18:57:38 - جمعه 12 آوریل 2019
خانواده ها مراقب قارچهای سمی باشند
خانواده ها مراقب قارچهای سمی باشند
امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند آمریکا همواره با اصل ولایت فقیه و سپاه پاسداران مشکل داشته است و می‌خواهد که این دوتا نباشند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، ابراهیم شکیبا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به آغاز رویش خانواده ها مراقب قارچهای سمی باشندقارچها در فصل بهار گفت: با توجه به بارندگیهای بسیار، امسال هم شاهد رشد گسترده قارچهای سمی در طبیعت استان هستیم.
شکیبا با بیان اینکه قارچهای سمی انواع مختلفی دارند، گفت: مصرف این قارچها با عوارض گوناگونی همراه است که کمترین آن مسمومیت است و در شکل حاد میتوانند موجب نارسایی کلیه، کما و حتی مرگ افراد شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به مسمومیت بیش از ۵۰۰ نفر در استان طی سال گذشته بر اثر مصرف قارچهای سمی گفت: متاسفانه از این تعداد پنج نفر جان باختند و تعدادی دچار نارسایی کبد و کلیه شدند.
شکیبا ادامه داد: نگرانی مسمومیت با قارچ سمی امسال هم وجود دارد و در همین راستا از مدتها پیش، کار اطلاع رسانی و هشدار در خصوص مصرف قارچهای طبیعی شروع شده است.
وی با بیان اینکه برخی قارچهای سمی به لحاظ ظاهری شبیه قارچهای خوراکی هستند، گفت: هیچ روشی بجز روشهای آزمایشگاهی برای تشخیص قارچهای سمی وجود ندارد و نمیتوان با نگاه کردن و یا استفاده از شیر و برخی روشهای مرسوم قارچهای سمی را شناسایی کرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: آب پز کردن، سرخ کردن و کباب کردن قارچ تاثیری در کاهش سم آن ندارد و مصرف قارچ سمی به هر شکلی میتواند منجر به مسمومیت و حتی مرگ افراد شود.
وی با بیان اینکه برخی از این قارچهای سمی عوارض پوستی به دنبال دارند، گفت: حتی دست زدن به قارچهای سمی هم میتواند موجب مسمومیت افراد شده و عوارض مختلفی به دنبال داشته باشد.

خبر جدید  کشف 130 کیلوگرم گوشت فاسد گوساله در کرمانشاه


منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه