16:37:00 - سه‌شنبه 27 فوریه 2018
رئیس دانشگاه رازی: فضای دانشگاه باید به جبهه علمی تبدیل شود
رئیس دانشگاه رازی: فضای دانشگاه باید به جبهه علمی تبدیل شود
رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: باید فضای دانشگاه به جبهه علمی تبدیل شده و دانشگاه به خطی از خطوط مبارزه با استکبار تبدیل شود. به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر محمد ابراهیم اعلمی‌آل‌آقا در دومین کنگره شهدای دانشجو استان کرمانشاه که با حضور سردار محمدحسین سپهر معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه در دانشگاه

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: باید فضای دانشگاه به جبهه علمی تبدیل شده و دانشگاه به خطی از خطوط مبارزه با استکبار تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر محمد ابراهیم اعلمی‌آل‌آقا در دومین کنگره شهدای دانشجو استان کرمانشاه که با حضور سردار محمدحسین سپهر معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، از جوانان به عنوان سرمایه های کشور یاد و اظهار کرد: خوشبختانه امروز دانشگاه به محل پیوند علم با معرفت دینی برای جوانان تبدیل شده است.
 
وی با بیان اینکه امروز دانشگاه علاقمند است پیوند علم و دین را در نهایت خود ببیند، اظهار کرد: فضای دانشگاه و علم آموزی زیر چتر انقلاب اسلامی با ریشه های اعتقادی پیوندی عمیق پیدا کرده است.

خبر جدید  کشف ۲۰۰۰۰۰نخ سیگارقاچاق درکرمانشاه /کاهش۱۰۰ درصدی سرقت درگیلانغرب

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به جایگاه انقلاب و جهت‌گیری‌های آن در فضای بین الملل گفت: امروز این جهت گیری در سایه عجین شدن با خون شهدا بگونه ای است که می توانیم به آن افتخار کنیم، چراکه شهدا ثابت کردند با استفاده از اندیشه‌های نو می توان در مسیر استکبارستیزی  قدم گذاشت.

وی اقتدار علمی را ادامه دهنده راه شهدا عنوان کرد و افزود: در سایه تلاش دانشگاه و دانشگاهیان به جایگاهی خواهیم رسید که استکبار نتواند به ما فخر فروشی کرده و از حیث توانایی های علمی ما را تحت فشار بگذارد.

وی ابراز امیدواری کرد: فضای دانشگاه به جبهه علمی تبدیل شده و دانشگاه به خطی از خطوط مبارزه با استکبار تبدیل شود.

خبر جدید  گفتمان‌های دینی زمینه‌ساز تبادل نظرات و عقاید هستند

وی با اشاره به اهمیت تقویت جایگاه علمی دانشگاه، یادآوری کرد: اگر جایگاه علمی دانشگاه تقویت نشود، اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی محقق نخواهد شد.

اعلمی آل آقا با اشاره به اینکه لجستیک پژوهشی دانشگاه نیاز به حمایت مسئولین دارد، اظهار کرد: برای اینکه دانشگاه بتواند خدمات خود را در سطح بالاتری ارائه کرده و در زمینه حل بیشتر مسائل و مشکلات شهر، استان و حتی کشور کوشش کند، نیازمند توجه بیشتر است.

وی  تصریح کرد: امروز دانشگاهیان سعی دارند در تعلیم و تربیت دانشجویان ادای دین کرده که تحقق این مهم در سایه تخصیص اعتبارات پژوهشی بیشتر به دانشگاه ها امکان‌پذیر است.

اعلمی آل آقا اضافه کرد: اعتبارات پژوهشی دانشگاه‌ها جزو آخرین بودجه‌هایی است که تخصیص پیدا می‌کند و این موضوع دانشگاه را از رسیدن به اهداف خود دور می‌کند.

خبر جدید  ورزشکار جوانرودی در مسابقه های قهرمانی کشور نشان نقره گرفت

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه سپس تولیدات دانشگاه های کشور را قابل مقایسه با کشورهای پیشرفته دانست و افزود: گواه این مدعا اینکه هرروز شاهد اتفاق مبارکی در تولیدات علمی و پژوهشی در دانشگاه‌های کشور هستیم.

در این مراسم از دو کتاب”تصویر آخر” زندگینامه شهیده طیبه سادات زمانی گودینی و “کودک و جنگ” رونمایی شد و پایان این مراسم با تجلیل از نویسندگان این دو کتاب و جمعی از خانواده‌های شهدا و حضور مسئولین در یادمان شهدای دانشگاه رازی کرمانشاه که در دست ساخت است، همراه بود.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه