12:09:17 - پنج‌شنبه 10 ژانویه 2019
ثبت ۱۰۵ بازی بومی و محلی در استان کرمانشاه
ثبت ۱۰۵ بازی بومی و محلی در استان کرمانشاه
دبیر هیأت کشتی کرمانشاه خبر مرگ رضا الفت‌پور، کشتی‌گیر سنگین‌وزن و عنوان‌دار کرمانشاهی را تایید کرد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، بهرام بهروش با بیان اینکه از دو سال پیش کار تدوین دایره المعارف بازیهای بومی و ثبت ۱۰۵ بازی بومی و محلی در استان کرمانشاهمحلی استان آغاز شده، اظهار داشت: تاکنون بیش از ۱۰۵ بازی را در سطح روستاهای استان شناسایی و در این دایره المعارف به ثبت رسانده ایم.
وی با اشاره به برگزاری جشنوارههای متعدد بومی و محلی درسطح شهرستانهای استان طی دو سال گذشته، افزود: از مهمترین اهداف ما در برگزاری این جشنواره ها، علاوه بر ایجاد شور و نشاط اجتماعی در روستاها، بحث شناسایی بازیهای بومی و محلی هر منطقه از استان و ثبت آن است.
رئیس هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی استان باتاکید براینکه کار تدوین دایره المعارف بازیهای بومی و محلی استان تا زمان شناسایی اکثر این بازیها ادامه خواهد داشت، گفت: از آنجایی که بازیهای بومی و محلی یکی از نمادهای فرهنگ، آداب و سنن هر منطقه محسوب میشوند، در تلاشیم تا با تدوین این دایره المعارف به انتقال میراث ناملموس نواحی مختلف استان به نسلهای آینده کمک کنیم.
بهروش تصریح کرد: بخشی از بازیهای بومی و محلی استان هستند که باگذشت زمان فراموش شده اند، لذا در این رابطه با هماهنگیهایی که با روسای هیاتهای شهرستان داشته ایم، برنامههایی تدارک دیده ایم که ابتدا این بازیها شناسایی و سپس برای احیاء آنها اقدام کنیم.
رئیس هیات بازیهای بومی و محلی استان یادآورشد: افرادی که نسبت به شناسایی و ثبت بازیهای بومی و محلی در دایره المعارف به این هیات کمک کنند، بازی معرفی شده توسط این افراد به نام آنها در دایره المعارف ثبت خواهد شد.


منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  مودیان کرمانشاهی بیش از ۱۰ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه