2:32:00 - چهارشنبه 8 مه 2019
جایگاه فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌های استان کرمانشاه تقویت شود
جایگاه فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌های استان کرمانشاه تقویت شود
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کرمانشاه در اولین نشست شورای استانی هماهنگی فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌های کرمانشاه بر تقویت جایگاه فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌های استان تأکید کرد.

به گزارش ایکنا از کرمانشاه، اولین نشست شورای استانی هماهنگی فعالیتهای قرآنی دانشگاههای استان کرمانشاه با هدف برنامهریزی منسجم ویژه برگزاری برنامههای قرآنی دانشگاههای استان کرمانشاه پیش از ظهر امروز در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد.
در حاشیه این جلسه حجتالاسلام جواد افشار نجفی، رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان کرمانشاه در گفتوگو با ایکنا، اظهار کرد: با عنایت به رهنمودهای امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری در مورد گسترش کمی و کیفی انس با قرآن کریم، آموزش روخوانی، حفظ، قرائت، تدبر و فهم و عمل به قرآن کریم میان آحاد جامعه بهویژه بین دانشگاهیان و تأثیر بسزای این مهم در خنثی کردن توطئههای فرهنگی، اعتقادی و سیاسی دشمنان و تقویت فضای همدلی در فضای دانشگاهها و براساس مصوبه ۵۷۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاریخ ۶ دیماه سال ۸۴ «شورای هماهنگی فعالیتهای قرآن و عترت دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور» تشکیل شد.
وی افزود: با توجه به امر یاد شده و با عنایت به دستاوردهای چشمگیر تشکیل این شورا بهویژه در هماهنگی و همافزایی مجموعه آموزش عالی بهویژه در قالب جشنوارههای قرآن و عترت دانشگاهیان نمایان شد و با استناد به مفاد این مصوبه اساسنامه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، استفساریه از محضر مقام معظم رهبری و در راستای نیل به تقویت هماهنگی، تسهیل همافزایی و ارتقای سطح کیفی و کمی فعالیتهای آموزشی، ترویجی مرتبط با حوزه قرآن و عترت دا دانشگاههای استان و همچنین استفاده از ظرفیتهای دینی و قرآنی استانها «شورای استانی هماهنگی فعالیتهای قرآن و عترت دانتشگاهها و مراکز آموزش کشور» تشکیل میشود.
حجتالاسلام افشار با اشاره به تشکیل اولین جلسه این شورا در استان کرمانشاه تصریح کرد: این شورا اهدافی را دنبال میکند که از جمله این اهداف زمینهسازی در مسیر تحقق روزافزون منویات مقام معظم رهبری در آموزش، انس، فهم و عمل به آموزههای قرآن کریم است.
وی در ادامه افزود: شناسایی امکانات و ظرفتهای دانشگاههای استان و شکوفایی هرچه بیشتر استعدادها در حوزه فعالیتهای قرآن و عترت و هماهنگی، انسجام و همافزایی دستگاههای دانشگاهی در خصوص فعالیتهای قرآن و عترت در گستره استان از دیگر اهداف این شورا است.
حجتالاسلام افشار اظهار کرد: ایجاد زمینه و انگیزه برای فعالیت گسترده فعالان قرآن و عترت دانشگاههای استان در این شورا با جدیت پیگیری خواهد شد.
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان کرمانشاه گفت: گسترش میزان اثربخشی طرح‎های ابلاغی شورای هماهنگی فعالیتهای قرآن و عترت دانشگاهها از دیگر اهداف مهم این شورا است.
وی با تأکید بر اهداف و وظایف خاص این شورا به اهم وظایف این شورا اشاره و اظهار کرد: این شورا در مسیر گسترش هرچه بیشتر فضای قرآنی در دانشگاههای استان بدون دخالت در برنامههای مصوب داخلی دانشگاهها و برنامههای ستادی ابلاغی به آنها با استفاده از ظرفیتهای آموزش عالی استان و همافزایی بین دانشگاهها طراحی برنامههای هماهنگ و پیگیری آن را برعهده دارد.
حجتالاسلام افشار تصریح کرد: هماهنگی و همافزایی در مسیر جریانسازی گفتمان قرآنی انقلاب و مقام معظم رهبری در قالب برنامههای قرآن و عترت دانشگاهی بهویژه براساس بیانیه گام دوم انقلاب از دیگر اموری است که این شورا در دانشگاهها و در قالب وظایف خود دنبال میکند.
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان کرمانشاه افزود: ارتقای سطح فرهنگ قرآنی دانشگاههای استان در قالب زمینهسازی برای آموزش هماهنگ و گسترش انس با قرآن کریم و افزایش سطح سواد قرآنی دانشگاهیان استان، برنامهریزی منسجم برای توسعه مهارتهای قرآنی، زمینهسازی برای فهم و تدبر در قرآن، زمینهسازی بهمنظور توسعه سیره و سبک زندگی قرآنی بین دانشگاهیان استان، زمینهسازی گسترش انس نهجالبلاغه و صحیفه سجادیه و معارف احادیث اهلبیت(ع) و بهرهبرداری از ظرفیتهای هنری و ابزارهای نوپدید مانند فضای مجازی و استارت آپها برای جذب حداکثری مخاطب دانشگاهی به قرآن کریم نیز از مهمترین وظایف این شورا است.
وی در ادامه نگاه تقریبی و توجه به اهل سنت در برنامهریزی فعالیتهای قرآن و عترت در مناطق ویژه و نظارت بر حسن اجرای مصوبات و ابلاغیههای شورای هماهنگی فعالیتهای قرآن و عترت دانشگاههای کشور و نظارت و ارزیابی فعالیتهای قرآن و عترت در دانشگاههای استان را از دیگر اهداف این شورا دانست.
حجتالاسلام افشار در پایان با تأکید بر تقویت جایگاه فعالیتهای قرآنی دانشگاههای استان گفت: برنامهریزی ویژه بهمنظور حضور مؤثر و بهرهبرداری اساتید و کارکنان از برنامههای حوزه قرآن و عترت و تعامل مؤثر با شورای استانی توسعه فرهنگ قرآنی(شورای فرهنگ عمومی) از دیگر اهدافی است که در شورا دنبال میکنیم.
انتهای پیام


منبع :: http://kermanshah.iqna.ir

خبر جدید  به زودی ۶۰ واحد پروژه عمرانی بهداشتی و درمانی افتتاح می شود
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه