12:29:02 - یکشنبه 19 مه 2019
دهیاری‌ها در فرهنگ سازی حراست از منابع طبیعی سهم بالایی دارند
دهیاری‌ها در فرهنگ سازی حراست از منابع طبیعی سهم بالایی دارند
کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کرمانشاه با تاکید براینکه آتش زدن پس چر مزارع سهم بالایی در آتش سوزی دارد، بر نقش دهیاری ها از طریق فرهنگ سازی در جوامع روستایی برای کاهش آتش زدن پس چر مزارع پس از برداشت محصول تاکید کرد.

فضل اله رنجبر روز یکشنبه در جلسه ستاد اطفای حریق شهرستان کرمانشاه که در سرسرای جلسات فرمانداری برگزار شد، به کاهش ۸۰ درصدی وسعت حریق در عرصه های جنگلی و منابع طبیعی شهرستان کرمانشاه در سال گذشته اشاره کرد.
رنجبر ادامه داد: علاوه بر دهیاری ها، سمن ها و سازمان های مردم نهاد در زمینه ایجاد حساسیت برای پاسداشت منابع طبیعی، جنگلی و مرتعی نیز سهم بالا دارند که باید از ظرفیت آنان برای مقابله با آتش سوزی احتمالی به ویژه در فصل گرما نیز استفاده شود.
فرماندار کرمانشاه ادامه داد: امسال شاهد نزول رحمت الهی به میزان مطلوبی بودیم ولی این بارش ها در گسترش پوشش گیاهی و مستعدکردن برای ایجاد حریق تاثیرگذار است که باید برای مواقع بحرانی آماده بود و با درنظرگرفتن تمهیدات لازم برنامه ریزی کرد.
رنجبر بر اقدام های پیشگیرانه برای مقابله با حریق تاکید کرد و افزود: استفاده از مشارکت مردمی، ظرفیت دیگری است که در برنامه های پیشگیری و اطفای حریق با هدف کاهش و کنترل آتش سوزی باید گنجانده شود.
استان کرمانشاه ۲ میلیون و ۴۹۹ هزار هکتار مساحت دارد که ۷۰ درصد آن را عرصه های منابع طبیعی با بیش از۵۲۷ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۱۹۲هزار هکتار مرتع تشکیل داده است .
۷۴۶۰/۸۰۶۶

خبر جدید  اداره راهداری نسبت به بازسازی جاده کوزران اقدام کند


منبع :: دهیاری‌ها در فرهنگ سازی حراست از منابع طبیعی سهم بالایی دارند

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه