1:53:11 - پنج‌شنبه 3 ژانویه 2019
دستگاه های اجرایی با شفاف سازی افکار عمومی را مدیریت کنند
دستگاه های اجرایی با شفاف سازی افکار عمومی را مدیریت کنند
کرمانشاه – ایرنا – استاندار کرمانشاه با اشاره به سیاه نمایی شبکه های اجتماعی و برخی افراد در باره خدمات دولت در مناطق زلزله زده استان ، از مدیران دستگاه های اجرایی خواست با شفاف سازی و اطلاع رسانی به موقع افکار عمومی را مدیریت کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان افزود: مدیران نباید افکار عمومی را دست کم بگیرند زیرا وقایع زلزله نشان داد که می شود با یک فلیم چند ثانیه ای تمام خدمات دولت را زیر سوال برد.
وی گفت: روند بازسازی و احداث واحدهای مسکونی در مناطق زلزله زده در طول تاریخ بی نظیر و بی سابقه بوده ولی برخی ها می خواهند سیاه نمایی کنند خدمات دولت را زیرسوال ببرند لذا باید به موقع خدمات دولت را اطلاع رسانی کرد.
بازوند افزود: تاکنون حدود ۸۱ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده استان در دست پی کنی، تعمیر و ساخت و تکمیل شده است و این در طول یکسال بی سابقه است.
استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به گزارش بازسازی مناطق زلزله زده استان، گفت: نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی ساخته شده خالی در شهر سرپل ذهاب وجود دارد ولی مردم باز در کانکس مانده اند.
وی همچنین اظهار داشت: چهار هزار کانکس اضافی در سطح شهر سرپل ذهاب وجود دارد و مردم برای جمع آوری آنها اقدامی نمی کنند و این مساله چهره شهر را زشت کرده و بنیاد مسکن باید برای جمع آوری این کانکس ها و چادرها اقدام کند.
بازوند با بیان اینکه برق، گاز و آب مناطق زلزله زده همیشه رایگان نخواهد بود ، گفت: باید برای جمع آوری کانکس ها و چادرها مهلت سه و چهار ماهه به مردم داد پس از آن برق، آب و گاز کانکس ها دیگر رایگان نخواهد بود.
استاندار کرمانشاه در ادامه ترس از پس لرزه ها را یکی از علل نگهداری کانکس و چادرها توسط مردم برشمرد و افزود: پس از پایان ساخت و سازها دیگر خانه ها مقاوم شده و دیگر بهانه ای برای نگهداری کانکس ها و چادرها نیست.
در ادامه این جلسه نماینده ستادهای معین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان کرمانشاه از آزاد شدن ۲۰ میلیارد تومان از کمک های بلاعوض متقاضیان احداث، تعمیر و بازسازی در مناطق زلزله زده خبر داد.
قهرمانی همچنین ذخیره آهن آلات سهمیه مناطق زلزله زده را ۲۵ هزار تن اعلام کرد: در هفته های آینده روند ساخت و ساز مناطق زلزله شتاب می گیرد.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می کنند.
۳۲۰۹/۸۰۶۶

خبر جدید  همه باید در راستای افزایش آستانه تحمل مردم تلاش کنیم


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه