12:47:44 - پنج‌شنبه 16 مه 2019
حدود پنج هزار مددجوکرمانشاهی درانتظار دریافت خدمات بهزیستی هستند
حدود پنج هزار مددجوکرمانشاهی درانتظار دریافت خدمات بهزیستی هستند
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: چهار هزار و ۸۷۷ مددجو هم اکنون در انتظار رسیدن نوبت برای بهره مندی از خدمات بهزیستی و دریافت مستمری هستند که به دلیل کمبود بودجه تاکنون نتوانسته ایم پاسخگوی آنان باشیم.

به گزارش ایرنا، فاطمه رضوان مدنی روز پنجشنبه در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی ارتباطات برگزار شد، اظهار داشت: خدمات بهزیستی بسیار گسترده است و مردم از بسیاری از این خدمات مطلع نیستند که باید روشنگری شود.
رضوان مدنی، از درمان ۱۱ هزار و ۷۷۹ نفر در ۳۹ مرکز درمان و کاهش آسیب اعتیاد در قالب مرکز ماده ۱۵، مرکز گذری، موبایل سنتر و مرکز درمان سرپایی در استان خبر داد.
وی گفت: یک مرکز ارائه خدمات درمانی، بازتوانی و کاهش معتادان ماده ۱۶ با یک هزار و ۳۶۳ مددجو در استان وجود دارد.

**۳۳ پایگاه سلامت اجتماعی در استان وجود دارد
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه به وجود ۳۳ پایگاه سلامت اجتماعی در استان اشاره کرد و ادامه داد: مکان اصلی فعالیت پایگاه های سلامت اجتماعی در سطح محلات و به صورت کانکس است.
رضوان مدنی از مراکز مداخله و مشاوره طلاق به عنوان دیگر خدمات بهزیستی یاد کرد و افزود: ۲۶ مرکز در این راستا وجود دارد که در سال گذشته پنج هزار و ۶۰۵ پرونده در این راستا تشکیل شده که ۷۵۵ مورد منجر به سازش شده است.
وی با بیان اینکه یک مرکز خانه امن با ظرفیت ۱۲۲ مددجو در استان وجود دارد از وجود یک مرکز خانه سلامت دختران با ۱۰۹ مددجو خبر داد.
این مسوول، تعداد مراکز سالمندان با نگهداری ۳۲۰ سالمند را ۱۲ مورد عنوان کرد.

**۴۳ کودک در شیرخوارگاه نگهداری می شوند
رضوان مدنی از وجود یک مرکز شیرخوارگاه معتضدی با نگهداری ۴۳ کودک در کرمانشاه خبر داد و ادامه داد: این شیرخوارگاه کودکان بدسرپرست، بی سرپرست و رها شده را از بدو تولد تا سه سالگی نگهداری می کند.
رضوان مدنی به وجود پنج مرکز خانه های کودکان و نوجوانان با نگهداری ۶۷ کودک نیز اشاره کرد.
به گفته وی، ۲ مرکز نگهداری معلولان کمتر از ۱۴ سال سن با پوشش ۱۲۰ مددجو در استان وجود دارد، چرا که برخی از والدین به دلایل مختلف که مشکلات اقتصادی مهم ترین آن است از عهده نگهداری این معلولان بر نمی آیند.
وی اضافه کرد: همچنین پنج مرکز نگهداری شبانه روزی معلولین بالای ۱۴ سال سن با پوشش ۳۶۰ مددجو در استان وجود دارد.
رضوان مدنی از وجود ۲ مرکز نگهداری بیماران مزمن روانی با ظرفیت ۳۷۰ نفر هم خبر داد.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه یادآور شد، سه هزار و ۷۱۸ بیمار روانی مزمن، ۲۷ هزار و ۶۳۶ معلول از بهزیستی مستمری دریافت می کنند.
رضوان مدنی با بیان اینکه بیش از ۱۱ هزار نفر از خدمات مشاوره فردی و گروهی در مناطق زلزله زده استان در قالب طرح حمایت روانی و اجتماعی بهره مند شده اند، گفت: ۳۴ هزار و ۳۶۰ نفر به مراکز مشاوره بهزیستی مراجعه کرده اند.
وی تعداد سرپناه شبانه مردان را پنج مرکز و سرپناه شبانه زنان را یک مرکز عنوان کرد و گفت: این مراکز از غروب آفتاب تا صبح پذیرای این افراد هستند که علاوه بر برخورداری از غذای گرم، امکان استحمام و شست و شوی لباس برای آنان مهیا است
وی تعداد کل مراکز شبانه روزی را ۱۱۴ مرکز عنوان کرد.

خبر جدید  وزیر بهداشت برای افتتاح 40 پروژه بهداشتی وارد کرمانشاه شد

**وجود ۳۰۹ مهدکودک در استان
رضوان مدنی با تاکید براینکه همه مهدکودک ها و روستامهدها از بهزیستی مجوز می گیرند، افزود: ۳۰۹ مهدکودک و روستامهد با ظرفیت ۲۳ هزار کودک هم اکنون در استان وجود دارد.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه همه شهرستان ها به جز قصرشیرین دارای مراکز اورژانس اجتماعی است، افزود: ۱۳ مرکز در استان وجود دارد که در سال گذشته ۴۳ هزار و ۵۳۳ نفر را پذیرش کرده و به ۲۱۷ هزار و ۶۶۵ نفر ارائه خدمت کرده است.
به گفته وی، این مراکز به افرادی که قصد خودکشی داشته و یا به آسیب های اجتماعی و رفتاری مبتلا هستند، مشاوره می دهند.
وی به ۲۷۱ مورد مناسب سازی مسکن و خودروی معلولان، چهار هزار و ۹۳۵ مورد ارائه وسایل و تجهیزات توانبخشی و ارائه ۹ هزار و ۲۷۸ مورد خدمت توانپزشکی اشاره کرد.

خبر جدید  عملیات اجرایی ساختمان بیمارستان جدید پاوه تمام شده است

**ارائه مشاوره ژنتیکی به بیش از سه هزار زوج کرمانشاهی
وی با بیان اینکه ارائه مشاوره ژنتیکی از دیگر خدمات این ارگان است از وجود پنج مرکز مشاوره ژنتیک در استان خبر داد و گفت: این مراکز در سال گذشته به سه هزار و ۷۰ زوج مشاوره داده اند که ۲۱۷ مورد درخواست آزمایش ژنتیک بوده و ۳۷ مورد درخواست آزمایش قبل از تولد بوده است.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از وجود ۱۵ دستگاه غربالگری شنوایی با معاینه ۲۷۷ هزار و ۲۱۹ نوزاد و وجود پنج هزار دستگاه غربالگری بینایی با معاینه ۶۸ هزار و ۲۱۸ کودک در سال گذشته خبر داد.

خبر جدید  آمار تصادفات استان کرمانشاه امسال چهار درصد کاهش یافت

**ایجاد اشتغال خانگی برای ۲۸۵ زن سرپرست خانوار
رضوان مدنی به واگذاری سه هزار و ۹۶۸ مسکن به مددجویان خبر داد و اظهار داشت: بازتوانی و ایجاد اشتغال خانگی زنان سرپرست خانوار برای ۲۸۵ خانوار انجام شده است.

**تسهیلات پرداختی برای اشتغال پایدار اندک است
رضوان مدنی با بیان اینکه با کمبود مبلغ تسهیلات پرداختی برای ایجاد اشتغال پایدار مواجه هستیم، اظهار داشت: ۲ هزار و ۷۸ مددجو توانمندسازی شده اند و برای آنان اشتغال زایی شده است.
به گفته وی، ۱۸۵مورد کمک هزینه جهیزیه نیز انجام شده است.
به گفته این مسوول، با توجه به هزینه های چشمگیر درمانی جامعه هدف با کمبود نیروی انسانی متخصص، پزشک و پرستار مواجه هستیم.
وی از کمبود اعتبار برای تجهیز مجتمع های توانبخشی ازگله و چم زرشک، کمبود منابع لازم برای توسعه و تجهیز مهدهای کودک مناطق محروم و زلزله زده و کمبود اعتبار مورد نیاز برای تامین مسکن معلولان و نیازمندان که به ۵۲۲ واحد مسکن مهر می رسد به عنوان پاره ای از مشکلات بهزیستی یاد کرد.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از پویش«بهزیستی زیستن» در ایام ماه مبارک رمضان با هدف کمک به مددجویان این ارگان خبر داد و گفت: خیران می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب مشارکت های مردمی استان به شماره ۲۳۴۵۳۶۳۸۰۰ واریز کنند و امکان پرداخت زکات فطریه به بهزیستی نیز مقدور است.
۷۴۶۰/۸۰۶۶


منبع :: حدود پنج هزار مددجوکرمانشاهی درانتظار دریافت خدمات بهزیستی هستند

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه