11:53:06 - سه‌شنبه 17 جولای 2018
در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه قطع برق نداشته‌ایم
در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه قطع برق نداشته‌ایم
علیمراد مرادی مجد با اشاره به افزایش قابل توجه مصرف برق در استان کرمانشاه، ادامه داد: سال‌ گذشته پیک مصرف برق در تیرماه ۶۰۹ مگاوات بود که تیرماه امسال تاکنون به ۷۲۵ رسیده و رشد قابل توجه حدود ۱۷ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‎دهد. شعار سال: مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه

علیمراد مرادی مجد با اشاره به افزایش قابل توجه مصرف برق در استان کرمانشاه، ادامه داد: سال‌ گذشته پیک مصرف برق در تیرماه ۶۰۹ مگاوات بود که تیرماه امسال تاکنون به ۷۲۵ رسیده و رشد قابل توجه حدود ۱۷ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‎دهد.

شعار سال: مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه گفت: برق مناطق زلزله زده استان را قطع نکرده ایم.

علیمراد مرادی مجد با اشاره به افزایش قابل توجه مصرف برق در استان کرمانشاه، ادامه داد: سال‌ گذشته پیک مصرف برق در تیرماه ۶۰۹ مگاوات بود که تیرماه امسال تاکنون به ۷۲۵ رسیده و رشد قابل توجه حدود ۱۷ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‎دهد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه این میزان افزایش را بی‌سابقه دانست و اظهار کرد: میزان افزایش پیک مصرف برق در سال‌های گذشته حداکثر پنج تا شش درصد بوده است.

خبر جدید  احداث ۵۴۵ کلاس درس در نقاط زلزله زده استان کرمانشاه

مرادی مجد خاطرنشان کرد: سال گذشته پیک مصرف برق در استان را مرداد ماه داشتیم که به ۷۲۲ مگاوات رسید.

وی گفت: این افزایش مصرف بی‌سابقه هم در کرمانشاه و هم در کل کشور باعث شده خاموشی‌هایی داشته باشیم که فقط مختص به کرمانشاه نیست.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه درباره تداوم قطعی‌ برق نیز اظهار کرد: اگرچه این قطعی‌ها سراسری است اما سوابق نشان می‌دهد در سال‌های گذشته تا نیمه اول مرداد ماه افزایش بار داشتیم و احتمال اینکه قطعی‌ها تا همین زمان ادامه داشته باشد وجود دارد.

مرادی مجد در ادامه با بیان اینکه در مناطق زلزله زده استان قطعی برق نداشته ایم، خاطرنشان کرد: اینکه گفته می‌شود سهیه قطعی برق مناطق زلزله زده استان به قطعی شهر کرمانشاه اضافه شده به هیچ عنوان صحت ندارد.

خبر جدید  رانندگان احتیاط کنند جاده‌ها لغزنده است

 این مسئول افزود: موضوع دیگری که مطرح می‌شود درباره صادرات برق در این شرایط کمبود است که باید گفت اکنون هیچگونه صادرات برقی از استان انجام نمی‌شود.

مرادی مجد خاطرنشان کرد: از ششم تیرماه تاکنون صادرات برق قطع شده و هیچ صادراتی نداریم.

وی درباره گلایه‌های بازاریان از قطعی برق نیز اظهار کرد: تلاش کردیم برای مناطقی که تجمع واحدهای تجاری وجود دارد خاموشی مشترکین را از ساعت ۱۲ تا ۱۵ اعمال کنیم تا متناسب با وضعیت آنها باشد و کمترین آسیب را وارد کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با بیان اینکه تلاش شده در مراکز حساسی مانند ایستگاه‌های پمپاژ آب خاموشی رخ ندهد، خاطرنشان کرد: برای مناطقی مانند بیمارستان‌ها و صنایع نیز هماهنگی‌های لازم را از قبل با آنها انجام می‌دهیم تا آسیبی به سیستم‌ها و تجهیزات آنها وارد نشود.

خبر جدید  بازنشستگان کرمانشاهی چشم انتظار اجرای قوانین مناطق جنگی

مرادی مجد تصریح کرد: به هر حال قطعی برق در یک منطقه که رخ می‌دهد، مراکز و بخش‌های مختلفی در آن منطقه وجود دارد که قطعی برق آنها اجتناب ناپذیر است.

وی سپس به تغییر ساعت کاری ادارات و دستگاه‌ها به منظور کاهش مصرف برق هم اشاره کرد و گفت: این تغییر ساعت باعث کاهش حدود ۳۰ تا ۴۰ مگاواتی مصرف برق شده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران، تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۷، کدخبر: ۹۷۰۴۲۶۱۴۰۳۴ ، www.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه