۱:۲۱:۵۴ - چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
درگیری مسلحانه شکارچیان غیرمجاز با محیط‌بانان در منطقه قراویز کرمانشاه
درگیری مسلحانه شکارچیان غیرمجاز با محیط‌بانان در منطقه قراویز کرمانشاه
رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرپل‌ذهاب از درگیری مسلحانه شکارچیان غیرمجاز با محیط‌بانان منطقه قراویز خبرداد و گفت: حال محیط‌بانان مساعد گزارش شده است.

شهرام مظفریزاده در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه مأموران یگان حفاظت محیط بانی در حین گشت و کنترل در منطقه قراویز با تعدادی غایق در سد مواجه شدهاند، اظهار داشت: ۳ نفر شکارچی صید ماهی که در ساحل متوجه محیطبانان شدهاند، به سمت آنها تیراندازی کردند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرپلذهاب با اشاره به اینکه متخلفان از منطقه قراویز متواری شدهاند، بیان کرد: سرنخهایی برای دستگیری سه شکارچی صید ماهی که از مناطق کردستان و مریوان به منطقه قراویز آمدهاند، به دست آمده است.

مظفریزاده با بیان اینکه منطقه قراویز به دلیل زیستگاه آهو مورد توجه شکارچیان غیرمجاز است، عنوان کرد: شکارچیان صید ماهی با اسلحه شکاری در منطقه حضور پیدا میکنند و با مشاهده گونه آهو به سمت آنها تیراندازی کرده و شکارشان میکنند.

وی با بیان اینکه ۳۷ نفر باید به عنوان محیط بان در شهرستان سرپلذهاب فعالیت داشته باشند، عنوان کرد: شهرستان سرپلذهاب دارای یک محیطبان و چهار پرسنل است که تمام مجموعه اداره، کار محیطبانی را در مناطق محافظت شده سرپلذهاب انجام میدهند.

رئیس محیط زیست شهرستان سرپلذهاب با اشاره به اینکه دوازده پرونده شکار غیر مجاز در سال گذشته به دادستانی تحویل داده شده است، بیان کرد: در سال گذشته پنج آهو در منطقه قراویز توسط شکارچیهای غیرمجاز به دام افتاده است.

وی با اشاره به اینکه شکارچیها در منطقه قراویز نسبت به مناطق آزاد کمتر است، بیان کرد: در طی روز، پنج ماموریت در منطقه قراویز توسط پرسنل محیط زیست با گشتهای کنترلی و شبانه انجام میشود و منطقه را تحت کنترل خود قرار میدهند.

مظفریزاده خاطرنشان کرد: دوستداران طبیعت شهرستان سرپلذهاب، جهت حمایت و حفاظت از زیستمندان به محض مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی، مراتب را جهت پیگیری و برخورد قانونی، با اداره محیط زیست در میان بگذارند.

انتهای پیام /ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه