1:23:56 - پنج‌شنبه 2 مه 2019
رئیس جمهور در کرمانشاه: ایران برای توانمندی دفاعی خود از کسی اجازه نمی‌گیرد
رئیس جمهور در کرمانشاه: ایران برای توانمندی دفاعی خود از کسی اجازه نمی‌گیرد
رئیس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران برای توانمندی دفاعی خود از کسی اجازه نمی‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، حجتالاسلام حسن روحانی در جلسه شورای اداری که امروز در استانداری برگزار شدبا اشاره به اینکه ما برای توانمندی دفاعی خود اجازه نمیگیریماظهار داشت: آن چه که دشمنان ملت میگویند چیزی نیست که برای ایرانی غیور قابل قبول باشد.

وی عنوان کرد: ما در شرایط یک فشار بینالمللی هستیم و من به عنوان فردی که از روز نخست انقلاب و در دوران نوجوانی به عنوان سرباز کنار انقلاب و در هشت سال دفاع مقدس در کنار رزمندگان بودم و مسئولیت داشتم و در تمام حوادث کم و بیش حضور داشتم این را میگویم.

رئیس جمهور گفت: شرایطی که دشمنان در سال ۹۷ و در ادامه در سال ۹۸ ایجاد میکنند بسیار سخت است و دشمن ما را وارد جنگ بزرگ اقتصادی و روانی کرده است.

روحانی افزود: همه بدانند دولت منتخب مردم و مسئولان جمهوری اسلامی ایران آغازگر این درگیری اقتصادی نبوده است همان طور که در جنگ تحمیلی نبود و دشمن و صدام به ما حمله کرد و ما دفاع کردیم و دوران سختی را گذراندیم اما اجازه پیروزی به دشمن ندادیم و یک وجب از خاک خود را به دشمن ندادیم روزهای بسیار سختی بود و دشمنان در سایه فداکاری، اتحاد و باور با شکست روبهرو شد.

وی با اشاره به اینکه باید باور کنیم شرایط ما عادی نیست گفت: ما در دولت یازدهم تلاشفراوانی کردیم که سد و موانع را از پیش پای مردم برای توسعه برداریم و با وجود سختی این کار را کردیم.

روحانی با بیان اینکه برخی فکر میکنند جنگ نظامی سخت و مذاکره راحت است اما مذاکره به نوع خود سخت است بیان کرد: وقتی در جنگ هشت ساله تمام کشورها به صدام کمک کردند ما تنها بودیم و در مذاکره نیز ما در مقابل ۶ قدرت جهانی تنها بودیم اما با این وجود پیروز شدیم و دشمنان اکنون میگویند سر ما کلاه رفته و بدترین قرارداد تاریخی را امضا کردیم که البته دروغی است که آنها میگویند.

رئیسجمهور با اشاره به اینکه از ۲۶ دی ماه سال ۹۴ تاکنون ما به قرارداد هستهای پایبند بودهایم بیان کرد: ما در جریان توافقها نقض توافق نکردیم و همین امروز آژانس میگوید ایران پایبند بوده استو مردم باید به خوبی بدانند ایران آغازگر درگیری نبوده و پای قول و تعهدات خود ایستاده است.

روحانی با بیان اینکه عدهای در آمریکا سر کار آمدند که تمام تعهدات را یکی پس از دیگری و نهتنها فرجام بلکه دهها تعهد را زیر پا گذاشتند گفت: این افراد برای تمام جهان مشکل ایجاد و علیه مسلمانان و کشورهای در حال توسعه تلاش کردند و بسیاری از شرکتها دچار مشکل شدند.

رئیس جمهور بیان کرد: تمام ۶ کشور و در رأسشان آمریکا تخلف کرده و تعهدات را زیر پا گذاشتند و اروپاییها بسیاری از تعهدات را در بیان خوب بیانکردند اما در عمل خوب عمل نکردند.

روحانی گفت: آنها توطئهای علیه ما طراحی کردند و میگویند شما در مسائل منطقه، دفاعی و فناوری پیشرفته باید در چارچوبی که ما میگوییم کار کنید؛آیا این برای کسی قابل قبول است؟ یعنی ما برای تعامل با دوستان خود و فناوریهای پیشرفته از جمله هستهای و مسائل دفاعی باید از آنها اجازه بگیریم اما ما برای توانمندی دفاعی از کسی اجازه نمیگیریم.

وی اظهار کرد: ملت ما در مقابل سخن ناروا و زورگویی میایستد و راه دیگری جز ایستادگی نداریم اما در عین حال باید شرایط را لمس کنیم و توقعات را با شرایط تطبیق دهیم و تلاش و اتحاد را برای تولید، مضاعف کنیم.

خبر جدید  ۳۴۰۰ فقره تسهیلات مسکن به ایثارگران کرمانشاهی پرداخت می‌شود

روحانی با بیان اینکه در سال گذشته با وجود توطئه دشمن ۴۳ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم عنوان کرد: چنانچه از تمام ظرفیتها و استعدادها استفاده کنیم میتوانیم شرایط کشور را در مسیر صحیح قرار دهیم و با وجود فشار دشمن برای کاهش درآمد نفتی صادرات را افزایش دهیم.

وی گفت: آمریکاییها از نظر سیاسی و اغنای افکار عمومی کاملا شکست خورده و ناموفق بودهاند اما از نظر اقتصادی با فشار بر شرکتها فشار را بر مردم افزایش دادهاند.

روحانی بیان کرد: آمریکا ادعا میکرد با مردم مشکل ندارد و با نظام و دولت مشکل دارد اما امروز آشکار است دولتی که برای ورود دارو به ایران و مواد غذایی و نیازمندیهای کشور مشکل ایجاد میکند دشمن است.

رئیسجمهور با بیان اینکه آمریکا دست به تروریسم اقتصادی زده است گفت: آمریکا در رأس تروریست قرار دارد؛ حقوق مردم فلسطین را محروم میکند، مردم سوریه را از حقوق مسلم محروم میکند و تمام قوانین بینالمللی را زیرپا میگذارد و نیروی رسمی یک کشور همچون سپاه را تحریم میکند و در لیست تروریستها قرارمیدهد پس آنها آغازگر هستند.

روحانی با اشاره به اینکه ما به شرط تلاش و اتحاد و حس شرایط زمانی قادر به عبور از مشکلات هستیم افزود: گاهی برخی مقالات و تیترها نشان میدهد طرف فراموش کرده در شرایط جنگ هستیم.

وی اظهار کرد: ما در شرایطی هستیم که دشمنان آنقدر امیدوار بودند که گفتند ایران ۲۲ بهمن ۹۷ را نخواهد دید و جشن کریسمس در تهران خواهیم بود و آنها تا این حد احمقانه فکر کردند و اشتباه محاسباتی داشتند و اکنون فکر میکنند ملت شکست میخورد اما افتتاح امروز نشان میدهد ملت شکست نمیخورد.

روحانی با بیان اینکه افتتاح طرح امروز با سرمایهگذاری ۷۰۰۰ میلیارد تومان نشان میدهد ملت در مسیر توسعه قرار دارد عنوان کرد: با این طرح اکنون ۱۸ هزار هکتار برای کشاورزی آماده میشود؛ آن هم در زمینی که آبی نداشته است و این یعنی ملت همیشه پیروز است.

وی با اشاره به بزرگترین پالایشگاه بنزین در خاورمیانه اظهار کرد: اکنون در تولید بنزین و گازوییل خودکفا شدیم و در یک روز در پارس جنوبی ۶ فاز افتتاح شد و این یعنی ملت ما در مسیر تولید قرار دارد.

رئیسجمهور با بیان اینکه بازسازی واحدهای منهدم شده از زلزله در یکسال و چند ماه یعنی ملت زنده است و کمکرسانی در سیل یعنی ملت در مسیر پیشرفت قرار دارد گفت: باید شرایط کاملا احساس شود و چنانچه با اتحاد در صحنه باشیم و حرکت کنیم پیروز خواهیم بود و این وعده خداوند است.

وی با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات مجلس گفت: انتخابات همچون بارش الهی هم رحمت و هم زحمت است و برای ملت ایران بزرگترین اصل محسوب میشود اما گاهی برخی از گروهها و افراد بداخلاقی میکنند و سبب زحمت ملت میشوند.

روحانی افزود: امید داریم انتخابات به طور کامل برای مردم رحمت باشد و مردم بهترینها را برگزینند و مجلس در مسیر تکامل خود قرار بگیرد.

رئیسجمهور اظهار کرد: ما در برابر دشمنان ایستادگی میکنیم و از این تحریم عبور خواهیم کرد و ملت ما در مسیر پیشرفت و تعالی گامهای جدیدی برمیدارد.

وی گفت: بسیار خوشحالم که خداوند امروز به من توفیق داد یکی از بزرگترین طرحهای کشور و شاید بزرگترین طرح توسعه منابع آب و خاک در تاریخ ایران را افتتاح کنم و این مایه خوشحالی ملت بزرگ ایران است به ویژه در شرایطی که دشمنان میخواهند القا کنند کشور به بن بست رسیده و تحرک اقتصادی وجود ندارد و مردم در شرایط سخت هستند.

خبر جدید  آمریکا از ایستادگی ملت ایران در ۸ سال دفاع مقدس درس بگیرد

روحانی بیان کرد: البته شرایط بسیاری از مردم سخت است اما تصوراتی که دشمنان نسبت به ملت ایران دارند واهی است و کشور و دولت مال ملت است و دولت خادم و نماینده ملت است و امروز شاهد وحدت و همدلی در سراسر کشور هستیم.

وی با اشاره به بازدید از روستاهای زلزلهزده، قدرشناسی مردم و روند مناسب بازسازی گفت: در مسئله زلزله نیروهای مسلح و امدادی، مردم، استانهای مختلف و اقشار مختلف کنار هم بودند و دولت چنانچه به تنهایی میخواست این بار را به دوش بگیرد شاهد این موفقیت نبودیم.

رئیسجمهور افزود: در اروپا و کشورهای مختلف که حادثه طبیعی رخ میدهد زمان زیادی طول میکشد که بازسازی انجام شود اما مردم با شجاعت و پشتکار کار بسیار عظیم و بزرگی را انجام دادند.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه جزو استانهای خط مقدم در دفاع مقدس بود گفت: همه مردم همچون دفاع مقدس برای آبادانی کشور تلاش میکنند و از این استان قهرمان پرور تشکر میکنم زیرا تعمیر ۶۶ هزار واحد کار بزرگی است.

روحانی با اشاره به اینکه یکی از افتخارات دولت تلاش در زمینه راه و راهآهن است بیان کرد: کار بسیار بزرگی در کشور انجام شده است و شاهد اتصال همدان، کرمانشاه، ارومیه و رشت به خطوط ریلی بودیم.

وی با بیان اینکه افتتاح سامانه گرمسیری نیز امروز مایه خرسندی همه ما است و این طرح چارچوبی بود که از سال ۹۲ آن را دنبال کردیم گفت: از آغاز دولت یکی از طرحهایی که پیگیر آن بودم به ثمر رسیدن این طرح بزرگ بود که در واقع طرح توسعه غرب کشور به ویژه کرمانشاه و ایلام است.

روحانی با اشاره به افتتاح طرح با سرمایهگذاری ۶۷۰۰ میلیاردی و هزینه هشت میلیارد دلاری برای تحول در استان افزود: سد ازگله، جامیشان، شرفشاه و هیروی و این تونل باعظمت و کم نظیر با حدود ۵۰ کیلومتر طول تونل افتخار بزرگی است و از قرارگاه خاتمالانبیا و مهندسان تشکر میکنم.

رئیسجمهور با بیان اینکه نباید بگذاریم این استان از نظر بیکاری دارای معضل باشد اظهار کرد: هر چند این چند سال مقداری از بیکاری کاهش یافته است اما استان کرمانشاه با این طبیعت و نعمت نباید بیکار داشته باشد و امسال که به برکت باران گیاهان صحرایی بسیار بلند شدهاند چه بهتر در این دشت سبز دام دیده شود.

روحانی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه استعداد بسیار بزرگی از نظر کشاورزی، دامپروری و صنعتی دارد گفت: این استان که نعمت بسیار و مردم غیور، پرتلاش، ایثارگر و متحدی با مذاهب و افکار مختلف دارد باید از این فرصت استفاده کند.

رئیسجمهور با بیان اینکه وجود راهآهن به معنای پایه بزرگ برای اشتغال است بیان کرد: اجرای بزرگترین طرح آبی در استان به معنای زیربنا و پایه برای اشتغال و ایجاد روابط با عراق به معنای زمینه صادرات برای اشتغال است.

خبر جدید  پل فلزی رودخانه قره‌سو در کرمانشاه تخریب شد + تصاویر

روحانی با اشاره به اینکه گردشگری سبب اشتغالزایی میشود گفت: استان کرمانشاه استعدادهای بسیاری برای گردشگری دارد و باید در رسانهتبلیغ شود و مراکز زیبا را به مردم کشور نشان دهیم.

وی با بیان اینکه راهآهن باید به فرصت گردشگری تبدیل شود عنوان کرد: سدهای ایجاد شده علاوه بر تأمین آب و جلوگیری از سیلاب سبب جذب گردشگر میشود و گردشگری میتواند از نظر اقتصاد استان کرمانشاه را به طور کامل متحول کند؛ خداوند تمام نعمتها را برای استان قرار داده است و همه چیز در کنار هم جمع است و تنها باید تلاش را بیشتر کرد.

روحانی عنوان کرد: در افتتاح کارخانه فولاد همه کارگران بومی بودند و گفتند که حقوق آنها ۳۶ درصد افزایش یافته و این نشان میدهد دولت به کارگر توجه دارد هر چند کارگران مشکلاتی دارند و برخی از واحدها فعال نیستند و از تمام ظرفیت استفاده نمیکنند.

وی با اشاره به اینکه احیای واحدها باید انجام شود و یک کارآفرین میتواند با سرمایهگذاری خوب تحول مناسبی ایجاد کند گفت: طرحهای گلخانهای و طرحهای نوین آبیاری به معنای اشتغال و تولید و حرکت استو امسال که عنوان رونق تولید گرفته باید از تمام توان استفاده شود.

روحانی با بیان اینکه در سیل فروردین ماه همه به صحنه آمدند گفت: در شبی که پلدختر در محاصره سیل قرار داشت شب تلخی برای من بود اما سلامتی مردم ما را خوشحال کرد؛ در منطقهای از پلدختر بخشی از مناطق به طور کامل تخریب شده بود اما مردم صمیمی و با روحیه بالا بودند و همه مردم کمک کردند.

وی با بیان اینکه خسارتهای سیل پرداخت خواهد شد افزود: البته رقم بالایی است و ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تسهیلات پرداخت شود اما به هر نحوی انجام میشود و براساس برنامهریزی و فرماندهی که به وزیر کشور واگذار شد و تقسیم کار انجام شده امید داریم منازل مردم ساخته و اثاثیه تهیه شود.

روحانی با اشاره به اینکه در کنار این خسارت نعمت بسیار بزرگی نازل شد عنوان کرد: ۳۲ میلیارد مترمکعب آب از ابتدای فروردین به سدها وارد شد و چشمهسارهای جدیدی ایجاد شد اما در مجموع خسارتها باید جبران شود.

وی با بیان اینکه تمام نیروها و دستگاههای موظف باید توان خود را برای مبارزه با قاچاق به کار گیرند گفت: قاچاق به معنای خارج شدن دلار و یکی از مسیرهای هدررفت ارز است و صادرات قانونی، تولید و اشتغال در زمینههای مختلف به عنوان یکی از وظایف بزرگ بر عهده ما است.

رئیسجمهور افزود: باید از هدررفت ارز از طریق قاچاق جلوگیری شود و نقشههای دشمن در هر زمینهایخنثی شود و این موضوع امکانپذیر است.

روحانی با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته ۳۰۰ هزار شغلدر سایه فضای مجازیایجاد شده است عنوان کرد: در سالهای گذشته با وجود مشکلات بسیار رقم اشتغال افزایش یافت و امسال نیز افزایش مییابد و این در سایه کار و تلاش و تولید امکانپذیر است.

رئیسجمهور با بیان اینکه امسال در زمینه گندم برای چهارمین سال متوالی خودکفا خواهیم بود و این به معنای تلاش و فعالیت کشاورزان است افزود: اینکه بخش اعظمی از نیازمندیهای غذایی را مردم تولید میکنند در سایه تلاش مردم است.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه