12:58:41 - شنبه 27 آوریل 2019
جشنواره الگوهای تدریس در راستای تقویت فرایندهای آموزشی است
جشنواره الگوهای تدریس در راستای تقویت فرایندهای آموزشی است
کرمانشاه- ایرنا- معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس در راستای تقویت فرآیندهای آموزشی مورد استفاده در برنامه‌های سوادآموزی برگزار می شود.

به گزارش ایرنا؛ هرمز نوروزی فرد روز شنبه در جلسه شورای اداری حوزه معاونت سوادآموزی که با حضور رؤسای ادارات داخلی و کارکنان مربوطه برگزار شد، افزود: همچنین در راستای بهبود و ارتقای دانش شغلی و تخصصی آموزش‌دهندگان کلاس‌های سوادآموزی، جشنواره الگوه های برتر تدریس مواد درسی دوره های سوادآموزی و انتقال در سطح استان برنامه‌ریزی و اجرا می‌ شود.
وی اظهار داشت: آموزش دهندگان فعال در برنامه های سوادآموزی با عنایت به علاقه‌مندی و براساس شرایط شیوه نامه و رعایت حجم تعیین شده در جشنواره مذکور بر مبنای ماموریت های سوادآموزی و با ارائه الگوی تدریس در یکی از ۶ ماده درسی دوره های سوادآموزی و انتقال شامل، آموزش فارسی، ریاضی، قرآن، علوم تجربی، فرهنگ اسلامی و علوم اجتماعی فعالیت و شرکت می کنند.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کرمانشاه در ادامه گفت: الگوهای مکتوب در دبیرخانه جشنواره که در حوزه معاونت سوادآموزی متمرکز می باشد و براساس شاخص های، استفاده از فناوری های آموزشی، کاربردی نمودن روش های آموزش، توجه به تفاوت های فردی و ویژگی های بزرگسالان، جلب همیاری و مشارکت فراگیران در فرآیند آموزش و تحصیل و تعمیق فرایند آموزشی استاندارد سازی و عملیاتی می‌ شود.
نوروزی فرد افزود: در اولین بازده زمانی فراخوان لازم آغاز و با ثبت نام و دریافت الگوه های مکتوب در ماه های اردیبهشت و خرداد، بررسی و پذیرش آثار مرتبط در تیرماه سال جاری انجام می‌شود، سپس ارائه عملی الگوهای پذیرش شده در مرداد ماه و اعلام نتایج و تقدیر از الگوهای برتر در شهریور ماه با مسئولیت دبیرخانه جشنواره صورت خواهد پذیرفت.
وی اظهار داشت: تعداد آموزش دهندگان فعال حوزه معاونت سوادآموزی در سال جاری تعداد یک هزار و ۳۶۹ نفر می‌باشد که تعداد ۱۰۰ نفر از آموزش دهندگان در سطح استان مجاز می باشند در جشنواره شرکت نمایند.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت دارد که در ۲ هزار و ۶۲۲ روستا و ۳۲ شهر سکونت دارند.
براساس آمارها ۸۵ درصد جمعیت استان از نعمت سواد برخوردار هستند.
۳۰۳۳/۸۰۶۶

خبر جدید  مدال آوران ورزش معلولان کرمانشاه تجلیل شدند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه