12:05:43 - پنج‌شنبه 23 مه 2019
جمع‌آوری بیش از۱۵ میلیارد تومان زکات در استان کرمانشاه
جمع‌آوری بیش از۱۵ میلیارد تومان زکات در استان کرمانشاه
کرمانشاه_مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه از جمع‌آوری بیش از۱۵ میلیارد تومان زکات در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین خدرویسی ظهر امروز پنج شنبه در جلسه شورای زکات استان کرمانشاه به ارائه آخرین وضعیت آماری مددجویی کمیته امداد پرداخت و اظهار داشت: به لحاظ شرایط کشور و استان آمار مددجویی استان هر ماه نسبت به ماه گذشته افزایش دارد.

وی افزود: آخرین پرداختی ما در ماه گذشته ۸۸ هزار و ۷۰۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه نوع و تحلیل مددجویی در استان کرمانشاه را متفاوت از دیگر استان‌ها بیان کرد و اظهار داشت: از این تعداد مددجو ۴۵ هزار نفر را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهد که از هیچ منبعی مستمری دریافت نمی‌کنند.

وی گفت: به لحاظ شرایط استان حدود ۲۲ هزار نفر از دختران بازمانده از ازدواج بالای ۴۰ سال داریم که فقط به دلیل فقر و تهی دستی از ازدواج جا مانده‌اند.

خدرویسی ادامه داد: تعداد ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر محصل، ۲۵۰۰ نفر دانشجو و بیش از ۲۰۰۰ نفر بیماران خاص تحت پوشش کمیته امداد هستند.

خبر جدید  راه‌اندازی قطارهای ویژه اربعین /افزایش چشمگیر خدمات ریلی

وی افزود: در استان کرمانشاه ماهانه ۳۶ میلیارد تومان پرداخت مستمری به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد داریم که اگر میزان پرداختی جهت بیماری‌ها، آموزش، کارهای دینی و مذهبی و … می‌شود به آن اضافه کنیم به حدود ۳۶ میلیارد تومان هم خواهد رسید.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه تصریح کرد: در سال گذشته کمیته امداد استان کرمانشاه ۱۲۰ میلیارد تومان در امر اشتغال مددجویان برای ۵۰۳۰ نفر هزینه شد که سبب شد رتبه اول کشور را در این راستا به خود اختصاص دهیم.

وی از پیشرو بودن مردم کرمانشاه در امر خدمت رسانی به هموطنان سخن گفت و افزود: در حادثه سیل امسال بیشترین کمک رسانی به استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان از جانب کمیته امداد استان کرمانشاه صورت گرفت که به این لحاظ رتبه اول را به خود اختصاص دادیم.

خدرویسی اذعان داشت: همچنین طی امسال در جشن نیکوکاری استان کرمانشاه رتبه ۹ کشور را در جمع آوری کمک‌های مردمی به خود اختصاص داد و نشان می‌دهد که سخاوت و تدین مردم ما را به این جایگاه رسانده است.

خبر جدید  پلمب کافی‌شاپ متخلف به دلیل عدم مجوز فعالیت در ماه رمضان بود

وی یادآور شد: سال گذشته تعهد استان کرمانشاه در حوزه زکات ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بود که عملکرد استان در این راستا ۱۵ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان بود که ۱۸۰ درصد تحقق برنامه داشتیم.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه بیان داشت: امسال تعهد ما در این خصوص ۱۴ میلیارد تومان است که امیدواریم این امر نیز امسال محقق شود.

وی به میزان کمک‌های نقدی و کالا از ابتدای ماه رمضان امسال اشاره کرد و افزود: این کمک‌ها تا امروز ۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بوده که جهت اطعام و ایتام فقرا اختصاص داده شده و می‌توان گفت کمک‌های قابل قبولی است.

خدرویسی بیان داشت: در حوزه زکات یک ریال از مبالغ جمع آوری شده صرف کارهای کمیته امداد نمی‌شود و فقط مسئول انجام کارهای اداری و جمع آوری آن هستیم و هر آنچه جمع آوری می‌شود در همان محل هزینه می‌شود.

خبر جدید  ثبت ۳ فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در کرمانشاه

وی اظهار داشت: از طرف کمیته امداد یک بسته تشویقی نیز در محل جمع آوری زکات به اهالی پرداخت می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه افزود: بیش از ۶۰ درصد زکات جمع آوری شده طی سال گذشته صرف نیازهای ضروری فقرا و کمتر از ۴۰ درصد صرف پروژه‌های عمرانی عام المنفعه از جمله تعمیرات مسجد، پل، خانه عالم و … شد.

وی خاطر نشان کرد: امسال خیریه‌ها و موسسه‌ها نیز با کسب مجوز دبیرخانه زکات اجازه جمع آوری زکات فطره را دارند و در نهایت مبالغ جمع شده را به دبیرخانه زکات پرداخت می‌کنند.

خدرویسی افزود: امسال در مصلاهای نماز کمیته امداد زکات را جمع آوری می‌کند و ۵۰ درصد مبالغ جمع آوری شده را برای کمک به نیازمندان و ۵۰ درصد برای بهزیستی واریز می‌شود.

کد خبر ۴۶۲۴۴۵۲


منبع :: جمع‌آوری بیش از۱۵ میلیارد تومان زکات در استان کرمانشاه

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه