12:50:32 - یکشنبه 20 مه 2018
دانشنامه فرهنگ کرمانشاه تدوین می‌شود
دانشنامه فرهنگ کرمانشاه تدوین می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کرمانشاه گفت: دانشنامه فرهنگ کرمانشاه امسال تهیه و تدوین می‌شود. شعار سال: مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کرمانشاه گفت: دانشنامه فرهنگ کرمانشاه امسال تهیه و تدوین می‌شود.حجت‌الاسلام رحیم جعفری ، با اشاره به اینکه برنامه‌های اداره کل ارشاد برای امسال در پنج بخش فرهنگی، هنری، قرآنی، شهرستان‌های تابعه و اقتصاد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کرمانشاه گفت: دانشنامه فرهنگ کرمانشاه امسال تهیه و تدوین می‌شود.

شعار سال: مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کرمانشاه گفت: دانشنامه فرهنگ کرمانشاه امسال تهیه و تدوین می‌شود.
حجت‌الاسلام رحیم جعفری ، با اشاره به اینکه برنامه‌های اداره کل ارشاد برای امسال در پنج بخش فرهنگی، هنری، قرآنی، شهرستان‌های تابعه و اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی شده است اظهار داشت: برگزاری مراسم جایزه ادبی مرحوم احمد عزیزی، جشنواره منطقه‌ای مطبوعات، داستان‌نویسی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، کمک به شورای بررسی کتاب، کنگره دو عالم فرزانه آیت‌الله زرندی و نجومی و آغاز تهیه و تدوین دانشنامه فرهنگ کرمانشاه از برنامه‌های فرهنگی امسال است.

وی از برپایی نمایشگاه سراسری کتاب در استان کرمانشاه خبرداد و عنوان کرد: برگزاری کنگره ملی استاد محمدجواد محبت، کنگره ملی شعر و داستان جوان، همایش تجلیل از ناشران و چاپخانه‌داران و معرفی ناشر برتر سال، کنگره ملی شعر بانوان، سلسله برنامه‌های آموزشی و برگزاری جشنواره‌‌های پژوهشی و فرهنگی سال استان کرمانشاه از دیگر برنامه‌های فرهنگی امسال ارشاد برای استان هستند.

خبر جدید  طرح‌ ملی ارتقاء سواد رسانه‌ای شهروندان آغاز شد

جعفری با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره فیلم فجر و مد و لباس از مهمترین برنامه‌های هنری امسال هستند گفت: حمایت از فیلمسازان جوان، برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی منطقه‌ای غرب کشور، کاروان هنر زاگرس مناطق زلزله‌زده، خوشنویسی میرزا رضا کلهر، نمایش‌های آیینی و سنتی غرب کشور و ایجاد مرکز تخصصی اقتصاد هنر از دیگر برنامه‌های هنری امسال است.

وی افزود: حمایت از تولید آثار نمایشی برای ۱۹ گروه نمایشی ثبت شده در استان، گرامیداشت روز گرافیک کرمانشاه، حمایت از تولید و اجرای نمایش‌های عروسکی و کودک و نوجوان، جشنواره فیلم کوتاه دفاع مقدس مدافعان حرم، جشنواره عکس با موضوع نشاط اجتماعی و ثبت لحظات شاد، جشنواره موسیقی مرزداران غرب کشور و جشنواره ملی موسیقی مقاومت نیز در قالب برنامه‌های هنری برنامه‌ریزی شده است.

خبر جدید  اولویت اول همه دستگاههای اجرایی باید اقتصاد مقاومتی باشد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کرمانشاه درباره برنامه‌های قرآنی برنامه‌ریزی شده برای امسال گفت: برگزاری هفته قرآن و عترت، جشن رمضان، محفل انس با قرآن کریم، نشست علمی تخصصی با موضوع قرآن و عترت، برگزاری مسابقه قرآنی و آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآنی از مهمترین برنامه‌های قرآنی امسال هستند.

جعفری با اشاره به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی امسال عنوان کرد: برگزاری جشنواره فیلم کوتاه توان به صورت ۹۶ ثانیه‌ای، مسابقه وبلاگ‌نویسی، جشنواره داستان‌نویسی، تیزر‌های تبلیغاتی با موضوع اقتصاد مقاومتی، نمایشگاه پوستر اقتصاد مقاومتی و جشنواره شعار سال در آیینه مطبوعات با موضوع اقتصاد مقاومتی نیز برای امسال برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های متنوعی نیز در سایر شهرستان‌ها برگزار می‌شود گفت: برگزاری جشنواره ملی تئاتر مرصاد در اسلام‌آباد غرب، دومین جشنواره منطقه‌ای کهن آواهای تنبور غرب کشور در دالاهو، جشنواره منطقه‌ای موسیقی مرزداران در قصرشیرین، جشنواره فرهنگی ادبی بازی‌دراز در سرپل‌ذهاب، جشنواره شعر گیلانغرب در دفاع مقدس در شهرستان گیلانغرب، کنگره ملی سیره، آثار و افکار امام شافعی(ع) و برگزاری همیش علمی پژوهشی میرزا عبدالقادر پاوه‌ای نخستین جشنواره ملی شعر هورامان در پاوه از مهمترین برنامه‌های شهرستان‌های است.

خبر جدید  پرداخت تسهیلات در سامانه کارا رصد می شود

جعفری افزود: بزرگداشت مولوی کرد در ثلاث‌باباجانی، همایش شاعر و عارفکرد احمد داواشی و همایش نکوداشت سیدباقر هاشمی در روانسر، دومین جشنواره منطقه‌ای موسیقی آبشار در صحنه، دومین جشنواره استانی داستان‌نویسی و نمایشنامه‌نویسی با موضوع شعار سال در هرسین، جشنواره خوشنویسی در سنقر و کلیایی و همایش شعر ملی عاشورایی دروازه قافله عشق در کنگاور برگزار می‌‌شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، کدخبر: ۱۷۳۰۵۸۱ ، www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه