15:04:28 - چهارشنبه 23 ژانویه 2019
دستاورد‌های نظام در مقیاس جهانی مطرح شود
دستاورد‌های نظام در مقیاس جهانی مطرح شود
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گیلانغرب از آغازعملیات کاوش درمحوطه تاریخی موسوم به حسن زوردار در شهرستان گیلانغرب خبرداد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مر کز کرمانشاه محمدابراهیم الهی تبار در نشست شورای اجتماعی سرپلذهاب گفت: برخی عملکردهای دستاوردهای نظام در مقیاس جهانی مطرح شودناپسند نشات گرفته از بد سلیقه گیها بوده است.
الهی تبار افزود: جمهوری اسلامی ایران قطب علمی منطقه بوده و رتبه نخست دنیا در ارتقای شاخصهای توسعه انسانی را دارد بطوریکه از رتبه ۱۱۰ قبل از انقلاب به ۶۰ در سال ۲۰۱۸ رسیده است. این پیشرفت علیرغم کمبودها و وجود کشورهای رقیب بوده است.
محمدابراهیم الهی تبار تصریح کرد: در صنعت دفاعی به خودکفایی رسیده ایم و اگر استکبار ضعفی در ما میدید شک نکنید که اقدام میکرد، اما میداند که هر حرکتی هزینه بسیار بزرگی برایش در بر خواهد داشت.
وی اظهار داشت: در بحث بازسازیها و اقدامات انجام شده در زلزله سرپل ذهاب کار بزرگی روی داده و تقدیر رییس جمهور از استاندار به نمایندگی از مجموعه مدیران استان بود. امام جمعه شهرستان چهرهای بود که در حوزه بازسازی منطقه آرامش ایجاد کرد.
الهی تبار گفت: وجود کانکس و چادر در سرپل ذهاب طبیعی است و بازگشت زندگیها به روند عادی با وجود حجم واحدهای تخریبی و تعمیری زمان بر است، اما باید ساماندهی شوند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه افزود: در مسائل بهداشتی اگر موفقیتی حاصل شد بخاطر پایه قرار گرفتن مردم و محوریت آموزشها بود. ما بحران مسائل بهداشتی در زلزله را علیرغم تهدیدات پشت سر گذاشتیم.
وی گفت: در زلزله از روزهای اول کمیته خاص مسائل روحی روانی تشکیل شد و بهزیستی یک میلیارد اعتبار کمک کرد. وزارت بهداشت نیز دانشگاههای خود را در این امر بسیج کرد و در مجموع نزدیک به ۲۲۰هزار نفر غربالگری شدند و ۲۳هزار نفر مداخله گری و روی ۵تا ۶هزار نفر هم کار درمانی صورت گرفت.
وی بااشاره ب اینکه کلینیکهای برای بررسی مسائل روحی روانی در منطقه مستقر خواهندشد افزود: مسئولان شهر سرپل ذهاب پارک ورودی را مانند سال گذشته مهیای ایام نوروز کنند.


منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  تمامی روستا‌های در محاصره سیل استان کرمانشاه برق‌دار شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه