4:17:17 - چهارشنبه 10 آوریل 2019
ثبت جهانی اورامانات فرصتی برای رونق اقتصادی استان است
ثبت جهانی اورامانات فرصتی برای رونق اقتصادی استان است
کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: ثبت جهانی اورامانات گامی موثر در راستای جذب گردشگر و به تبع آن رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال استان است.

به گزارش ایرنا، مهرداد سالاری روز سه شنبه در جلسه کارگروه رفع موانع ثبت جهانی اورامانات که در سرسرای امید استانداری برگزار شد، افزود: این کارگروه برای رفع موانع ثبت جهانی اورامانات از منظر فرهنگی تشکیل شده که به انجام این مهم کمک کرده و کار را سرعت ببخشد.
وی تصریح کرد: منطقه اورامانات یکی از قابلیتهای بسیار خوب استان کرمانشاه است که به دنبال ثبت جهانی آن از منظر فرهنگی هستیم.
سالاری تاکید کرد:همه دستگاه ها مکلف به فراهم کردن زیرساخت های لازم برای این مهم هستند.
وی افزود: همه دستگاه ها برای تسریع در روند ثبت جهانی شدن اورامانات کمک خواهند کرد، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری نیز باید برنامه ریزی مناسبی برای رونق گردشگری منطقه با توجه به ظرفیت های کم نظیر آن انجام بدهد.
سالاری با تاکید بر استفاده از بخش خصوصی برای توسعه زیرساختهای منطقه گفت: باید از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی استفاده کرد تا بتوان از پتانسیل های بزرگ این منطقه بهره برد.
کتیبه داریوش هخامنشی در بیستون تنها اثر استان کرمانشاه است که به ثبت جهانی رسیده است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از چهار هزار اثر تاریخی شناسایی شده است که تاکنون بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ اثر آن ثبت ملی شده است.
۸۰۶۶

خبر جدید  تاکسی داران کرمانشاهی صاحب کارت شناسایی شدند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه