12:54:19 - دوشنبه 22 آوریل 2019
رمز دوم کارت‌های بانکی مردم کرمانشاه از خردادماه یک بار مصرف می‌شود
رمز دوم کارت‌های بانکی مردم کرمانشاه از خردادماه یک بار مصرف می‌شود
رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشتر جرائم اقتصادی به دلیل سواستفاده از رمز دوم کارت‌های بانکی است گفت: تمام رمز دوم کارت‌های بانکی مردم کرمانشاه از خردادماه یک بار مصرف می‌شود.

سرهنگ علی کریمی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاهبا بیان اینکه در خردادماه تمام رمز دوم کارتهای مردم کرمانشاه یک بار مصرف می‎شوداظهار داشت: رمز دوم ۶۰ ثانیه بعد از استفاده خود به خود حذف می‎شود و مردم با نصب اپلیکیشن بر روی گوشی موبایل خود میتوانند درخواست رمز دوم جدید داشته باشند.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاهبا بیان اینکه روند کلاهبرداری از کارتهای بانکی شهروندان روندافزایشی دارد، بیان کرد: کلاهبرداری از کارتهای شهروندان باوجود هشدارهای پلیس فتای استان کرمانشاه در یک ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰۰ درصد افزایش داشته است.

کریمی یکی از مهمترین عوامل سرقت از کارتهای شهروندان را دستیابی افراد کلاهبردار به رمز دوم آنها دانست و گفت: مردم دارای کارتهای بانکی باید بعد از استفاده از هر رمز دوم آن را حذف کرده و رمز دوم دیگری را برای خود ایجاد کنند زیرا این کار سبب جلوگیری از برداشتهای غیرمجاز و سواستفاده کلاهبرداران می‎شود.

خبر جدید  سیل تولیدات باغی استان کرمانشاه را ۱۵ درصد کاهش داد

رئیس پلیس فتا کرمانشاه با بیان اینکه مردم به هنگام خریدهای اینترنتی بایدنخست از جعلی نبودن سایت مورد نظرشان اطمینان حاصل کنندبیان کرد: از سوی دیگر نیز همه فروشگاه‎ها موظف هستند دستگاه کارتخوان خود را در اختیار مشتری قرار دهند تا مشتری اقدام به وارد کردن مبلغ خرید و رمز کارت کند.

کریمی با اشاره به اینکه کشفیات جرائم اینترنتی در سال گذشته در استان کرمانشاه ۸۲ درصد افزایش یافت افزود: قانون مجازات رایانهای بیان میکند هر کس به طور غیرمجاز محتوای در حال انتقال ارتباطات غیرعمومی در سیستمهای رایانهای یا مخابراتی یا امواج الکترومغناطیسی یا نوری را شنود کند به حبس از ۶ ماه تا دو سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم میشود.

خبر جدید  مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه انتخاب شد

وی با اشاره به اینکه در برخی از شبکههای فضای مجازی که در خارج از کشور مدیریت میشوندجرائم به راحتی انجام میشود افزود: در این شبکهها به راحتی سواستفاده، سرقت اطلاعات و برداشت از حساب انجام میشود و در کنار سواستفادههای مالی اینشبکههاخارجی ماهیت جاسوسی دارند.

کریمی با بیان اینکه بیشتر جرائم اینترنتی در شبکههای فضای مجازی خارجی رخ میدهد، گفت: جرائم اقتصادی شامل برداشتهای اینترنتی، سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه و جرائم اخلاقی شامل تغییر، تحریف و انتشار، منتسب کردن اعمالی برخلاف حقیقت است که در شبکههای فضای مجازی خارجی بهراحتی انجام میشود.

خبر جدید  کرمانشاه| نخستین مجتمع قضایی ویژه دعاوی اقتصادی در کشور افتتاح شد

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه