11:26:16 - دوشنبه 20 مه 2019
دولت زیر بار قانون طرح معیشت رزمندگان معسر نمی‌رود
دولت زیر بار قانون طرح معیشت رزمندگان معسر نمی‌رود
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: با وجود اینکه در برنامه ششم توسعه ماده‌ای تحت عنوان طرح معیشت رزمندگان معسر لحاظ شد اما دولت زیر بار این قانون نمی‌رود.

حجتالاسلام سیدجواد حسینیکیا در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: رزمندگان معسر سالها برای این کشور جنگیدند و اکنون باید به معیشت آنها توجه جدی شود و در برنامه ششم توسعه نیز مصوب شده است اما مشکل این است که دولت زیر بار قانون نمیرود.

وی با اشاره به ضرورت توجه جدی به معیشت کارگران عنوان کرد: شهرداریها حقوق چند ماه کارگران خود را پرداخت نکردهاند اما صدای آنها به گوش دولت نمیرسد.

حسینیکیا با اشاره به اینکه شرکتهای سرمایهگذاری همچون شستا و ایمیدرو باید موظف به سرمایهگذاری در بیکارترین استان شوند گفت: هیچکداماز این شرکتها واحدی در استان کرمانشاه که بهترین دروازهبان برای کشور در مقابل دشمن بوده است، ندارند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان اینکه استان کرمانشاه با توجه به وقوع سیل و زلزله نیازمند معافیت مالیاتی جدی است بیان کرد: چنانچه به واحدهای تولیدی استان توجه نشود این یک سوم واحد فعال نیز تعطیل میشود.

خبر جدید  ‌بیمارستان‌هایی که در برا‌بر بلایای طبیعی تاب نمی‌آورند/ آیا بیمارستان جدید پاوه در برابر زلزله مقاوم است؟

وی با اشاره به ضرورت تأمین اعتبار و جبران خسارت ۱۷۰۰ میلیارد تومانی سیل به استان کرمانشاه گفت: در دو سال گذشته یک سانتیمتر راه روستایی در سنقر و کلیایی آسفالت نشده است و راههای مواصلاتی در صورت بارش باران با مشکلات جدی مواجه میشوند و آزادراه همدان – سنقر -کرمانشاه نیز با وجود تذکرات مکرر هنوز مغفول مانده است.

حسینیکیا با بیان اینکه براساس گفته وزیر استان کرمانشاه جز سه استان ضعیف کشور از نظر گازرسانی روستایی است افزود: سرانه ۱۲ میلیون تومانی در خطر گرفته شده با توجه به کوهستانی بودن استان کرمانشاه جوابگو نیست.

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه در حوزه کشاورزی نیازمند افزایش تخصیص آب است عنوان کرد: در برخی از سدهای استان دو بار آب رها شده اما وزارت نیرو حاضر به افزایش تخصیص آب نیست و چه کسی پاسخگو است و این با کدام منطق و معیار اسلامی سازگار است.

حسینیکیا با اشاره به لزوم رفع مشکلات آب آشامیدنی شهرستان سنقر و کلیایی گفت: نیازمند افزایش تخصیص آب کشاورزی از سد شهدای سنقر به ۵۴۰۰ هکتار مصوبه اولیه هستیم و این در حالی است که دو مرتبه آب این سد رهاسازی شده اما به کشاورزان داده نشده و آب هدر رفته است.

خبر جدید  جشنواره موسیقی فجر در کرمانشاه برگزار می‌شود

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان اینکه تصفیه آب آشامیدنی برای سنقر و کلیایی عملیاتی نشده است و نیازمند تسریع است بیان کرد: تکمیل مجمتعهای آب روستایی از نیازهای جدی این شهرستان است و برخی از مناطق با مشکل جدی آب مواجه هستند بنابراین کار تصفیهخانه آب باید سریعتر انجام شود.

حسینیکیا با بیان اینکه شهرستان سنقر و کلیایی نیازمند طرحهای آبیاری است گفت: استان کرمانشاه نیازمند طرح جامع سردسیری است تا بزرگترین طرح ملی کشور در این حوزه اجرا شود.

خبر جدید  وزیر صنعت: بانک‌ها حق تعطیلی واحد‌های بدهکار را ندارند؛ واحدهای صنعتی خسارت‌دیده از سیل مشمول معافیت مالیاتی

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس با بیان اینکه ۲۶۰ نفر از ناظران کشاورزی طی سه سال گذشته آواره هستند و مورد بیتوجهی قرار گرفتهاند گفت: نخود بهترین محصول استان است اما تمام کشاورزان نخودکار استان ورشکست شدهاند و هیچکس پاسخگو نیست.

حسینیکیا با اشاره به اینکه نسبت به اعلام منطقه جنگی سنقر و کلیایی و شرق استان اقدام شود افزود: اعتبارات استان کرمانشاه در حوزههای متعدد نیازمند بازنگری جدی است و این استان از نظر ایجاد واحدهای تولیدی مغفول مانده است.

وی با اشاره به خسارتهای سیل در استان کرمانشاه بیان کرد: مردم زلزلهزده و سیلزده این استان همچنان گرفتار اعتبارات هستند اما اعتبارات سیل هنوز پرداخت نشده است.

انتهای پیام/ش


منبع :: دولت زیر بار قانون طرح معیشت رزمندگان معسر نمی‌رود

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه