14:09:17 - پنج‌شنبه 8 فوریه 2018
توسعه کشت زعفران در کرمانشاه را در برنامه داریم
توسعه کشت زعفران در کرمانشاه را در برنامه داریم
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از در برنامه بودن توسعه کشت زعفران در این استان خبر داد. به گزارش خبرنگار ایسنا، خسرو شهبازی در دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با کشاورزان، عشایر و تشکل‌های بخش کشاورزی این استان، اظهار کرد:  دهه فجر امسال با افتتاح و بهره برداری از

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از در برنامه بودن توسعه کشت زعفران در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، خسرو شهبازی در دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با کشاورزان، عشایر و تشکل‌های بخش کشاورزی این استان، اظهار کرد:  دهه فجر امسال با افتتاح و بهره برداری از ۱۶۰ پروژه بخش کشاورزی با اعتبار بیش از ۲۱۲ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۶۷ نفر در استان کرمانشاه همراه بود.

شهبازی، پروژه‌های افتتاحی دهه فجر امسال را شامل ۱۳۴ پروژه زیربخش آب و خاک، هشت طرح دامپروری، پنج طرح تولیدات گیاهی، هفت طرح فرآوری محصولات کشاورزی، چهار پروژه منابع طبیعی و دو پروژه شیلاتی عنوان کرد.

خبر جدید  ایستگاه پمپاژ قطع شهر تازه‌آباد به علت زلزله قطع شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه،  اعزام اکیپ‌های خدمات رسان به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، واکسیناسیون رایگان دامی با اولویت مناطق زلزله زده و… را از دیگر اقدامات انجام شده از سوی مجموعه جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ایام دهه فجر امسال عنوان کرد.

شهبازی سپس با اشاره به در برنامه بودن  توسعه کشت کلزا در استان کرمانشاه  از دو سال گذشته افزود: در سال اول هزار هکتار و در سال دوم نیز چهار هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت کلزا رفت.

شهبازی افزود: امسال سطح زیر کشت کلزای استان کرمانشاه به ۷۳۰۰ هکتار رسیده است.

شهبازی افزود: در سال زراعی گذشته متوسط عملکرد کلزا در اراضی استان کرمانشاه ۲ تن و ۴۰۰ کیلوگرم بود و کرمانشاه بیشترین میزان عملکرد کلزا در کشور را به خود اختصاص داد.

خبر جدید  مسمومیت 46 کرمانشاهی با "قارچ سمی"

شهبازی از  شکسته شدن رکورد تولید کلزای کشور و حتی اروپا در یکی از مزارع کلزای استان کرمانشاه در سال زراعی گذشته با تولید ۹ تن و ۲۷۱ کیلوگرم در هکتار به عنوان یک موفقیت بزرگ برای استان در حوزه کشاورزی یاد کرد.

 وی با اشاره به افزایش ۱۳ هکتاری کشت زعفران در استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر ۱۰۵ هکتار زعفران در استان داریم.

شهبازی، توسعه کشت زعفران را با توجه به نیاز آبی کم و  اقتصادی بودن آن از اولویت های استان عنوان کرد.

خبر جدید  کم‌ترین اعتبارات به بحث‌های فرهنگی تعلق می‌گیرد

وی با بیان اینکه امسال برنامه توسعه حدود ۵۰۰۰ هکتاری باغات استان را داشتیم، گفت: به دلیل کمبود اعتبار این مهم محقق نشد و افزایش سطح باغات در سطح ۱۵۰۰ هکتار را در استان شاهد بودیم.

شهبازی با اشاره به زلزله ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان ماه استان کرمانشاه و خسارت هایی که این زلزله به بخش کشاورزی استان تحمیل کرد، گفت: زلزله به بخش کشاورزی استان ۲۹۰ میلیارد تومان خسارت وارد آورد که سعی شد حدود این خسارت تسهیلات و کمک های بلاعوض در اختیار زلزله زدگان قرار گیرد.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه