21:08:56 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
دفاتر تسهیلگری در ۱۰ محله از شهر کرمانشاه راه اندازی می‌شود
دفاتر تسهیلگری در ۱۰ محله از شهر کرمانشاه راه اندازی می‌شود
به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا گودرزی مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری در نشست بررسی توانمندی تخصصی موسسات تسهیلگری جهت فعالیت در بافت های ناکارآمد شهری کرمانشاه گفت: مناطق حاشیه نشین شهر کرمانشاه بالغ بر ۳۰ درصد از جمعت شهرستان را شامل می شود. وی گفت: در نظر داریم در ده محله از شهر کرمانشاه دفاتر

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا گودرزی مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری در نشست بررسی توانمندی تخصصی موسسات تسهیلگری جهت فعالیت در بافت های ناکارآمد شهری کرمانشاه گفت: مناطق حاشیه نشین شهر کرمانشاه بالغ بر ۳۰ درصد از جمعت شهرستان را شامل می شود.

وی گفت: در نظر داریم در ده محله از شهر کرمانشاه دفاتر تسهیلگری با هدف شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل محلات تشکیل دهیم. این دفاتر با نگاهی  مشارکت محورانه  و در راستای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی مناطق مورد نظر به فعالیت می پردازند. همچنین  این مجموعه ها مسائل کالبدی این مناطق را نیز با بهره گیری از تیم تخصصی که دراختیار دارند بررسی کرده و با هماهنگی  شهرداری و بنیاد مسکن و شهرسازی به اصلاح ساختار می پردازند. 

خبر جدید  خروج امریکا از برجام برای ما یک نعمت بود

 گودرزی با اشاره به رویکرد اصلی دفاتر اجتماعی کشور مبنی بر توسعه فرهنگی و اجتماعی و اینکه ما شهروند درجه دونداریم گفت: هدف این است که محلات مورد نظر از لحاظ اقتصادی  با راهکارهای ارائه شده و شناسایی منابع موجود توانمند سازیم و اگر توسعه ای قرار است اتفاق بیفتد، یک توسعه همه جانبه باشد .

 مدیرکل اجتماعی استانداری  گفت: در این طرح اعتبار ۲۰ میلیارد ریال برای یکسال به آن تخصیص یافته  و ابلاغ هم شده است. 

خبر جدید  هیچ متقاضی زلزله‌زده‌ای لنگ تسهیلات نیست

وی در ادامه افزود: پایه اصلی کار ما، ساکنین محلات هستند و مردم باید با مشارکت آگاهانه  و هوشمندانه دفاتر تسهیلگری را یاری کنند.

گودرزی گفت: توسعه مشارکت های مدنی و تشکیل بانک اطلاعاتی مورد نیاز که دربردارنده جمع توانمندی و حتی موانع توسعه ای محلات باشد با مشارکت مردم و اعتماد به تیم تخصصی مستقر در منطقه مورد نظراتفاق خواهد افتاد . در این میان انتظار داریم مردم عزیز ما با هدف کاهش  مشکلات و آسیب ها  همکاری های لازم را با این دفاتر داشته باشند.

خبر جدید  سردار غیب‌پرور:کار بسیج و سپاه تسهیل‌گری است/ادعای تصدیگری نداریم

 گودرزی با اشاره به فواید این طرح که تا سه سال تداوم خواهد داشت؛ گفت: این طرح علاوه برکاهش و کنترل آسیب ها، در پایان احتمال  افزایش اعتبار املاک و مستقلات محلات نیز وجود خواهد داشت  چون از لحاظ کالبدی هم یک ساماندهی جدید به مناطق داده می شود.

در این نشست که با حضور مدیران سازمان اجتماعی کشور و شرکت مادر تخصصی حسابداری ویژه فعالیت های حاشیه نشینی وزارت کشور، رزومه اعضای هفت موسسه تسهیلگری جهت تائید نهایی مورد ارزیابی قرارگرفت.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه