11:48:08 - چهارشنبه 8 مه 2019
حجم انتقال آب اراضی پایاب سدهای گیلانغرب ۳۰ درصد افزایش یافت
حجم انتقال آب اراضی پایاب سدهای گیلانغرب ۳۰ درصد افزایش یافت
قصرشیرین- ایرنا- فرماندار شهرستان گیلانغرب از افزایش ۳۰ درصدی حجم انتقال آب به اراضی پایاب سدهای زاگرس و دایک این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کوروش محمودیان روز چهارشنبه در جلسه بررسی وضعیت شبکه های پائین دست سدهای زاگرس و دایک با حضور مسئولان استانی و تعاونی های کشاورزان گیلانغرب افزود: براساس برنامه ریزی صورت گرفته آمادگی تامین آب ۲ هزار و ۲۵۰ هکتار از اراضی پایاب سدهای زاگرس و سراب برای کشت تابستانه وجود دارد.
وی اظهار کرد: دستگاه های متولی امر موظفند با برنامه ریزی مناسب، آموزش های لازم را در راستای تعیین الگوی کشت متناسب با آب وهوای منطقه به کشاورزان ارائه کنند.
نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت: با تکمیل خطوط فرعی انتقال آب در سطح ۲ هزار و ۲۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی پایاب سدهای شهرستان گیلانغرب آب مورد نیاز این اراضی برای کشت دوم از خرداد ماه تامین شده است.
محمودیان ادامه داد: سد زاگرس با ظرفیت پوشش ۶ هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان های گیلانغرب و قصرشیرین هم اکنون حجم ذخیره آب در آن تکمیل شده است.
وی گفت: عملیات اجرای خط انتقال اصلی آب از سد به اراضی در هر ۲ حوزه گیلانغرب و قصرشیرین انجام شده است و هم اکنون یک هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی پایاب این سد از آب سد برخوردار شده اند.
وی ضرورت تسریع در روند تکمیل خطوط فرعی باقیمانده در اراضی کشاورزی را خواستار و بر اهتمام دستگاه های متولی در جهت استفاده بهینه از آب سدها با توجه به ذخیره سازی مناسب آن ها تاکید کرد.
شهرستان گیلانغرب ۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد و سه سد زاگرس، مخزنی و سراب، توان ذخیره سازی ۹۰ میلیون متر مکعب آب برای ۱۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی دشت گیلان را دارد.
گیلانغرب با بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه واقع شده است.
۳۰۱۲/۸۰۶۶/۷۳۹۸

خبر جدید  آزادسازی خرمشهر فصل مهمی در تاریخ دوران دفاع مقدس است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه