6:19:35 - شنبه 4 مه 2019
جوهره سند ۲۰۳۰ تربیت سرباز برای غربی‌هاست
جوهره سند ۲۰۳۰ تربیت سرباز برای غربی‌هاست
کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه کرمانشاه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره سند ۲۰۳۰ گفت: غربی‌ها علاقه‌مندند که در مدارس ما برای آن‌ها سرباز تربیت شود و این جوهره و جان سند ۲۰۳۰ است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه ۱۳ اردیبهشت شهر کرمانشاه افزود: خروجی کلاس‌های آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها باید افرادی دانا، توانا، خردمند، پرهیزگار، پاکدامن، کارآمد، شجاع، هوشیار و اهل اقدام باشد.
او افزود: اگر اینگونه شد جمهوری اسلامی به جایی می‌رسد که هر زمان کسی بخواهد از مرزهای جدید علمی آگاه شود مجبور باشد زبان فارسی را یاد بگیرد.
آیت الله علما در عین حال به گوشه‌ای از خدمات آموزش و پرورش در انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: همه دانشمندان هسته‌ای و موشکی ما که آمریکا را به ستوه آورده‌اند، خروجی آموزش و پرورش هستند و این نظام آموزشی از احترام زیادی در جمهوری اسلامی برخوردار است.
او بر ضرورت رسیدگی به معلمان و بازنشستگان تاکید کرد و افزود: باید حمایت بیشتری از این قشر زحمتکش صورت گیرد.

خبر جدید  اقدام خصمانه ترامپ علیه سپاه نشان از اثرگذاری این نهاد دارد

**غرب با ظاهر خیرخواهانه بدنبال منافع بعدی خود است
امام جمعه کرمانشاه همچنین درباره بخش دیگری از فرمایش های رهبر معظم انقلاب در دیدار معلمان و مدیران آموزش و پرورش کشور در هفته اخیر گفت: رهبر انقلاب فرمودند خدا از کسانی که روحیه انقلابی را در کشور تضعیف می‌کنند نمی‌گذرد زیرا صدها هزار شهید تقدیم این انقلاب شده است.
به گفته آیت الله علما «غربی‌ها دلشان برای ما نسل نسوخته است و با انجام اقدامهایی در ظاهر مثبت مانند سند ۲۰۳۰، به دنبال منافع بزرگ و بلند مدت خود هستند».
او ایجاد بیمارستان هزار تختخوابی در تهران توسط شوروی سابق، احداث بیمارستان در کرمانشاه توسط آمریکایی‌ها و مهدکودک توسط مسیحیان را نمونه اقدام های دانست که با هدف به ظاهر خیرخواهانه اما برای کسب منافع بیشتر و بلندمدت صورت گرفته است.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در این‌ باره به فرمایشی از امام راحل اشاره و عنوان کرد: به فرموده ایشان اینکه تصور شود آمریکا حتی یک قدم به صلاح ایران برمی دارد، جهالت است.
سند جهانی توسعه پایدار ۲۰۳۰ با موضوع ارتقای سطح سواد و افزایش کیفیت آموزش تصویب شده اما به گفته منتقدان هدف آن تغییر محتوای آموزشی و همسو کردن آن با فرهنگ و منافع غربی‌ها است.

خبر جدید  همه باید در راستای افزایش آستانه تحمل مردم تلاش کنیم

**ماه رمضان جنبه تربیتی و معنوی دارد
امام جمعه کرمانشاه همچنین با اشاره به روز جهانی هلال احمر از خدمات نیروهای امدادی هلال تقدیر و اضافه ‌کرد: جمعیت هلال احمر همواره در همه حوادث و بلایای طبیعی در میدان هستند و خدمت رسانی می کنند.
آیت الله علما در خطبه اول نماز جمعه هم با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان گفت: بدون روزه وحی بر هیچ پیغمبری نازل نشده که نشانگر اهمیت و ارزش روزه داری است.
او ماه رمضان را منت خدا بر سر بندگان دانست و گفت: این ماه جنبه تربیتی و معنوی برای مسلمانان دارد.
۷۴۴۴/۸۰۶۶

خبر جدید  بزرگترین تکیه میناتوری جهان در انتظار مسافران نوروزی


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه