2:56:07 - چهارشنبه 1 مه 2019
خاموشی برق در فصل تابستان به صفر می رسد
خاموشی برق در فصل تابستان به صفر می رسد
کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه با بیان اینکه خاموشی برق در ایام تابستان امسال به صفر می رسد، گفت: وزارت نیرو در این طرح در نظر دارد با اعمال مشوق هایی برای مشترکان خاموشی برق را به صفر درصد برساند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امیدعلی مرآتی روز سه شنبه در نشست خبری که به مناسبت روز صنعت برق در سرسرای شرکت توزیع برق کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به خاموشی های متعدد برق در تابستان ۹۷ افزود: بخشی از قطعی برق در سال گذشته به دلیل پایین بودن آب مخزن سدها بود که با بارندگی خوبی که امسال داشتیم این مشکل مرتفع خواهد شد.
او همچنین ورود نیروگاه های جدید به شبکه برق، اعمال تعرفه ۱۶ درصدی برای مشترکان پرمصرف که الگوی مصرف برق را رعایت نمی کنند، مشوق ۲۰ ساعت در روز برق رایگان برای چاه های کشاورزی که در ساعت پیک مصرف برق دستگاه خود را خاموش می کنند و اعمال یک سری خدمات رایگان به ادارات که در ساعت پیک مصرف برق از مولدهای ذخیره استفاده می کنند را از جمله برنامه های وزارت نیرو برای به صفر رساندن زمان خاموشی برق در ایام تابستان امسال عنوان کرد.
وی اعمال این مشوق ها برای ارگان ها، ادارات و صاحبان چاه های کشاورزی را منوط به انعقاد تفاهم نامه با شرکت توزیع نیروی برق دانست که پس از آن این امتیازات در نظر گرفته می شود.
مرآتی در ادامه با اشاره به ضرر و زیان بخشی از بنگاه های اقتصادی از قطعی ناگهانی برق؛ از راه اندازی سامانه های اطلاع رسانی قطع برق در استان در طول سال خبر داد و افزود: با راه اندازی این سامانه تعمیرات و قطعی برق از چند ساعت قبل به اطلاع شهروندان رسانده می شود.
وی با بیان اینکه کاهش مصرف برق و رعایت الگوی مصرف نیازمند برنامه های متعدد فرهنگی است، گفت: اگر از ۷۵۰ مشترک برق استان یک لامپ ۱۰۰ واتی کوچک خاموش شود یک نیروگاه ۷۰۰ مگاواتی می شود و این تاثیر بسیار زیادی بر تکرار نشدن خاموشی ها دارد.

خبر جدید  هلال احمر تجربیات زلزله را مستندسازی کند

**۱۵ هزار مشترک جدید به جمع مشترکان استان اضافه شد
مدیرعامل شرکت توزیع برق کرمانشاه در ادامه گفت: سال گشته ۱۵ هزار و ۸۰۰ مشترک جدید به جمع مشترکان برق استان اضافه شدند و ۹۱ کیلومتر خط برق فشار متوسط و ۸۸ کیلومتر خط فشار ضعیف، ۴۷۶ پست توزیع برق، چهار هزار چراغ روشنایی، برق رسانی به سه روستا و بیش از ۳۰۰ چاه برقی کشاورزی نیز انجام شده است.
مرآتی همچنین از کاهش ۱۹ مگاوات مصرف برق، ۱۲ درصدی خاموشی، ۱۴ دردصدی تلفات انرژی (به غیر از مناطق زلزله زده استان) در سال گذشته خبر داد.

خبر جدید  سپاه پاسداران نهادی مردمی و برخاسته از بطن مردم است

**سرقت سیم ها و ترانس های برق افزایش یافته است
او همچنین از افزایش سرقت تجهیزات برقی در سطح استان خبر داد و گفت: در سال گذشته یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان سیم و ترانس برق از شبکه برق استان سرقت شده و برق دزدی از کنتورهای قدیمی برق نیز رو به افزایش است.
وی در ادامه بیان داشت، مطالبات شرکت توزیع برق از مشترکان در سال گذشته ۱۰۰ درصد وصول شده و بخش عظیمی از بدهی های این شرکت مربوط به ادارات و ارگان های عمومی است.
مرآتی در ادامه اذعان داشت: تمام روستاهای بالای پنج خانوار استان از خدمات برق برخوردارند و ۵۰ خانوار روستاهای صعب العبور استان نیز از طریق نیروگاه های خورشید برق آنها تامین می شود.

**سیل ۷۰ میلیارد تومان به زیرساخت های برق استان خسارت وارد کرد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه در ادامه بیان داشت: با وجود تمام اقدام ها و برنامه های پیشگیرانه این شرکت قبل از بارندگی ها، اما سیل در استان ۷۰ میلیارد تومان به ویژه در شهرستان های صحنه، کنگاور و هرسین به زیرساخت های برق خسارت وارد کرد.
مرآتی در بخش دیگری از سخنان خود برنامه های شرکت توزیع نیروی برق استان در سال ۹۸ را؛ وصل ۹۷ کیلومتر خط فشار متوسط و ۸۶ کیلومتر خط فشار ضعیف به شبکه برق استان، ۱۳ کیلومتر روشنایی معابر، احداث ۱۳۶ پست توزیع برق، ۲ درصد کاهش تلفات برق و کاهش ۵۰ دقیقه خاموشی اعلام کرد .
استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه حدود ۷۶۰ هزار مشترک برق دارد که ۶۳۰ هزار مورد آن خانگی، بیش از ۲۵ هزار مشترک عمومی و بیش از ۱۰ هزار مشترک کشاورزی و صنعتی هستند و بقیه مشترکان هم در «سایر مصرف و روشنایی معابر» تعریف می شوند.
تمامی شهرها و روستاهای استان (غیر از روستاهای خالی از سکنه یا دارای کمتر از سه خانوار) به شبکه توزیع برق متصل هستند.
۳۲۰۹/۸۰۶۶

خبر جدید  رییس جمهوری درگذشت حاج ذبیح الله رضوان مدنی را تسلیت گفت


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه