14:58:51 - دوشنبه 26 فوریه 2018
دستگیری سارق با ۲۰ فقره سرقت در کرمانشاه
دستگیری سارق با ۲۰ فقره سرقت در کرمانشاه
 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “محمدرضا امیری” اظهارداشت: در پی وصول یک فقره پرونده به همراه یک متهم از کلانتری های سطح شهر کرمانشاه با موضوع سرقت قطعات خودرو، موضوع برای تحقیقات در دستور کار کارآگاهان اداره عملیات ویژه  پلیس آگاهی استان قرار گرفت. این مقام انتظامی تصریح کرد:

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “محمدرضا امیری” اظهارداشت: در پی وصول یک فقره پرونده به همراه یک متهم از کلانتری های سطح شهر کرمانشاه با موضوع سرقت قطعات خودرو، موضوع برای تحقیقات در دستور کار کارآگاهان اداره عملیات ویژه  پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در انجام تحقیقات اولیه متهم منکر ارتکاب هرگونه سرقتی شد، اما تیم پی جویی پرونده دامنه تحقیقات را گسترش داد و در نهایت لب به اعتراف گشوده و به ۲ فقره سرقت خودرو و ۱۸  فقره سرقت لوازم و قطعات داخل  خودرو در سطح شهر کرمانشاه اعتراف کرد.

سرهنگ امیری گفت: متهم در اعترافات خود عنوان داشته اموال مسروقه را به فردی در یکی از محلات کرمانشاه فروخته است از این رو فرد مالخر نیز دستگیر شد.

رییس پلیس آگاهی استان با بیان اینکه محل های سرقت بازسازی و مالباختگان شناسایی شدند، اظهارداشت: متهمان به همراه پرونده به دادسرا اعزام و با صدور قرار مناسب روانه زندان مرکزی کرمانشاه شدند.

افزایش ۲۷ درصدی کشفیات سرقت در سنقر 

فرمانده انتظامی شهرستان سنقر از کاهش ۷ درصدی وقوع سرقت، افزایش ۲۴ درصدی دستگیری سارقان و افزایش ۲۷درصدی کشفیات سرقت در یازده ماهه سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “غضبان احمدی فرد” اظهارداشت: با تلاش و کوشش شبانه روزی، افزایش تعداد واحد های گشتی و انجام  فعالیت های پیشگیرانه در یازده ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۷ درصد وقوع سرقت درشهرستان سنقر کاهش داشته است.

وی افزود: در این مدت سرقت مغازه صد درصد، سرقت منزل ۳۳درصد، سرقت احشام ۴۸درصد، جیب بری ۱۰۰درصد و سرقت موتورسیکلت ۳۸درصد کاهش وقوع داشته است.

 این مقام انتظامی اظهارداشت: کشفیات سرقت داخل خودرو ۳۶۸ درصد و قاپ زنی ۳۰۰درصد، سرقت اماکن خصوصی۱۰۰درصد، سرقت احشام ۲۷درصد و سایر سرقت ها ۱۳۳درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد دارد.

سرهنگ احمدی فرد در ادامه تصریح کرد: در مجموع در این مدت کشفیات سرقت ۲۷درصدو دستگیری سارقان نیز۲۴درصدافزایش داشته است.   

وی خاطر نشان کرد: انتظامی شهرستان با تمام توان و امکانات در حفاظت از جان و مال و امنیت مردم خواهد کوشید.

بیش از هزار و ۵۰۰ خودرو زلزله زده برآورد خسارت شدند 

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه گفت: ماموران ما تا کنون یک هزارو ۵۳۲ خودرو آسیب دیده در زلزله را کارشناسی و برآورد خسارت کرده اند.

خبر جدید  کمک‌های میلیاردی بلا عوض دولت به کشاورزان و دامداران زلزله زده

سرهنگ “فضل الله شیری ” در این رابطه عنوان کرد: با توجه به اینکه در اثر زلزله آبان ماه سال جاری در مناطق زلزله زده علاوه بر آسیب به منازل مسکونی وسایل نقلیه نیز آسیب دیدند،   با همکاری نمایندگی های شرکت های خودرو ساز، خودروهای آسیب دیده کارشناسی و برآورد خسارت شدند.

وی اظهارداشت: ۲ نمایندگی‌ایران خودرو و سایپا شهرستان های مناطق زلزله زده پس از تشکیل پرونده مقدماتی خودرو را به کارشناسان راهور معرفی می کنند.

رئیس پلیس راهور استان اعلام کرد: در شهر سرپلذهاب یک هزار و ۳۴۹ خودرو تا کنون بازدید شده است که از این تعداد ۷۵۱ دستگاه توسط نمایندگی ایران خودرو شهرستان و ۵۹۸ دستگاه توسط نمایندگی سایپا تشکیل پرونده داده اند.

سرهنگ شیری افزود: در شهرستان های ثلاث باباجانی ۱۰۵ دستگاه، جوانرود ۳۸ دستگاه، گیلانعرب ۱۵ دستگاه، اسلام اباد غرب ۱۳ دستگاه و دالاهو ۱۲ دستگاه تاکنون توسط کارکنان راهور بازدید شده اند.

دستگیری عوامل تیراندازی شهرک حافظیه 

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از دستگیری عوامل تیراندازی شهرک حافظیه خبر داد.

سرهنگ “حسین براری ” توضیح داد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی مبنی بر یک مورد تیر اندازی درسه راه حافظیه به سمت میدان شهدا موضوع در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: پس از حضور ماموران در محل شخصی به آنها مراجعه و اظهار کرد که چهار سرنشین یک دستگاه خودرو سمند به سمت خودرو من تیراندازی  و با استفاده از چوب و شمشیر اقدام به تخریب آن کردند و از محل متواری شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت: پس از انجام اقدامات اطلاعاتی مشخص شد که عوامل تیراندازی در یگکی از روستاهای اطراف شهر  مخفی شده اند که در نهایت ماموران در یک عملیات غافلگیرانه ۲ نفر از عوامل اصلی تیراندازی را دستگیر کردند.

سرهنگ براری با بیان اینکه متهمان به دستگاه قضایی معرفی شده اند از مردم خواست که در صورت اطلاع از حمل و نگهداری سلاح توسط افراد موضوع را با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در میان گذارند.

انهدام باند سرقت در اسلام آباد غرب 

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آبادغرب از انهدام باند سرقت در عملیات پلیس شهرستان و کشف ۱۰ فقره سرقت خبر داد.

خبر جدید  آنفلوانزای پرندگان مشاهده شده در کرمانشاه به انسان منتقل نمی‌شود

سرهنگ “بهروز سرتیپ نیا” گفت: در طول ماه گذشته با توجه به وقوع چندین فقره سرقت منزل و داخل خودرو در سطح شهرستان، بررسی موضوع به صورت تخصصی در دستور کار ماموران کلانتری ۱۲ مرصاد و پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آبادغرب افزود:‌ در بررسی‌ها مشخص شد که سارقان در بیشتر سرقت‌ها، از ضعف ایمنی و عدم به کارگیری وسایل بازدارنده  منازل مسکونی استفاده و سرقت می‌کنند.

سرهنگ سرتیپ نیا اضافه کرد:‌ با آغاز تحقیقات تخصصی پلیس، سرانجام سارقی سابقه دار در این خصوص شناسایی و بعد از چندین روز مراقبت‌های نامحسوس، در یکی از محله‌های شهر دستگیر شد.

وی ادامه داد: این فرد در مراحل تحقیقات به سه فقره سرقت منزل و هفت فقره سرقت محتویات داخل خودرو با کمک ۲ نفر دیگر اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آبادغرب گفت: با هماهنگی مرجع قضایی، ۲ همدست دیگر متهم نیز طی یک عملیات موفق در مخفیگاهشان دستگیر شدند.

سرهنگ سرتیپ نیا با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرقانونی موضوع را در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهند.

زورگیر سابقه دار به دام پلیس افتاد 

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از شناسایی و دستگیری زورگیر و سارقه حرفه ای سابقه دار در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “حسین براری” در این رابطه گفت: روز گذشته در پی اعلام مرکز ۱۱۰ مبنی بر یک مورد موبایل قاپی به عنف توسط  سرنشینان یک دستگاه خودرو پژو در میدان امام موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۲۱ نیایش قرار گرفت.

وی افزود: با حضور به موقع ماموران در محل  سارق که سوابق متعددی از جمله زورگیری و شرارت را دارد دستگیر و خودرو وی توقیف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت: دراین راستا متهم با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شده است.

این مقام انتظامی گفت: هرگز به افراد شرور و زورگو اجازه عرض اندام نخواهیم داد و پلیس این شهرستان تمامی توان اطلاعاتی و عملیاتی خود را برای برخورد با این افراد بکار می گیرد.

کشف ۳ هزارو ۲۵۶ عدد مواد محترقه در هرسین 

فرمانده انتظامی شهرستان هرسین از کشف ۳ هزارو ۲۵۶ عدد انواع مواد محترقه در این شهرستان خبرداد.

خبر جدید  تاکسی گردشگر کرمانشاه بیش از 2800 مسافر نوروزی را جابجا کرد

سرهنگ “همتعلی شکری” اظهارداشت: در اجرای طرح مبارزه با مواد محترقه و در بازدید به عمل آمده از واحدهای صنفی، از یک مغازه خواربار فروشی تعداد ۳ هزار و ۲۵۶ عدد انواع مواد محترقه کشف شد.

وی با بیان اینکه مواد محترقه کشف شده معدوم می شوند، افزود: پرونده قضایی در این خصوص تشکیل و موضوع در حال رسیدگی و پیگیری است.

این مقام انتظامی در پایان خطاب به خانواده ها گفت: با توجه به نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال نظارت بیشتری بر نوجوانان وجوانان خود داشته باشید تا از وقوع حوادث تلخ جلوگیری شود.

آگاه سازی مردم نسبت به آسیب ها وظیفه پلیس است 

فرمانده انتظامی استان با اشاره به نقش و جایگاه پلیس در جامعه گفت: آگاه سازی مردم نسبت به آسیب های اجتماعی از وظایف پلیس است.

سردار ” منوچهر امان اللهی” در جلسه جمع بندی نظارت تخصصی  در انتظامی شهرستان گیلانغرب ضمن تسلیت شهادت سه تن از همکاران نیروی انتظامی در حادثه خیابان پاسداران تهران اظهارداشت: شهادت توفیق بزرگ الهی است که نصیب هر کسی نمی شود زیرا افراد زیادی هستند که ویژگی های معنوی بالایی دارند اما لیاقت شهادت نصیبشان نمی شود.

وی اظهار داشت: ایثارگری در راه حق از ارزش بسیاری برخوردار است و شهدا به راستی رهروان راه حق اند که با خون خود این راه را رنگین کرده اند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: توجه به معایب و نواقص موجود در هر یک از رده های انتظامی می تواند ما را در برطرف ساختن آن مجاب سازد.

سردار امان اللهی اظهارداشت: همه ما همواره از این بازدیدها و بازرسی ها استقبال می کنیم چرا که به تاثیر مثبت آن بر روند و فرایند کاری اطمینان داریم.

وی  استقرار نظم و امنیت و پیشگیری انتظامی از وقوع جرایم را مهمترین وظیفه پلیس دانست و گفت: در این راستا با برقراری تعامل هدفمند با سایر سازمان ها دولتی و خصوصی سعی داریم از تمام پتانسیل های موجود برای کاهش جرایم و افزایش احساس امنیت استفاده کنیم.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه  تصریح کرد: کسب رضایت مردم آرمان مقدس پلیس است و ما نیز و تمام توان خود را این راه بکار خواهیم گرفت.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه