11:42:10 - پنج‌شنبه 25 آوریل 2019
رشد ۱۸ درصدی صادرات از گمرکات کرمانشاه
رشد ۱۸ درصدی صادرات از گمرکات کرمانشاه
کرمانشاه_ مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از رشد رشد ۱۸ درصدی صادرات از گمرکات استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از اداره کل گمرکات استان کرمانشاه، خلیل حیدری اظهار داشت: در یک ماهه نخست سال جاری ۱۶۳ میلیون و ۸۶۴ هزار و ۲۲۷ دلار کالا به وزن ۳۷۵ هزار و ۵۷۲ تن از گمرکات و بازارچه‌های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۱۸ درصد افزایش و از حیث وزن ۱ درصد رشد داشته است.

وی افزود: ۹۹ میلیون و ۳۸۰ هزار و ۶۷۶ دلار با وزن ۲۳۶ هزار و ۵۸۲ تن از کالاهای فوق در گمرکات کرمانشاه، پرویزخان، خسروی و پاوه اظهار و صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۲۹ درصد افزایش و از حیث وزن ۱۲ درصد کاهش داشته است.

خبر جدید  کاهش ۱۱ درصدی واردات کالا از طریق گمرکات کرمانشاه

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه ادامه داد: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت ۶۴ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۵۵۱ دلار کالا با وزن ۱۳۸ هزار و ۹۹۰ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده‌اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۵ درصد افزایش و از حیث وزن نیز ۳۳ درصد رشد داشته است.

خبر جدید  سالانه یک هزار کرمانشاهی به سفر حج مشرف می‌شوند

وی عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را گوجه فرنگی تازه یا سرد کرد، کولرهای آبی خانه با هوادهی حداکثر ۸۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه، انواع بستنی حتی دارای کاکائو، خیار و خیار ترشی تازه یا سرد کرده، خربزه، انواع ماست، بادمجان تازه یا سرد کرد، هندوانه تازه، لوازم خانه داری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی، ظروف ملامین عنوان کرد و افزود: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می‌شود.

خبر جدید  اجرای طرح «دست‌های مهربانی» در محلات حاشیه‌ای کرمانشاه

حیدری بیان داشت: خلیل حیدری مجموع اقلام صادراتی اظهار شده در یک ماهه نخست سال ۱۳۹۸ از گمرکات استان کرمانشاه را ۲۴۷ نوع کالا عنوان نمود و افزود در یک ماهه نخست سال جاری در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به ۷ کشور صادرات قطعی صورت گردیده است.

کد خبر ۴۶۰۰۰۰۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه