11:24:13 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
تیمی متشکل از پژوهشگران دانشگاه‌ها برای رفع مشکلات کرمانشاه ایجاد شود/ آفت بزرگ پژوهش در ایران، دولتی بودن بودجه آن است
تیمی متشکل از پژوهشگران دانشگاه‌ها برای رفع مشکلات کرمانشاه ایجاد شود/ آفت بزرگ پژوهش در ایران، دولتی بودن بودجه آن است
معاون پژوهشی دانشگاه پیام‌نور استان کرمانشاه گفت: برای رفع مشکلات استان باید تیمی متشکل از پژوهشگران دانشگاهی تشکیل شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، فرامرز سهیلی،معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه بر لزوم انجام کارگروهی و هماهنگ برای رفع مشکلات و نیازهای جامعه تاکید کرد و گفت: اگر بتوانیم شرایط را در استان بگونهای فراهم کنیم که دستگاههای مختلف نیازهای اولویت دار خود را به سازمان برنامه و بودجه اعلام کنند و این سازمان نیز با تشکیل تیمی متشکل از پژوهشگران دانشگاههای استان به بررسی و پژوهش درخصوص راهکارهای رفع این مشکلات بپردازد، بسیار تاثیرگذار خواهد بود و کارهای بنیادینی درکرمانشاه انجام میگیرد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر دانشگاههای کرمانشاه هرکدام به صورت جداگانه پژوهشهای تقاضا محور دستگاهها و صنایع استان را انجام داده و گاها از تجهیزات و مواد آزمایشگاهی یکدیگر استفاده میکنند، اظهارکرد: موانعی از نظر بودجه این دانشگاهها وجود دارد که امکان اینکه بخواهند یک ستاد مشترک تشکیل داده و به مشکلات سازمانها و صنایع استان از طریق پژوهش ورود کنند را ناممکن میکند، لذا تشکیل تیمی از پژوهشگران دانشگاهی زیرنظر سازمان برنامه و بودجه یک راهکار مناسب است.

خبر جدید  دانشگاه صنعتی کرمانشاه کاروان دانشجویی برای پیاده روی اربعین اعزام نمی‌کند

معاون پزوهشی دانشگاه پیام نور کرمانشاه در ادامه آفت بزرگ پژوهش در ایران را دولتی بودن بودجه آن دانست و گفت: در حال حاضر ۹۵ درصد از بودجه پژوهش کشور از بخش دولتی و تنها پنج درصد از آن مربوط به بخش خصوصی و یا خصولتی است، درحالیکه درکشوری همانند ژاپن ۹۵ درصد بودجه پژوهش خصوصی و تنها پنج درصد دولتی است.

خبر جدید  بیش از ۳۶۰۰ دانشجوی دانشگاه رازی خواستار شفاف‌سازی در روند واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی شدند

وی تصریح کرد: زمانی که بخش خصوصی برای پژوهش اعتبار میدهد، انتظار دارد بابت هزینهای که میکند خروجی دریافت کند، اما در بخش دولتی چنین مسئلهای وجود ندارد و تنها اعتبار صرف میشود، بدون آنکه پیگیری چندانی برای نتایج آن انجام گیرد.

سهیلی متذکرشد: این مشکل همانند یک بیماری در تمام دانشگاههای ایران رواج دارد و تنها منحصر به یک یا دو دانشگاه نیست.

خبر جدید  مرحله استانی هشتمین دوره مناظرات دانشجویی کرمانشاه از ۴ اردیبهشت برگزار می‌شود

وی در ادامه فعالیتهای پژوهشی دانشگاه پیام نور کرمانشاه را بالاتر از میانگین دانشگاههای پیام نور کشور دانست و گفت: به منظور توسعه حوزه پژوهش در نظر داریم تا سال آینده یک شرکت دانش بنیان و دو مرکز رشد را برای اولین بار در دانشگاه پیام نور کرمانشاه راه اندازی کنیم.
منبع :: http://snn.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه