3:00:13 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
جلسه ای برای بررسی وضعیت معادن اما بدون حضور فعالان این بخش
جلسه ای برای بررسی وضعیت معادن اما بدون حضور فعالان این بخش
کرمانشاه – ایرنا – ششمین جلسه شورای معدن استان کرمانشاه سه شنبه شب در استانداری کرمانشاه در حالی برگزار شد که فعالان بخش معدن در این جلسه حضور نداشتند و این موضوع انتقاد رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه را به دنبال داشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ این جلسه که به ریاست استاندار کرمانشاه و در سرسرای امید استانداری برگزار شد، به بررسی مطالعات پی جویی منابع معدن در پهنه سنقر استان کرمانشاه اختصاص داد که توسط مشاور طرح تشریح شد.
هیچ یک از تشکل های بخش معدن استان از جمله خانه صنعت و معدن و سازمان نظام مهندسی معدن و همچنین معدن کاران در این جلسه حضور نداشتند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه در این جلسه از حضور نداشتن تشکل ها و فعالان حوزه معدن انتقاد کرد و گفت: در جلسه ای که برای بخش معدن تصمیم گیری می شود باید فعالان این بخش نیز حضور داشته باشند.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه اعلام کرد که از فعالان بخش معدن استان برای حضور در جلسه دعوت شده اما نیامده اند.
کیوان کاشفی رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه اما تذکر داد که برگزاری جلسه را ساعت ۱۱ امروز اطلاع داده اند که با توجه به شرایط کاری معدن کاران باید چند روز قبل تاریخ جلسات به آنها اعلام شود.
او از سازمان صنعت استان کرمانشاه خواست همانطور که مشکلات بخش صنعت را در کارگروه ها و شوراهای مختلف استانی پیگیری می کنند و به دنبال رفع مشکلات آنها هستند، به بخش معدن و رفع مشکلات این بخش نیز توجه کنند.
وی همچنین با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت توجه کمتری به بخش معدن دارد، افزود: برداشت ما این است که بخش معدن وصله ناجور در سازمان صنعت است و به نوعی این بخش مظلوم واقع شده است.

خبر جدید  مشکلات مرغداران باید در اسرع وقت مرتفع شود

** فعالان بخش معدن دعوت شوند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه جلسات باید خروجی و مصوبه داشته باشند، تاکید کرد که در جلسات شورای معدن باید تشکل های مرتبط و فعالان این بخش نیز دعوت شوند.
مهرداد سالاری همچنین تاکید کرد مشکلات معادن استان احصا و دسته بندی شود و به ترتیب اولویت در جلسات استان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

خبر جدید  سه میلیارد ریال گوشی قاچاق در جوانرود کشف شد

** منابع طبیعی حامی توسعه معادن استان
مدیرکل منابع طبیعی استان کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: این اداره کل از فعالیت معادن استان حمایت می کند و مخالفتی با فعالیت این بخش در چارچوب قانون ندارد.
انشالله کولانی همچنین اعلام کرد که منابع طبیعی بازسازی و احیای معادن متروکه استان را بر عهده دارد و تاکنون در هرسین، گیلانغرب، دالاهو و سومار محل این معادن را بازسازی و تبدیل به زمین های کشاورزی کرده است.

** بدهی ۱۴ میلیارد تومانی معادن کرمانشاه به دولت
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز در ادامه این جلسه به بدهی ۹ معدن فعال و غیرفعال استان به دولت اشاره کرد و گفت: این معادن ۱۴میلیارد تومان به دولت بدهکار هستند.
محسن رستمی همچنین اعلام کرد: استان کرمانشاه اکنون ۱۱۸ معدن فعال و ۱۰۱ معدن غیرفعال دارد.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه به ظرفیت معادن قیر استان نیز اشاره کرد و گفت: ۲۷ معدن قیر در استان وجود دارد که از این تعداد ۱۶ معدن فعال، چهار معدن در حال راه اندازی، چهار مورد طول دوران بهره برداری آنها به اتمام رسیده که باید بررسی شود که اگر ذخیره داشته باشند پروانه آنها تمدید شود و سه معدن نیز سلب صلاحیت شده است.
۳۰۳۳/۸۰۶۶

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  بیش از 22 میلیارد ریال به دانش آموزان نیازمند کمک شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه