1:04:23 - جمعه 1 فوریه 2019
ثمرات انقلاب ۴۰ ساله‌ ـ استان‌ها| چرخه سیستم جمع‌آوری فاضلاب در ‌کرمانشاه تکمیل شد
ثمرات انقلاب ۴۰ ساله‌ ـ استان‌ها| چرخه سیستم جمع‌آوری فاضلاب در ‌کرمانشاه تکمیل شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ‌کرمانشاه با بیان اینکه چرخه سیستم فاضلاب در استان ‌تکمیل شد، گفت: تاکنون ۲۳۹۱ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه جمع‌آوری فاضلاب در شهرهای استان ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تنها حدود ۷۴ درصد جمعیت ۱۸ میلیون نفری شهرهای ایران به شبکه آبرسانی دسترسی داشتند اما با تلاشهای صورت گرفته توسط متولیان صنعت آب و فاضلاب در نظام مقدس جمهوری اسلامی ظرف ۴۰ سال اخیر، هم اکنون ۹۹،۵ درصد جمعیت ۶۰ میلیون نفری شهرهای ایران زیر پوشش خدمات آب و فاضلاب قرار دارند. در مسیر توسعه این بخش، تا پایان دولت دوازدهم جمعیت برخوردار از خدمات آب و فاضلاب در ایران به ۹۹٫۷ درصد می رسد.

همچنین تعداد تصفیه خانه های آب شهری ظرف ۴۰ سال اخیر از ۲۷ واحد به ۱۳۹ تصفیه خانه رسیده است. افزایش تعداد سدهای مخزنی در سطح ایران نیز از ۱۳ سد به ۵۰۰ سد از دیگر دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است.

توسعه شبکه های توزیع آب آشامیدنی با افزایش انشعابات از ۳٫۷ میلیون مشترک در اوایل انقلاب به ۱۱ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۶۵۸ مشترک و تعداد شهرهای برخوردار از شبکه آب شرب بهداشتی از ۴۵ شهر به بیش از یکهزار شهر و از چند صد روستا به حدود ۳۳ هزار و ۲۹۷ روستا از مهمترین دستاوردهای نظام اسلامی محسوب می شود.

در مجموع هم اکنون بیش از ۶۳ میلیون نفر از جمعیت کشور از شبکه لوله کشی آب آشامیدنی بهداشتی برخوردار شده اند و شبکه فاضلاب نیز بیش از ۲۶۳ شهر با ۲۱ میلیون نفر در قالب ۴۸ هزار و ۶۳۶ هزار مشترک را زیرپوشش قرار داده است و این در حالی است که تعداد شهرهای برخوردار از سیستم فاضلاب در قبل از انقلاب حدود ۱۵ شهر با ۲ هزار و ۸۰۰ مشترک بود.

خبر جدید  کرمانشاه| مرز سومار از هفته آینده بازگشایی می‌شود

علیرضا تختشاهی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه شهرهای تحت پوشش تأسیسات آب شهری استان از ۱۶ شهر در سال ۱۳۷۲ اکنون با ۸۷ درصد افزایش به ۳۰ شهر رسیده است اظهار داشت: تعداد کل مشترکان در سال ۷۲ حدود ۱۳۰ هزار و ۳۳۲ مشترک بوده که اکنون با ۱۹۹٫۳ درصد افزایش به ۳۹۰ هزار و ۱۴۸ مشترک رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: در سال ۱۳۷۲ تعداد چاههای در مدار بهرهبرداری ۹۳ حلقه بوده است که با ۱۱۹ درصد افزایش در سال ۱۳۹۷ به ۲۰۴ حلقه رسیده است.

تختشاهی حجم تولید آب در شهرهای استان در بدو تأسیس شرکت را ۹۶ میلیون و ۱۰۰ هزار مترمکعب در سال عنوان کرد و افزود: حجم تولید آب در سال ۱۳۹۷ با ۶۱ درصد رشد به ۱۵۴ میلیون و ۸۵۸ هزار مترمکعب در سال آینده رسیده است.

خبر جدید  طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر و متکدیان کرمانشاهی عملیاتی می‌شود

وی بیان کرد: در سال ۱۳۷۲ حجم فروش آب در شهرهای استان ۶۳ میلیون مترمکعب در سال بوده که در سال ۱۳۹۷ با ۵۶ درصد رشد به ۹۸ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۸۹۰ مترمکعب در سال رسیده است.

تختشاهی با بیان اینکه در سال ۱۳۷۲ طول خطوط انتقال و شبکه توزیع آب ۱۷۵۸ کیلومتر بوده که با ۱۰۳ درصد افزایش اکنون به ۳۵۷۴ کیلومتر رسیده است گفت: تعداد مخازن در دست بهرهبرداری از ۸۵ مورد در سال ۱۳۷۲ اکنون با ۱۱ درصد رشد به ۹۴ مخزن رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه افزود: حجم مخازن آب در دست بهرهبرداری نیز با ۲۳۳ درصد رشد از ۹۱ میلیون و ۸۴۶ هزار مترمکعب در سال ۷۲ به ۳۰۶ میلیون و ۷۰ هزار مترمکعب در سال ۹۷ رسیده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد ایستگاههای پمپاژ آب در دست بهرهبرداری با ۱۰۵ درصد رشد از ۱۹ ایستگاه در سال ۷۲ اکنون به ۳۹ ایستگاه رسیده است اظهار کرد: ظرفیت در دست بهرهبرداری ایستگاههای پمپاژ آب ۳۶۹ هزار و ۵۵۰ مترمکعب در شبانهروز بوده که اکنون به ۵۷ درصد رشد به ۵۸۳ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در شبانهروز رسیده است.

خبر جدید  کرمانشاه| افزایش حقوق بازنشستگان مناطق جنگی همراه با اما و اگر است

تختشاهی بیان کرد: تعداد تصفیهخانههای آب با ۳۰۰ درصد رشد از یک واحد در سال ۷۲ به چهار احد در سال ۹۷ و تعداد آزمایشگاههای آب نیز با ۷۰۰ درصد افزایش از یک واحد در سال ۷۲ اکنون به هشت واحد رسیده است.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۷۲ هیچ شهری در سطح استان دارای انشعاب فاضلاب نبوده است در حالی که اکنون ۲۷ شهر دارای انشعاب فاضلاب هستند گفت: در سال ۷۲ هیچ مشترک فاضلابی وجود نداشته اما اکنون تعداد مشترکان فاضلاب به ۳۵۱ هزار و ۳۵۷ مشترک رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به اینکه گفت: در سال ۱۳۷۲ استان کرمانشاه فاقد خطوط انتقال و شبکه جمعآوری فاضلاب بوده و تاکنون ۲۳۹۱ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه جمعآوری فاضلاب در شهرهای استان ایجاد شده است.

تختشاهی افزود: در بدو تأسیس شرکت آبفای کرمانشاه هیچ تصفیهخانه فاضلابی در سطح استان وجود نداشت و این آمار در سال ۱۳۹۷ به هشت واحد در سطح استان رسیده است.

انتهای پیام /


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه