به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، کیوان کاشفی رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت: براساس آخرین پایش ملی محیط کسب و کار مربوط به زمستان سال ۹۷ که توسط مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران منتشر شد، شاخص فضای کسب و کار استان کرمانشاه ۹ پله ارتقا پیدا کرد. براساس این گزارش کرمانشاه با شاخص ۶٫۳۵ در رتبه ۲۲ بین استانهای دیگر کشور از نظر شاخص فضای کسب و کار قرار گرفت.

خبر جدید  کرمانشاه آمادگی کامل برای میزبانی از مسابقات جام تختی را دارد/ فدراسیون کشتی با هیات‌ها مشورت نمی‌کند/ نباید فقط از یک گزینه برای هدایت تیم‌های استانی استفاده کنیم

عضو هیات رئیسه اتاق ایران اضافه کرد: در فصل قبل از آن، کرمانشاه رتبه ۳۱ فضای کسب و کار کشور را داشت و اکنون شاهد ارتقا ۹ پلهای جایگاه استان هستیم. براساس نظرسنجی به عمل آمده اصلی ترین مشکلات فضای کسب و کار که بخش خصوصی استان اعلام کردهاند به ترتیب غیرقابل پیش بینی بودن و تغییرات قیمت مواد اولیه و محصولات – بی ثباتی سیاست ها، قوانین، مقررات و رویههای اجرایی ناظر بر فضای کسب و کار، و دشواری تامین مالی از بانکها بوده است.

خبر جدید  حضور ۵۰۰ شرکت و هلدینگ در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری کرمانشاه

او عوامل موثر بر بهبود شاخصهای فضای کسب و کار را ایجاد حساسیت بین دستگاه ها و پیگیریهای مستمر استاندار و مجموعه مدیریتی استان دانست و اظهار امیدواری کرد که با بکارگیری پیشنهادات بخش خصوصی در قالب سند رونق تولید، در سال ۹۸ نیز همچنان شاهد بهبود فضای کسب و کار استان باشیم.

خبر جدید  راه ارتباطی 67 روستای کرمانشاه قطع شده است/5روستا در محاصره کامل سیل

رئیس اتاق کرمانشاه شاخص فضای کسب و کار را یکی از اصلی ترین شاخص ها برای جلب و جذب سرمایهگذاری دانست و پیشنهاد کرد همه دستگاههای خدمات رسان در امور اقتصادی به این مهم توجه کافی نمایند.