16:43:00 - سه‌شنبه 13 فوریه 2018
حرکت اعتیاد در کرمانشاه از صنعتی به سنتی/ مصرف مواد مخدر در کرمانشاه سیر نزولی گرفته است
حرکت اعتیاد در کرمانشاه از صنعتی به سنتی/ مصرف مواد مخدر در کرمانشاه سیر نزولی گرفته است
به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، علی شمشیری ضمن تأکید بر تلاش مضاف همه مسئولین برای کاهش اعتیاد در کرمانشاه، ابراز داشت: در راستای فعالیت مستمر درزمینهٔ کاهش اعتیاد در کرمانشاه امسال تاکنون بیش از چهار تن مواد مخدر در سطح استان کشف‌شده که این میزان کشفیات در مقایسه با سال گذشته رشد ۷۰ درصدی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، علی شمشیری ضمن تأکید بر تلاش مضاف همه مسئولین برای کاهش اعتیاد در کرمانشاه، ابراز داشت: در راستای فعالیت مستمر درزمینهٔ کاهش اعتیاد در کرمانشاه امسال تاکنون بیش از چهار تن مواد مخدر در سطح استان کشف‌شده که این میزان کشفیات در مقایسه با سال گذشته رشد ۷۰ درصدی داشته است.

وی عمده مواد کشف‌شده مخدر  در کرمانشاه را همانند سال‌های گذشته، ۲٫۷ تن تریاک عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: با تلاش‌های انجام‌شده درزمینهٔ آشنایی عموم جامعه با آثار مخرب مواد مخدر صنعتی همچون شیشه در سطح استان، خوشبختانه امسال مصرف شیشه سیر نزولی پیداکرده و کشفیات در این خصوص نیز بسیار محدود بوده است.

خبر جدید  رقابت 285 متسابق کرمانشاهی در مرحله استانی مسابقات قرآن

شمشیری تصریح کرد: تاکنون با همکاری دستگاه‌های قضایی و انتظامی استان موفق به انهدام ۷ باند تولید و توزیع شیشه شده‌ایم و در همین راستا پیگیری‌های شبانه‌روزی برای جلوگیری از خرید، فروش و توزیع مواد مخدر سنتی نیز در دستور کار است.

خطر مصرف مواد مخدر صنعتی

مواد مخدر ویرانگر است، اما مصرف سنتی راه بازگشت به جامعه را دارد

دبیر مبارزه با مواد مخدر کرمانشاه مصرف این مواد ویرانگر چه صنعتی و چه سنتی را  بحرانی خانمان برانداز برای خانواده‌ها ذکر کرد و گفت: اما مواد مخدر صنعتی دراین‌بین با مضرات بسیار بیشتری همراه است و ترک این مواد نیز بسیار دشوار است، بنابراین ترجیح بین این دو بر مصرف مواد سنتی است.

خبر جدید  کودکان و نوجوانان با مفاخر فرهنگی استان کرمانشاه آشنا می شوند

وی از انهدام ۴۲ باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: امسال همچنین ۶۳۰۰ نفر اعم از قاچاقچی، معتاد کارتون خواب و خرده‌فروش دستگیر شدند.

شمشیری در ادامه از کاهش سیر نزولی اعتیاد در کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: درگذشته نرخ شیوع اعتیاد استان یک درصد از متوسط کشوری بالاتر بود، اما با تلاش‌های فراوان صورت گرفته در امر مبارزه و پیشگیری، اکنون نرخ شیوع اعتیاد در استان یک درصد پایین‌تر از میانگین کشوری و در همین راستا جزء ۸ استان اول شیوع مواد مخدر در کشور هستیم.

خبر جدید  مقابله با خروج کالا‌های اساسی وظیفه ملی است

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه