11:46:43 - چهارشنبه 22 مه 2019
جشنواره ملی نخود در استان کرمانشاه برگزار می‌شود
جشنواره ملی نخود در استان کرمانشاه برگزار می‌شود
رئیس شورای ملی نخود گفت: جشنواره ملی نخود به منظور معرفی این محصول به کشور با حضور مسئولان استانی و کشوری امسال در استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

ناصر مرادی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه با توجه به خلأ موجود در فرهنگ غذایی یکی از اهداف برگزاری جشنواره ملی نخود معرفی این محصول به مردم است اظهار داشت: پیشنهاد میشود محصولات معروف همچون زعفران و خرما سالانه یک همایش با حضور مسئولان کشوری و استانی و نمایندگان مجلس برگزار شود.

وی با بیان اینکه برنامهریزیهای لازم برای برگزاری این جشنواره به صورت ملی انجام شده است عنوان کرد: امید داریم این همایش طی امسال برگزار شود و پیشنهاد میشود این همایش هر سال در یکی از استانهای تولید نخود برگزار شود که از جایگاه این محصول ارتقا یابد زیرا تاکنون هیچگونه حمایتی از این محصول انجام نشده است.

رئیس شورای عالی نخود با اشاره به اینکه برگزاری این همایش نیازمند امکانات و حمایت بخش دولتی و بخش خصوصی شامل استانداری، جهاد کشاورزی و اتاق بازرگانی است گفت: این همایش در استان کرمانشاه به عنوان قطب نخست تولید برگزار و از مسئولان دولتی و بخشهای مختلف دعوت میشود که بستری برای معرفی این محصول باشد.

مرادی با اشاره به اینکه غذاهایی با استفاده از نخود در حاشیه این همایش پخته میشود بیان کرد: تلاش میشود همزمان نمایشگاه ویژه محصول نخود در حاشیه این همایش برپا شود زیرا این اقدام کمک قابل توجهی به تولید و کشاورزان نخودکار استان میشود.

خبر جدید  اعتبار تخصیص یافته برای لکه‌گیری جاده‌های کرمانشاه ۵ درصد اعتبار مورد نیاز است

وی با اشاره به اینکه بهترین زمان برای برگزاری این همایش فصل برداشت نخود و در تیر ماه است گفت: در صورت فراهم شدن شرایط برای برگزاری این همایش در تیر ماه، بازدید از مزارع یکی دیگر از برنامههای حاشیهای همایش خواهد بود در غیر این صورت برگزاری آن در ماههای آینده نیز مثمرثمر خواهد بود.

خبر جدید  فرمانداران استان کرمانشاه از برگزاری مراسمات پنجشنبه آخر سال و ختم ممانعت می‌کنند

انتهای پیام / ز


منبع :: جشنواره ملی نخود در استان کرمانشاه برگزار می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه