10:33:23 - یکشنبه 4 فوریه 2018
حدود ۱٫۲ میلیون نفر عضو تعاونی‌های کرمانشاه هستند
حدود ۱٫۲ میلیون نفر عضو تعاونی‌های کرمانشاه هستند
رئیس اداره نظارت بر تعاونی‌ اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: یک میلیون و ۱۹۷ هزار نفر در استان عضو تعاونی‌ها هستند. به گزارش خبرنگار ایسنا، مسعود دیباوند در جمع خبرنگاران از وجود ۲۹۳۹ تعاونی فعال در استان کرمانشاه خبر داد که از این تعداد ۱۹ شرکت تعاونی امسال ایجاد شده

رئیس اداره نظارت بر تعاونی‌ اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: یک میلیون و ۱۹۷ هزار نفر در استان عضو تعاونی‌ها هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، مسعود دیباوند در جمع خبرنگاران از وجود ۲۹۳۹ تعاونی فعال در استان کرمانشاه خبر داد که از این تعداد ۱۹ شرکت تعاونی امسال ایجاد شده است.

وی ادامه داد: اگرچه تعاونی‌ها در کرمانشاه در ۱۶ گرایش مختلف مسکن، مصرف، کارگری، کشاورزی، صنعتی، خدماتی و … فعالیت دارند، اما اکثر آنها تعاونی‌های کشاورزی و دامپروری و در دل روستاها هستند.

خبر جدید  بررسی طرح‌های اشتغال زا در مناطق زلزله زده 

به گفته این مسئول، حدود یک میلیون و ۱۹۷ هزار نفر در استان عضو تعاونی‌ها هستند و اشتغالزایی ایجاد شده از سوی تعاونی‌های استان نیز ۴۵ هزار و ۵۳۲ نفر است.

رئیس اداره نظارت بر تعاونی‌ اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از فعالیت ۲۹ تعاونی و یک اتحادیه مرزنشینی هم در استان یاد کرد و افزود: از ابتدای سال ۹۳ تاکنون ۱۴۴ میلیون دلار کالا توسط تعاونی‌های مرزنشین کرمانشاه صادر شده که ۲۲ میلیون دلار آن مربوط به امسال بوده است.

خبر جدید  شهید عباسی‌فرد الگوی ایثار است

دیباوند تعداد تعاونی‌های تعطیل استان را نیز حدود ۲۳۰ مورد اعلام کرد و ادامه داد: عمده دلیل تعطیلی این تعاونی‌ها عدم توانایی پرداخت تسهیلات، ضعف مدیران، بالا بودن بهره تسهیلات بانکی و … است.

وی با اشاره به بررسی ۹۷ مورد از تعاونی‌های راکد استان در کمیته تعیین تکلیف تعاونی‌های غیرفعال، تصریح کرد: تاکنون تعدادی از این تعاونی‌ها به چرخه فعالیت برگشته‌اند.

رئیس اداره نظارت بر تعاونی‌ اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه درباره طرح روستا تعاون نیز خاطرنشان کرد: از آنجایی‌که یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی مردمی کردن آن است، طرحی با عنوان “روستا تعاون” در کشور آغاز شد که سهم کرمانشاه نیز از این طرح ایجاد ۵۴ شرکت تعاونی روستایی است.

خبر جدید  ۴ کشته بر اثر سانحه رانندگی در محور قصرشیرین به سرپلذهاب

دیباوند گفت: از این تعداد تاکنون ۱۹ شرکت تعاونی روستایی ایجاد شده و مابقی نیز در دست پیگیری است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه