1:21:54 - چهارشنبه 8 مه 2019
درگیری مسلحانه شکارچیان غیرمجاز با محیط‌بانان در منطقه قراویز کرمانشاه
درگیری مسلحانه شکارچیان غیرمجاز با محیط‌بانان در منطقه قراویز کرمانشاه
رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرپل‌ذهاب از درگیری مسلحانه شکارچیان غیرمجاز با محیط‌بانان منطقه قراویز خبرداد و گفت: حال محیط‌بانان مساعد گزارش شده است.

شهرام مظفریزاده در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه مأموران یگان حفاظت محیط بانی در حین گشت و کنترل در منطقه قراویز با تعدادی غایق در سد مواجه شدهاند، اظهار داشت: ۳ نفر شکارچی صید ماهی که در ساحل متوجه محیطبانان شدهاند، به سمت آنها تیراندازی کردند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرپلذهاب با اشاره به اینکه متخلفان از منطقه قراویز متواری شدهاند، بیان کرد: سرنخهایی برای دستگیری سه شکارچی صید ماهی که از مناطق کردستان و مریوان به منطقه قراویز آمدهاند، به دست آمده است.

خبر جدید  ۱۶۸ طرح بخش کشاورزی در استان کرمانشاه افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود

مظفریزاده با بیان اینکه منطقه قراویز به دلیل زیستگاه آهو مورد توجه شکارچیان غیرمجاز است، عنوان کرد: شکارچیان صید ماهی با اسلحه شکاری در منطقه حضور پیدا میکنند و با مشاهده گونه آهو به سمت آنها تیراندازی کرده و شکارشان میکنند.

وی با بیان اینکه ۳۷ نفر باید به عنوان محیط بان در شهرستان سرپلذهاب فعالیت داشته باشند، عنوان کرد: شهرستان سرپلذهاب دارای یک محیطبان و چهار پرسنل است که تمام مجموعه اداره، کار محیطبانی را در مناطق محافظت شده سرپلذهاب انجام میدهند.

خبر جدید  باقیمانده طلب مالباختگان پرونده گلیم و گبه ۷۰۰ میلیارد ریال است

رئیس محیط زیست شهرستان سرپلذهاب با اشاره به اینکه دوازده پرونده شکار غیر مجاز در سال گذشته به دادستانی تحویل داده شده است، بیان کرد: در سال گذشته پنج آهو در منطقه قراویز توسط شکارچیهای غیرمجاز به دام افتاده است.

وی با اشاره به اینکه شکارچیها در منطقه قراویز نسبت به مناطق آزاد کمتر است، بیان کرد: در طی روز، پنج ماموریت در منطقه قراویز توسط پرسنل محیط زیست با گشتهای کنترلی و شبانه انجام میشود و منطقه را تحت کنترل خود قرار میدهند.

خبر جدید  کرمانشاه|بیش از ۸۵۰۰  نفر ساعت آموزش علمی و مهارتی به دانشجویان دانشگاه رازی ارائه شد

مظفریزاده خاطرنشان کرد: دوستداران طبیعت شهرستان سرپلذهاب، جهت حمایت و حفاظت از زیستمندان به محض مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی، مراتب را جهت پیگیری و برخورد قانونی، با اداره محیط زیست در میان بگذارند.

انتهای پیام /ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه