12:01:42 - سه‌شنبه 25 دسامبر 2018
دفن بهداشتی ۱۰ هزار قطعه مرغ مسموم در جوانرود
دفن بهداشتی ۱۰ هزار قطعه مرغ مسموم در جوانرود
رئیس اداره دامپزشکی جوانرود از دفن بهداشتی ۱۰ هزار قطعه مرغ توسط اکیپ‌های دامپزشکی این شهرستان خبر داد و گفت: این تعداد مرغ به دلیل استفاده از غذای مسموم از چرخه مصرف خارج شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان؛ دکتر احمد امیری افزود: این تعداد تلفات مربوط به یک مرغداری مرغ تخم گذار ۵۰ هزار قطعهای بود که به واسطه مسمومت غذایی ۱۰ هزار قطعه آن تلف شد.
وی همچنین با اشاره به بیماری خطرناک مشمشه اظهار داشت: این بیماری از بیماریهای زئونوز (قابل انتقال بین انسان و حیوان) بوده و قابل انتقال از تکسُمیان به انسان است.
رئیس دامپزشکی جوانرود با بیان اینکه دامپزشکی به منظور شناسایی و حذف تکسُمیان مبتلا به این بیماری اقدام به انجام تست مالئین و قرائت آن پس از ۴۸ ساعت میکند، یادآور شد: یک راس قاطر در بخش کلاشی این شهرستان که به بیماری مشمشه مبتلا شده بود توسط اکیپهای دامپزشکی شناسایی، معدوم و در نهایت دفن بهداشتی شد.
دکتر امیری دفن بهداشتی یک قلاده سگ مشکوک به بیماری هاری را نیز از دیگر اقدامات دامپزشکی در شهرستان جوانرود طی یک هفته گذشته اعلام کرد و گفت: این حیوان صاحب خود را گزیده بود که اکیپ واکنش سریع دامپزشکی پس از اطلاع به منطقه اعزام و پس از نمونه گیری از مغز سگ مشکوک به هاری، نمونه را با حفظ تمام شرایط آزمایشگاهی به انستیتو پاستور ایران برای تشخیص قطعی ارسال کردند.
وی با بیان اینکه عملیات دفن بهداشتی با همکاری و هماهنگی شبکه بهداشت و اداره محیط زیست انجام میشود، افزود: مکان دفن بهداشتی حیوانات باید دور از محل سکونت مردم و همچنین مزارع کشاورزی باشد.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان جوانرود به پرورش دهندگان دام، طیور و آبزیان توصیه کرد: در صورت بروز هرگونه مشکل و تلفات در گله و یا وقوع بیماری، مراتب را با تلفن ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه اطلاع دهند.
منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  اختصاص ۱۵ میلیارد تومان به پروژه سالن ورزشي ولایت
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه