13:10:45 - یکشنبه 12 مه 2019
دامداران برای مقابله با تب کریمه کنگو دام ها را سمپاشی کنند
دامداران برای مقابله با تب کریمه کنگو دام ها را سمپاشی کنند
قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: با توجه به آغاز فصل گرما و احتمال بروز بیماری تب کریمه کنگو و جلوگیری از شیوع این بیماری واگیر، اجرای سمپاشی دام ها امری ضروری است که دامداران باید آن را لحاظ کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کوروش محمودیان روز یکشنبه در جلسه ای با محوریت سمپاشی دام و جایگاه دام با حضور دهیاران روستاهای بخش مرکزی گیلانغرب افزود: هدف دامپزشکی تنها درمان دام نیست و این مرکز در جهت تامین سلامت مواد غذایی و بهداشت انسان و دام با انجام واکسیناسیون در دام ها و نظارت های دوره ای نیز تلاش می کند.
وی اظهار کرد: در زمینه مقابله با بیماری تب کریمه کنگو اقدام های پیشگیرانه توسط گروه های دامپزشکی با مراقبت های ویژه، آموزش و سم پاشی مکان های نگهداری واحدهای دامی در مناطق روستایی اتخاذ شده و کماکان درحال اجراست.
دکتر مالک عظیمی سرپرست اداره دامپزشکی گیلانغرب نیز گفت: اداره دامپزشکی این شهرستان براساس اهداف سازمانی مشخص در انجام اموری چون واکسیناسیون دوره ای دام ها علیه بیماری های مشترک دامی و برگزاری کلاس های آموزشی در جهت ارتقاء سطح آگاهی ، نظارت بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی علاوه بر نظارت برکشتارگاه ها و سمپاشی بدن و جایگاه دام بعنوان سنگر سلامت جامعه در تلاش است.
تب کریمه کنگو بیماری مشترک انسان و حیوان وبه نام تب خونریزی دهنده شناسایی شده است و منبع این بیماری دام های اهلی و حیوانات وحشی و کنه های حیوانی هستند که وقوع آن اغلب در فصول گرم سال همزمان با افزایش فعالیت کنه های ناقل آن بروز می کند.
راه انتقال این بیماری از طریق گزش کنه است که تب ناگهانی ، بدن درد ، کوفتگی، ضعف ، سردرد، درد شدید عضلات ، بی اشتهایی ، استفراغ ، گلودرد ، دل درد ، تغییرات خلقی بی قراری و افسردگی از علایم آن در انسان است و علایم خونریزی از روز سوم تا ششم شروع می شود.
در پایان جلسه مشکلات و مسائل روستاها توسط دهیاران مطرح شد و پاسخ و راهکار های مورد نیاز توسط متولیان به آنان ارائه شد.
گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.
۳۰۱۲/۸۰۶۶/

خبر جدید  تحقق مردم سالاری دینی در سایه فعالیت احزاب توانمند میسر است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه