10:55:31 - دوشنبه 19 فوریه 2018
جوانی که اختراعش تولید یک موجود زنده با استفاده طبی را تسهیل می کند
جوانی که اختراعش تولید یک موجود زنده با استفاده طبی را تسهیل می کند
نمونه ای از حمایت سپاه از مخترعین استان کرمانشاه؛ یک جوان در صحنه توانسته دستگاهی اختراع کند که پرورش یک موجود زنده دارای استفاده طبی را تسهیل می کند. خبرگزاری بسیج از صحنه،  از یک اختراع در عرصه پرورش زالو که توسط یک جوان در صحنه انجام شده خبر داده و نوشته است: اگر به

نمونه ای از حمایت سپاه از مخترعین استان کرمانشاه؛

یک جوان در صحنه توانسته دستگاهی اختراع کند که پرورش یک موجود زنده دارای استفاده طبی را تسهیل می کند.

خبرگزاری بسیج از صحنه،  از یک اختراع در عرصه پرورش زالو که توسط یک جوان در صحنه انجام شده خبر داده و نوشته است: اگر به دنبال یک کار تولیدی سالم هستید و به اندازه کافی هم صبور هستید، از شغل پرورش زالو غافل نشوید. «پرورش زالو» حرفه‌ای است که چند وقتی در ایران سروصدا کرده است؛ اگر چه عمر آن به سالها پیش برمی‌گردد.  جالب است بدانید که ایران هم یکی از کشورهای مستعد پرورش این کرم طبی است.

آقای ولیئی جوانی است که وارد این کار شده و به طور حرفه‌ای آن را دنبال می‌کند و به تازگی هم به صادرات این محصول فکر می‌کند. از او درباره تجربیات این مدت می‌پرسیم تا او از نقطه صفر ماجرا را تا الان بگوید.

لطفا خودتان را برای خوانندگان سایت معرفی کنید

مصطفی ولیئی  ۲۲ ساله دانشجوی ارشد رشته  مدیریت  هستم و سابقه کارآفرینی در تولید و پرورش پرندگان زینتی و کار در تولید و پرورش گیاهان دارویی داشته که در پایگاه نخبگان بسیجی سپاه شهرستان صحنه فعالیت دارم.

خبر جدید  امروز و فردا هوای استان کرمانشاه بارانی است.

در مورد اختراعی که داشته اید برایمان توضیح دهید

این اختراع به صورت کاربردی مخصوص پرورش دهندگان زالوی طبی با ظرفیت ۱۰۰ هزار زالوی طبی در سال است که برای اولین بار در کشور ساخته و رو نمایی شده است.

این اختراع از چند جهت حائز اهمیت است؛ اول اینکه از لحاظ بهداشتی سطح کار را بالا می برد. همچنین باعث صرفه جوی آب و برق شده و خطاهای کارگری را از بین می برد و هزینه های کارگری را تا حد قابل قبولی پایین می آورد.

توانایی این دستگاه به حدی است که می تواند در طی ۱ ساعت ۸هزار لارو زالو و یا ۲ هزار زالوی مولد را به راحتی و با سطح بالای بهداشتی تغذیه کرد.

 

این ایده چگونه به ذهن شما رسید و چه برنامه ای برای ادامه آن دارید؟

شغل پرورش زالو کمتر از ۵ سال است که وارد ایران شده و جزو مشاغل نوپا به حساب می آید و از جنبه هایی هنوز به  صورت سنتی این کار انجام می شود و زالو هم به صورت کاملا سنتی و غیر اصولی تغذیه می شود که سبب مشکلات زیادی  همچون هدر رفت آب زیاد و غیره… می شود؛ این عوامل باعث شد که به دنبال راه حلی برای این مشکلات باشم و پس از ۳ ماه تلاش به کمک مهندس حسن عسکری و مهندس علی کرمی توانستیم دستگاهی را با عنوان دستگاه اتومات تغذیه و پرورش زالوی طبی را بسازیم و طراحی کنیم.

خبر جدید  برگزاری مرحله دوم آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سرپل ذهاب

چه آزمایشاتی بر روی طرح شما انجام گرفته و چه تاییده هایی گرفته است؟

آزمایشات جهاد دانشگاهی کرمانشاه انجام گرفته و دارای تاییده  مرکز رشد امامت سپاه نبی اکرم (ص) است.

برای اشاعه آن به چه حمایت هایی نیاز دارید و چه کمک هایی به شما شده است؟

برای اشاعه آن قرار است در ماه آینده این محصول در نمایشگاه بین المللی تهران مورد بازدید اسپانسرها قرار بگیرد.

همچنین کمک های زیادی توسط سپاه صحنه و مرکز رشد امامت و پارک علم فناوری شهرستان صحنه  چه از لحاظ مادی و معنوی به ما شده است.

خبر جدید  افزایش مستمری خانواده‌های زیرپوشش بهزیستی

 

موانع کار یک مخترع چیست و باید برای رفع آنان چکار کرد؟

بیشترین موانعی که برای یک مخترع پیش می آید نداشتن سرمایه لازم جهت راه اندازی کار خود است که این مشکلات را می توان از طریق اسپانسرها و همچنین وام های کم بهره که توسط دولت داده می شود بر طرف کرد.

بازار فروش طرح شما چگونه است؟

بازار فروش طرح ما فعلا کشوری  است ولی امید است که در سال های آینده بتوانیم آن را به کشورهایی همچون روسیه و تایلند که درآمد زیادی از زالو کسب می کنند صادر کنیم.

سخن پایانی

در آخر تشکر می کنم از تمامی دوستانی که بنده را در این راه همراهی کردند و تشکر ویژه می کنم از سرکار خانم دکتر اکرادی مسئول کانون شکوفایی و خلاقیت شهرستان صحنه که بدون هیچ چشمداشتی از تمامی مخترعان و مبتکران  شهرستان صحنه حمایت می کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه