13:07:03 - سه‌شنبه 22 ژانویه 2019
جشنواره منطقه ای موسیقی غرب کشور در قصرشیرین برگزار می شود
جشنواره منطقه ای موسیقی غرب کشور در قصرشیرین برگزار می شود
قصرشیرین – ایرنا – رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قصرشیرین ، از برگزاری جشنواره منطقه ای موسیقی غرب کشور با حضور گروه های موسیقی استان های کرمانشاه، کردستان، لرستان ، همدان و ایلام در روزهای دوم و سوم اسفند ماه در این شهرستان مرزی خبر داد.

سحر پوره روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این جشنواره با هدف حفظ و اشاعه موسیقی محلی و مقامی و با حضور گروه های برتر موسیقی در این شهرستان مرزی برگزار می شود.
وی اظهار کرد: این جشنواره با عنوان «مرزداران دیار کهن» برپا می شود که حضور هنرمندان عرصه موسیقی شامل «استاد علی اکبر مرادی» و «علی اکبر شکارچی» از شاخص های این جشنواره آیینی است.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قصرشیرین بیان کرد: شرکت کننندگان تا ۲۱ بهمن فرصت دارند آثار خود را در ۲ بخش گروه نوازی و تکنوازی تنبور به دبیرخانه برگزاری این جشنواره در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قصرشیرین ارسال کنند.
وی ادامه داد: اجرای برنامه های شاد به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از دیگر برنامه های این جشنواره آیینی است.
پوره اضافه کرد: این جشنواره فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی های این شهرستان در عرصه موسیقی است که با حمایت فرمانداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار می شود.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت، ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد.
۳۰۱۲/۸۰۶۶

خبر جدید  حدود 144 هزار مسافر از مرزهای قصرشیرین تردد کردند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه