13:07:30 - پنج‌شنبه 22 فوریه 2018
دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران بخشی از میوه شیرین وحدت است
دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران بخشی از میوه شیرین وحدت است
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مصطفی زمانی امروز پنجشنبه در همایش پرچمداران بصیرت که با حضور روحانیون و ائمه جمعه و جماعات شیعه و سنی استان کرمانشاه و به میزبانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه در مجتمع بعثت برگزار شد، با اشاره به اهمیت وحدت  و نتایج آن در جامعه گفت: دستاوردهای انقلاب

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مصطفی زمانی امروز پنجشنبه در همایش پرچمداران بصیرت که با حضور روحانیون و ائمه جمعه و جماعات شیعه و سنی استان کرمانشاه و به میزبانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه در مجتمع بعثت برگزار شد، با اشاره به اهمیت وحدت  و نتایج آن در جامعه گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی ما بخشی از میوه شیرین وحدت است.

این محقق و استاد حوزه علمیه با بیان اینکه کرمانشاه همیشه پرچمدار وحدت بوده است، افزود:  وحدت از اوجب واجبات دین اسلام است چرا که اگر ملتی وحدت داشته باشند امکان اجرای احکام اسلامی را خواهند داشت. اما اگر فاقد وحدت باشند امکان  رسیدن به احکام اسلام را ندارند. به طور نمونه کشور های مجاور ایران مثلا افغانستان دچار تفرقه شد و ۵۰ سال است با قتنه مذهبی، قومی و سیاسی دست به گریبان است.

خبر جدید  فرهاد هژیر پیشکسوت کرمانشاهی بسکتبال درگذشت

وی افزود: ایران ما مورد لطف و عنایت خداوند قرار گرفت و امام خمینی (ره) پرچم وحدت را برداشت و تمام امت اعم از علمای مذاهب و اقوام پای رهبری و امام(ره) ایستادند و برکات فراوانی برای ایران اسلامی بدست آمد.

حجت الاسلام زمانی، اقتدار بین المللی، استقلال، استعمار ستیزی و استبداد ستیزی، تولید علم و امکانات رفاهی را از دستاورد های مهم انقلاب اسلامی برشمرد.

وی با اشاره به آیات قرآن گفت: قرآن ما را به عنوان امت مقتدر معرفی کرده است، امت مسلمان به همان میزان که  ایمان داشته باشد باید عالی ترین جایگاه را در عرصه بین اللملی هم بدست آورد و ما هر اندازه به ایمانمان رسیدیم به برتری نیز می رسیم.

خبر جدید  توصیه های پلیس راه کرمانشاه برای رانندگی در جاده های بارانی

این استاد حوزه علمیه گفت: در زمینه تولید علم دستاورد های بسیار بزرگی چه در زمینه علوم تجربی و پزشکی و چه در زمینه علوم اسلامی و انسانی داشته ایم.

وی با بیان اینکه موفق به درمان بسیاری از بیماری ها و ساخت بسیاری از داروها شده ایم، گفت: ما هم اکنون رشته ای با عنوان پزشکی هسته ای در دانشگاه ها داریم که همه این دستاورد ها تنها در زمینه علوم تجربی بوده است.

خبر جدید  یک نقره و یک برنز حاصل کار ووشو کاران سرپل ذهابی

حجت الاسلام زمانی یادآور شد: در آن زمان تعداد رشته های علوم اسلامی چه شیعه و چه سنی بسیار کم بود به طوری که کمتر از ۱۰ رشته فعالیت داشتند. اما به برکت انقلاب اسلامی و دستور امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری از این گنج قرآن و احادیث استفاده شد و اکنون بیش از ۱۴۰ رشته داریم و توانسته ایم در دنیای اسلام در علوم دینی رتبه نخست را کسب کنیم که اینها همه از برکات انقلاب اسلامی است.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه