11:57:33 - سه‌شنبه 21 مه 2019
حیات‌وحش کرمانشاه برای نخستین بار در کشور با پهپاد سرشماری می‌شود
حیات‌وحش کرمانشاه برای نخستین بار در کشور با پهپاد سرشماری می‌شود
معاون نظارت و پایش اداره‌کل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: طرح سرشماری حیات‌وحش مناطق حفاظت شده استان کرمانشاه برای نخستین بار و به صورت پایلوت کشوری با پهپاد انجام می‎شود.

آذر ولی‎زاده در گفت‎وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه سرشماری حیاتوحش در تمام مناطق حفاظت شده استان کرمانشاه انجام می‎شود، اظهار داشت: این سرشماری توسط کارشناسان و محیط‎بانان، اداره حیات‎وحش، یگان حفاظت و همیارانمحیط زیست بهصورت مشاهده مستقیم در ۶ نقطه از زیستگاه‏های اصلی استان انجام می‎شود.

معاون نظارت و پایش ادارهکل محیط زیست استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: هدف از این سرشماری، پایش و بررسی وضعیت محیط زیست منطقه، شناسایی نقاط ضعف و قوت منطقه، برآورد ظرفیت برد زیستگاه، برآورد جمعیت پستانداران و مقایسه با آمار سرشماری‎های قبلی و بررسی و مطالعه در مورد ارتقای حفاظتی منطقه محیط زیست است.

خبر جدید  نماز عید فطر همزمان با سراسر کشور در کرمانشاه اقامه شد + تصاویر

ولیزادهبا بیان اینکه به دلیل فقدان یک روش استاندارد و نوین، تصمیم‏گیری و مدیریت حیاتوحش دشوار است عنوان کرد:سرشماری مربوط به حیات‎وحش توسط سازمان حفاظت محیط زیست به روش‏های مختلف سنتی و علمی توسط محیط‏بانان زحمت‎کش هر سال در مناطق ششگانه با دشواری‎ها و سختی‎های زیادی در مناطق صعب العبور انجام می‎شود.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به اینکه تکنولوژی به کمک محیط‏‎بانان مناطق حفاظت‎شده برای سرشماری آمده است، عنوان کرد: در آینده نزدیک پهبادهای شناسایی مجهز به دوربین‏هایی خواهد شد که متخلفان ورود به محیط زیست را شناسایی و با آنها برخوردهای قانونی انجام خواهد گرفت.

خبر جدید  بهار ۹۸|بیش از ۹۰ گشت پلیس در تفرجگاه‌ها و مراکز اقامتی کرمانشاه فعال است

ولیزاده با اشاره به اینکه امروزه استفاده از وسایل پیشرفته همچون پهباد کاربرد روز افزونی دارد، بیان کرد: امیدواریم با نتایج بدست آمده در استفاده از این وسیله برای کاربردهای مختلف در حوزه محیط زیست بهویژه سرشماری حیاتوحشبتوانیم گام موثری در جهت حفاظت و حمایت پایدار از محیط زیست استان برداریم.

خبر جدید  آمار بیکاری مددجویان بهزیستی از نرخ بیکاری کرمانشاه بیشتر است

انتهای پیام / ز


منبع :: حیات‌وحش کرمانشاه برای نخستین بار در کشور با پهپاد سرشماری می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه