11:17:00 - پنج‌شنبه 8 فوریه 2018
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه: از تجار مناطق زلزله زده حمایت می‌شود
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه:
از تجار مناطق زلزله زده حمایت می‌شود
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با اشاره به اختصاص تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به تجار مناطق زلزله زده، گفت: از تجار مناطق زلزله ‌زده حمایت می‌شود. به گزارش خبرنگار ایسنا، کیوان کاشفی در مراسم انعقاد تفاهمنامه ساخت ۳۹ مدرسه توسط اتاق بازرگانی ایران در مناطق زلزله استان کرمانشاه، اظهار کرد: پس از وقوع زلزله ۷٫۳ ریشتری استان

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با اشاره به اختصاص تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به تجار مناطق زلزله زده، گفت: از تجار مناطق زلزله ‌زده حمایت می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، کیوان کاشفی در مراسم انعقاد تفاهمنامه ساخت ۳۹ مدرسه توسط اتاق بازرگانی ایران در مناطق زلزله استان کرمانشاه، اظهار کرد: پس از وقوع زلزله ۷٫۳ ریشتری استان کرمانشاه شاهد سیل کمک‌های نقدی و غیرنقدی اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور در کمک به زلزله زدگان بودیم، تاجایی که در مرحله نخست اجناسی به ارزش چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای توزیع در مناطق زلزله زده از سوی اتاق‌های بازرگانی در اختیار استان قرار گرفت.

کاشفی با اشاره به تهیه و ارسال هزار تخته چادر ظرف ۲۴ ساعت از سوی خیرین اتاق بازرگانی کشور ، افزود: پس از کمک‌های غیرنقدی، خیرین به فکر بازسازی مناطق زلزله زده افتادند و تلاش شد تا این کمک‌ها به سمت بازسازی مدارس تخریب شده در زلزله سوق داده شود.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با اشاره به امضای تفاهمنامه ساخت ۳۹ مدرسه توسط اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه افزود: سعی بر این است که این مدارس تا مهر ماه سال آینده تحویل داده شوند.

کاشفی افزود: در بازسازی و ساخت مدارس مناطق زلزله زده استان تلاش می‌شود تا استانداردها رعایت شود.

وی در ادامه با اشاره به تحرک خوب رخ داده در استان در چند ماهه اخیر، افزود: با تلاش‌های استاندار کرمانشاه تلاش می‌شود تا خرابی‌های بخش صنعت و کسب و کار استان در مناطق زلزله‌زده بازسازی شوند تا این مناطق به ویرانه تبدیل نشوند.

کاشفی با بیان این‌که ۲۲۲ تاجر در مناطق زلزله‌زده استان داریم، گفت: تلاش شده تا روی کارت بازرگانی این تجار به آنها تسهیلات سرمایه در گردش ۱۰۰ میلیون تومانی با بهره کم اختصاص داده شود که اختصاص این میزان تسهیلات در حوزه تجارت تاکنون بی‌سابقه بوده است.

خبر جدید  خودروهای مزاحم تا پایان نوروز توقیف می‌شوند

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با اشاره به حمایت از تجار زلزله‌زده استان، ابراز امیدواری کرد؛ اختصاص این تسهیلات بتواند رونق اقتصادی را به مناطق زلزله زده بازگرداند.

کاشفی با اشاره به استقامت خوب مردم مناطق زلزله زده استان، این استقامت را برگرفته از سال‌های جنگ تحمیلی عنوان کرد و افزود: اگرچه ناراحتی بین مردم وجود داشت اما به هیچ عنوان روحیه عجز و بلاتکلیفی در آنها مشاهده نشد.

پای سرمایه‌گذاران را به کرمانشاه باز می‌کنیم

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه از برنامه‌های اتاق بازرگانی کرمانشاه برای جذب سرمایه‌گذاران به استان خبر داد و گفت: متاسفانه جذب سرمایه‌گذاران به کرمانشاه ضعیف است.

به گزارش ایسنا، کیوان کاشفی در نشست فعالان اقتصادی استان کرمانشاه با رئیس اتاق بازرگانی ایران که روزگذشته برگزار شد از قدمت ۹۷ ساله اتاق بازرگانی کرمانشاه یاد کرد که همواره در این سال‌ها در مسائل اقتصادی حضور قوی داشته است.

وی با بیان این‌که کرمانشاه یکی از استان‌های پیشتاز در تجارت بوده، یادآوری کرد: اگرچه طی سال‌های اخیر به دلیل مشکلات کشور عراق، مقداری کاهش صادرات داشتیم، اما در برخی سال‌ها میزان صادرات  تا سه میلیارد دلار را هم ثبت کردیم.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران، کرمانشاه را از جمله قطب‌های کشاورزی کشور برشمرد که در تولید برخی محصولات از جمله نخود، دام زنده  و … جایگاه اول کشور را دارد.

کاشفی اظهار کرد: با اجرای طرح بزرگ گرمسیری، وضعیت کشاورزی در استان کرمانشاه بسیار بهتر خواهد شد.

خبر جدید  کشف ۵۷ کیلوگرم تریاک در استان کرمانشاه

وی با اشاره به وجود حدود ۹۰۰ واحد صنعتی در استان کرمانشاه، خاطرنشان کرد: از نظر صنعت در حد نرمال و جزو استان‌های میانه کشور هستیم.

به گفته این مسئول، سه واحد پتروشیمی و پتروشیمی چهارم که در آستانه تاسیس است، دو واحد سیمان، چهار واحد کاشی، سرامیک و محصولات بهداشتی، دو واحد بزرگ فولاد و … از مهم‌ترین صنایع کرمانشاه هستند.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه معدن و گردشگری را دو حوزه‌ دیگر دانست که علی رغم همه ظرفیت‌ها در آن ضعیف عمل شده و سرمایه‌گذاری چندانی در این بخش‌ها نداریم.

کاشفی بیان کرد: البته در یک برنامه پنج ساله بنا داریم در حوزه گردشگری به حلقه اول گردشگری کشور متصل شویم که نیاز به کار ویژه دارد.

وی از چالش‌های مهم پیش روی کرمانشاه هم یاد کرد و بیکاری را مهم‌ترین آنها دانست که با تمام اقداماتی که برای کاهش بیکاری انجام شده هنوز خیلی به این مشکل غلبه نکردیم.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران نامناسب بودن فضای کسب و کار را نیز از دیگر مشکلات مهم کرمانشاه برشمرد و افزود: سایه سنگین دستگاه‌های نظارتی باعث می‌شود برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی خیلی توان ریسک کردن برای حمایت از تولید را نداشته باشند.

کاشفی از ضعف در جذب سرمایه‌گذار در استان کرمانشاه هم یاد کرد و ادامه داد: اتاق بازرگانی کرمانشاه برنامه‌ای برای جذب سرمایه‌گذاران، دعوت از شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری کشور و حتی سرمایه‌گذاران ایرانی خارج از کشور دارد که این مهم را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

وی کمبود نقدینگی، فشارهای مالیاتی و … را نیز از دیگر مشکلات پیش روی بخش خصوصی در کرمانشاه دانست.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه در ادامه اشاره‌ای به منطقه ویژه اقتصادی زاگرس به عنوان اولین و تنها منطقه ویژه اقتصادی کاملا خصوصی کشور داشت و یادآوری کرد؛ متاسفانه این منطقه چندان از نظر امکانات و زیرساخت‌ها مورد حمایت دولت قرار نمی‌گیرد اما خود بخش خصوصی به خوبی پای کار است.

خبر جدید  کسب رتبه 10 دانشگاه رازی بین دانشگاههای جامع کشور

کاشفی اظهار کرد: به علاوه به زودی عملیات اجرایی چهارمین پتروشیمی استان در این منطقه آغاز می‌شود و کرمانشاه پس از عسلویه تنها منطقه‌ای است که چهار پتروشیمی دارد.

وی معتقد است، عمده تمرکز در منطقه ویژه اقتصادی زاگرس عمدتا بر صنایع پایین دستی پتروشیمی خواهد بود.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه از آخرین وضعیت نمایشگاه جدید کرمانشاه هم یاد کرد که ۶۲ هکتار زمین در بهترین منطقه کرمانشاه برای این منظور در نظر گرفته شده است.

کاشفی ابراز امیدواری کرد تا قبل از عید مناقصه فاز اول این نمایشگاه که سالن ۱۲ هزار متر مربعی دارد برگزار شود و افزود: متاسفانه به دلیل مشکل معارضی که این زمین داشت حدود دو سال در روند قضایی متوقف ماند.

وی گفت: به علاوه در تلاشیم کار ساختمان جدید اتاق بازرگانی نیز به زودی آغاز شود و بتوانیم این پروژه را دو ساله تحویل دهیم.

وی سپس به امضا تفاهم‌نامه برای ساخت ۵۰ مدرسه روستایی در مناطق زلزله زده با همکاری اتاق بازرگانی ایران هم اشاره کرد و افزود: اعتبار بازسازی این مدارس با همکاری اتاق‌های بازرگانی سراسر ایران تامین می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه از کمک ۴۸ میلیارد ریالی اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور به زلزله زدگان استان کرمانشاه خصوصا در روزهای ابتدای زلزله یاد کرد که عمدتا کمک غیرنقدی بوده است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه