13:32:59 - دوشنبه 5 فوریه 2018
رشد ۵۷ درصدی واردات کالا به کشور از طریق گمرکات کرمانشاه
رشد ۵۷ درصدی  واردات کالا به کشور از طریق گمرکات کرمانشاه
خلیل حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آمار واردات صورت گرفته به کشور گفت: مجموع کالاهای وارداتی از طریق گمرکات استان در ۱۰ ماهه  سالجاری  بالغ بر ۳۱  میلیون و ۴۰۵ هزار و ۵۴۳ دلارکالا  به وزن ۱۶  هزارو ۹۳۲ تن بوده است. مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه افزود: این میزان نسبت به

خلیل حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آمار واردات صورت گرفته به کشور گفت: مجموع کالاهای وارداتی از طریق گمرکات استان در ۱۰ ماهه  سالجاری  بالغ بر ۳۱  میلیون و ۴۰۵ هزار و ۵۴۳ دلارکالا  به وزن ۱۶  هزارو ۹۳۲ تن بوده است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۵۷  درصد و از حیث وزن ۴۴  درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: از مجموع ۳۱ میلیون  و ۴۰۵ هزار و ۵۴۳ دلار کالا  به وزن ۱۶هزار و ۹۳۲ تن، گمرک کرمانشاه با ۱۷ میلیون و ۲۰۶ هزارو ۶۰ دلار کالا به وزن ۶ هزارو ۳۴ تن، بیشترین حجم کالاهای وارداتی استان را در ۱۰ ماهه سال جاری  به خود اختصاص داده است.

خبر جدید  کودکان و نوجوانان با مفاخر فرهنگی استان کرمانشاه آشنا می شوند

حیدری گفت: این میزان نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۱۶ درصد و از لحاظ ارزش ۷۵ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی گفت: در ۱۰ ماهه امسال از گمرک پرویزخان نیز ۱۴ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۸۴۳ دلار کالای وارداتی به وزن ۱۰ هزار و ۸۴۴ تن به داخل کشور وارد شده است.

این مسئول ادامه داد: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزن ۶۶  درصد و از حیث ارزش نیز ۳۹  درصد رشد داشته است.

خبر جدید  ساکنین روستاهای مناطق زلزله‌زده پایان شهریور صاحب‌خانه می‌شوند

حیدری آمار واردات گمرک خسروی را نیز ۸ هزار و ۶۴۰ دلار کالا به وزن ۵۲ تن عنوان کرد و گفت: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزن ۱۶۰۵  درصد و از حیث ارزش نیز ۱۰۱۵  درصد رشد داشته است.

وی  با بیان اینکه در مجموع کالاهای وارداتی به استان از ۱۶ کشور وارد می‌شود، گفت: کشورعراق با ۱۴ میلیون و ۱۸۸  هزارو ۷۵۷ دلار کالا به وزن ۱۰ هزار و ۹۷۷ تن جایگاه اول را در بین کشورهای طرف معامله واردات قطعی گمرکات استان کرمانشاه در ۱۰ ماهه  سالجاری به خود اختصاص داده است.

خبر جدید  ضرورت تشکیل دبیرخانه مشترک آزمون‌های قرآنی

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه افزود: طی مدت یاده شده کشور چین نیز با پنج میلیون و ۱۲۲ هزار و ۷۰۲ دلار وآلمان  با چهار  میلیون و ۱۱۸  هزار و ۷۲۶  دلار درجایگاه دوم و سوم را از آن خود کرده اند.

وی، بیشتر کالاهای وارد شده از طریق گمرکات استان را آلیاژهای آلومینیوم کارنشده، مخزن و منبع، آنتی اکسیدانها، پرس هیدرولیک دندانسازی و کمپرسورهای معدنی، عنوان کرد.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه