3:00:32 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
خادمان اربعین حسینی در صحنه تجلیل شدند
خادمان اربعین حسینی در صحنه تجلیل شدند
کرمانشاه – ایرنا – جمعی از خادمان و فعالان اربعین حسینی و دست اندرکاران ستاد اربعین شهرستان صحنه روز سه شنبه در مراسمی که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا، فرماندار شهرستان صحنه در این مراسم که با حضور مسئول ستاد عتبات عالیات استان کرمانشاه و دبیران جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و مجمع خدمتگزاران اربعین حسینی، فرماندهان نظامی و انتظامی و خادمین حسینی در مسجد امام حسین (ع) این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه عاشورا و نهضت کربلا سرمایه ای بزرگ برای ماست، اظهار داشت: باید تلاش کرد تا ارزش های دینی و فلسفه قیام امام حسین (ع) در جامعه نهادینه شوند.
نورالدین فرزادی پور اظهار داشت: امام حسین (ع) با قیام و ایستادگی در مقابل ظلم و بی عدالتی به بشریت درس ایثار، شجاعت، آزادگی و از خودگذشتگی آموخت.
او با اشاره به اینکه خادمین حضرت اباعبدالله (ع) جان، مال و زندگی خود را وقف آن امام همام کردند تا ارادت قلبی خود را به ایشان نشان دهند، افزود: خدمت به مردم و زائران حضرت سیدالشهدا (ع) یک عبادت و امری ارزشمند است که نصیب هر فردی نمی شود.
فرزادی پور خاطرنشان کرد: باید قدر خدمتگزاری به زائران را در هر شرایطی دانست که موجب سعادت و اجر دنیوی و اخروی است.
فرماندار صحنه در ادامه با بیان اینکه دستگاه امام حسین (ع) دارای معناطیس عجیبی است که تمام عالم را متحیر خود می کند، تصریح کرد: افرادی که در راهپیمایی عظیم اربعین شرکت می کنند، از ملیت های مختلف دنیا مشارکت دارند و تنها محدود به مکتب تشیع نمی شود.
وی یآور شد: امام حسین در مفطعی از تاریخ به ضرورت تکلیف در مقابل ظالمین ایستادگی کرد و از سال ۶۱ هجری همچنان این ایستادگی بالنده تر و نمایان تر می شود.
وی اضافه کرد: تکلیفی که امام حسین (ع) به آن عمل کرد درس آزادگی و انسانیت برای نسل های دیروز، امروز و فرداست که در زندگی از آن بهره و الگو بگیریم.
در پایان این مراسم از خادمان و اعضای ستاد خدمت رسان به زائران شهرستان صحنه تجلیل به عمل آمد.
۸۰۶۶/۷۴۴۷

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  طرح بسیج سلامت نوروزی در کنگاور آغاز شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه