14:12:12 - چهارشنبه 11 سپتامبر 2019
خاطرات آزادگان در معرض فراموشی است
خاطرات آزادگان در معرض فراموشی است
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با اشاره به ضرورت ثبت و ضبط خاطرات آزادگان، گفت: آزادگان خاطرات به زمین مانده خیلی زیادی دارند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با اشاره به ضرورت ثبت و ضبط خاطرات آزادگان، گفت: آزادگان خاطرات به زمین مانده خیلی زیادی دارند.
 حجت الاسلام هادی عسگری به مناسبت روز تجلیل از اسرا و مفقودان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به ضرورت ثبت و ضبط خاطرات آزادگان، گفت: خاطرات به زمین مانده خیلی زیادی از آزادگان در سال‌های دفاع مقدس و دوران اسارتشان داریم.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه  با بیان اینکه خاطرات آزادگان و ایثارگران در معرض فراموشی است، اظهار کرد: علاوه بر این که در گذر زمان برخی از این خاطرات به فراموشی سپرده می شوند، بخش زیادی از این خاطرات نیز به دلیل فوت این بزرگواران از دسترس خارج می شود.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت ثبت و ضبط خاطرات سال‌های دفاع مقدس تصریح کرد: تاکنون هزار مورد از خاطرات آزادگان، خانواده های شهدا، ایثارگران و رزمندگان سالهای دفاع مقدس در استان کرمانشاه جمع آوری شده است.
وی با اشاره به تداوم ثبت و ضبط خاطرات سال های دفاع مقدس،  ادامه داد: در حوزه ثبت و ضبط خاطرات سال‌های دفاع مقدس نیاز به کار زیادی داریم و باید آثاری در سطح ملی و بین المللی در این حوزه برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان، آیندگان و جهانیان تهیه شود.
عسگری اشاره‌ای هم به مصوبه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان کرمانشاه برای اختصاص بخشی از پایان نامه های دانشگاهی به موضوع ایثار و شهادت داشت و ابراز امیدواری کرد: این اقدام گام مهمی در راستای ثبت و ضبط اتفاقات رخ داده در دوران دفاع مقدس باشد.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه در ادامه  اظهار کرد: درطول سال‌های جنگ تحمیلی ۴۲ هزار نفر در سراسر کشور به اسارت رژیم بعث عراق در آمدند که ۱۸۰۰ نفر از آنها کرمانشاهی بودند.
عسگری اشاره‌ای هم به آمار اسرایی که در دوران اسارت به مقام شامخ شهادت نائل آمده اند داشت و افزود: در کشور  ۵۰۰ نفر شهدای غریب داریم که این آمار در استان کرمانشاه ۵۰ نفر است.
انتهای پیام
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  یک مسئول: کرمانشاهیان میزبان 26 لاله گلگون کفن دوران دفاع مقدس می‌شوند
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه