3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
تيم‌هاي بهداشتي به مناطق زلزله زده اعزام شدند
تيم‌هاي بهداشتي به مناطق زلزله زده اعزام شدند
با هدف ارائه خدمات بهداشتي درماني رايگان وتوزيع دارو خبرگزاري آريا-۹ تيم بهداشتي از شهرستان‌هاي مختلف استان کرمانشاه، با هدف ارائه خدمات بهداشتي درماني رايگان وتوزيع دارو، امروز به روستا‌هاي محروم مناطق زلزله زده اعزام شدند.به گزارش خبرگزاري آريا، شکيبا معاون امور بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه و رئيس مرکز بهداشت تيم‌هاي بهداشتي به مناطق


با هدف ارائه خدمات بهداشتي درماني رايگان وتوزيع دارو

تيم‌هاي بهداشتي به مناطق زلزله زده اعزام شدند

خبرگزاري آريا-۹ تيم بهداشتي از شهرستان‌هاي مختلف استان کرمانشاه، با هدف ارائه خدمات بهداشتي درماني رايگان وتوزيع دارو، امروز به روستا‌هاي محروم مناطق زلزله زده اعزام شدند.
به گزارش خبرگزاري آريا، شکيبا معاون امور بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه و رئيس مرکز بهداشت تيم‌هاي بهداشتي به مناطق زلزله زده اعزام شدنداستان، با بيان اينکه اين تيم‌هاي بهداشتي، عليرغم فعال بودن کليه مراکز بهداشتي و خانه‌هاي بهداشت در مناطق زلزله زده به دليل توجه و رسيدگي بيشتر به وضعيت بهداشت وسلامتي مردم در اين مناطق و پيشگيري از شيوع برخي بيماري‌ها به منطقه اعزام شده اند، گفت:: هم اکنون ۵ تيم اعزامي به مناطق زلزله زده در روستا‌هاي شهرستان سرپل ذهاب، ۳ تيم در روستا‌هاي شهرستان ثلاث باباجاني و يک تيم نيز در روستا‌هاي شهرستان گيلانغرب مستقر شده اند که ۳ تيم از شهرستان کرمانشاه و ۶ تيم ديگر از شهرستان‌هاي صحنه، اسلام آباد غرب، سنقروکليايي، پاوه، جوانرود و روانسر به اين مناطق اعزام شده اند.
رئيس مرکز بهداشت استان با اشاره به اينکه اين تيم‌ها متشکل از پزشک، ماما، کارشناسان بهداشت محيط، بهداشت خانواده، بيماريها، بهداشت حرفه‌اي و بهداشت روان هستند گفت: کليه خدمات بهداشتي و توزيع دارو به صورت رايگان توسط اين تيم‌ها در مناطق زلزله زده انجام مي‌شود.
شکيبا در خصوص اقدامات انجام شده توسط تيم‌هاي اعزامي گفت:
علاوه برپزشک و ماما که ويزيت رايگان و اقدامات درماني مورد نياز را در اين مناطق انجام مي‌دهند، کارشناسان مبارزه با بيماري‌ها مراقبت‌هاي لازم را در خصوص غربالگري افراد مشکوک مانند افراد سرماخورده در فصل سرد را انجام داده و با نمونه گيري و پي گيري مانع از رشد بيماري‌هاي شايع مي‌شوند.
واکسيناسيون گروه‌هاي خطر در هنگام وقوع زلزله مانند نوزادان، مادران باردار و سالمندان نيز در اين ميان داراي اهميت بسيار است و با توجه به زايمان‌هايي که پس از زلزله در اين مناطق داشته ايم بايد واکسيناسيون‌هاي مادران باردار و گروه‌هاي خطر ادامه پيدا کند.
همچنين کارشناسان بهداشت محيط نيز باکنترل بهداشت مواد غذايي، نمونه برداري از منابع آب، نظارت بر دفع آب و فاضلاب و دفع پسماندها، بر بهداشت و سلامتي منطقه تاثير گذار خواهند بود.
کارشناسان بهداشت خانواده نيز مباحث مربوط به خانواده، بهداشت باروري، سلامت نوزادان، مادران باردار را بررسي و اقدامات لازم در اين خصوص را انجام مي‌دهند.

خبر جدید  زلزله ۴.۵ ریشتری ازگله را لرزاند

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه