11:15:03 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
تکمیل مجتمع توانمند‌سازی بهبودیافتگان از موادمخدر کرمانشاه در انتظار تخصیص اعتبارات
تکمیل مجتمع توانمند‌سازی بهبودیافتگان از موادمخدر کرمانشاه در انتظار تخصیص اعتبارات
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه از عدم تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه برای ساخت مجتمع توانمند‌سازی، صیانت و اشتغال بهبودیافتگان مواد مخدر خبرداد و گفت: مجتمع توانمند‌سازی ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

علی شمشیری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت:علاوه بر پیگیری سپاه برای اجرای این طرح به پیشنهاد استاندار و با موافقت وزیر کشور بخشی از اعتبارات از محل آسیبهای اجتماعی و ستاد مبارزه با مواد مخدر و اعتبارت استانی برای راهاندازی مجتمع توانمندسازی، صیانت و اشتغال بهبودیافتگان مواد مخدر اختصاص مییابد.

شمشیری با اشاره به اینکه ۳ میلیارد تومان به مجتمع توانمندسازی بهبودیافتگان اعتیاد در کرمانشاه بهعنوان نخستین استان کشور اختصاص یافته است، عنوان کرد: از اعتبار تخصیص شده هنوز هیچ هزینهای از طریق سازمان برنامه و بودجه برای ساخت مجتمع توانمندسازی معتادادن پرداخت نشده و تنها از طریق استانداری کرمانشاه یک میلیارد تومان اعتبار پرداخت شدهاست.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه با بیان اینکه مجتمع توانمندسازی معتادان ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، عنوان کرد: امروزه برای نگهداری هر معتاد روزانه بین ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان هزینه لازم است که ۸۰ درصد این جمعیت تکراری هستند در نتیجه با راهاندازی این مجتمع و توانمندسازی معتادان امکان خروج آنها از این چرخه وجود دارد.

شمشیری با بیان اینکه هزینه سرپناههای شبانه تامین و به بهزیستی و سازمانهای حمایتی پرداخت شده است، عنوان کرد: اعتباراتی مبنی بر ساخت سرپناهها برای بیخانمان همانند گذشته به مراکز برای تقویت و راهاندازی داده شده است و درحال افزایش این اسکانها برای بیخانمان در استان کرمانشاه هستیم.

وی یکی از مشکلات بهبودیافتگان از اعتیاد را شغل دانست و گفت: با راهاندازی اردوگاه توانمندسازی معتادان بخش عظیمی از معتادان استان کرمانشاه که بعد از ترک اعتیاد جایی برای اشتغالزایی در جامعه نداشتند ساماندهی میشوند.

خبر جدید  همایش بزرگداشت امامزادگان کرمانشاه برگزار می‌شود‌

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه با بیان اینکه اکثر مراجعهها به مراکز ترک اعتیاد تکراری است، گفت: افرادی که به مراکز ترک اعتیاد مراجعه میکنند پس از بهبودی دوباره به سمت مواد مخدر میروند اما با راهاندازی این مجتمع مکانی برای اشتغالزایی افراد بهبودیافته جهت حضور موثر در جامعه وجود دارد.

شمشیری با اشاره به این که برخی افراد معتاد به خاطر مصون ماندن خانواده از آسیبهای ناشی از مصرف مواد مخدر به فردگرایی و تنهایی روی میآورند، اشاره کرد: سازمانهای مربوطه وظیفه غربال معتادان متجاهر را براساس قانون به عهده دارند.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه