11:20:49 - جمعه 4 ژانویه 2019
رشد ۷۵ درصدی صادرات اظهارشده درگمرکات و بازارچه‌های مرزی کرمانشاه
رشد ۷۵ درصدی صادرات اظهارشده درگمرکات و بازارچه‌های مرزی کرمانشاه
استاندار کرمانشاه گفت: همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان ویترینی است که می‌تواند ظرفیت‌های کرمانشاه را در معرض دید سرمایه‌گذاران قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، خلیل حیدری اظهار داشت: در ۹ ماهه سالجاری ۱ میلیارد و ۱۷۵ میلیون و ۲۷۸ هزار رشد ۷۵ درصدی صادرات اظهارشده درگمرکات و بازارچههای مرزی کرمانشاهدلارکالا با وزن ۲ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۵۹۴ تن درگمرکات کرمانشاه، پرویزخان، خسروی و پاوه اظهار و صادر شده است.
وی افزود: از این میزان، تشریفات صادرات از گمرک کرمانشاه ۷۰۳ میلیون و ۳۹۳ هزار دلار کالا به وزن ۱ میلیون و ۶۲۸ هزارو ۵۰۴ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۳۵ درصد و از حیث وزن نیز ۱۳ درصد افزایش داشته است.
مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: دراین مدت نیز تشریفات صادرات از گمرک پرویزخان ۳۶۳ میلیون و ۵۶۲ هزار دلار کالا به وزن ۸۶۴ هزارو ۲۲۴ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۲۹۱ درصد افزایش و از حیث وزن نیز رشد ۲۸۴ درصدی داشته است.
خلیل حیدری گفت: در ۹ ماهه سالجاری تشریفات صادرات از گمرک خسروی ۹۱ میلیون و ۹۳ هزار دلار کالا به وزن ۲۳۹ هزار و ۵۵۳ تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن ۶۰ درصد و از لحاظ ارزش ۱۱۴ درصد رشد داشته است.
وی همچنین تشریفات صادرات گمرک پاوه را ۱۷ میلیون و ۲۲۹ هزارو ۱۰۵ دلار کالا به وزن ۸۴ هزارو ۳۱۱ تن عنوان کرد و افزود: این میزان کالا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از حیث ارزش ۱۱ درصد و از لحاظ وزن ۲۹۳ درصد افزایش داشته است.
مدیرکل گمرکات کرمانشاه کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را لوازم خانه داری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی، نایلون پلاستیکی رولی، سیب زمینی محفوظ شده، گوجه فرنگی تازه یا سردکرده، انواع کاشی دیواری، کیسه نایلونی، رول نایلونی، کولرهای آبی، گرانول پلی اتیلن، اعلام کرد و اظهار داشت: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر میشود.


منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  مردم سفر شان را مدیریت کنند خسروی محدودیت زمانی تردد دارد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه