11:51:03 - پنج‌شنبه 3 ژانویه 2019
روحانی ناظر ذبح شرعی در ۱۸ کشتارگاه کرمانشاه فعال است
روحانی ناظر ذبح شرعی در ۱۸ کشتارگاه کرمانشاه فعال است
کرمانشاه – ایرنا – مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: اکنون در مجموع ۱۸ کشتارگاه دام و طیور در استان کرمانشاه فعال است که در تمام این کشتارگاه روحانی ناظر ذبح شرعی فعالیت دارد.

روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه روز پنجشنبه به نقل از حجت الاسلام حمید میرزایی در دیدار با نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری افزود: اکنون ۲۸ روحانی ناظر ذبح شرعی در کشتارگاه های صنعتی دام و طیور استان بر روند کشتار نظارت دارند.
وی اظهار داشت: این ناظران ذبح شرعی متشکل از روحانیون اهل تسنن و تشییع هستند که در شهرستان های استان ناظر و شاهد بر انجام ذبح شرعی دام و طیور در کشتارگاه ها می باشند.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: از مجموع کشتارگاه های استان، یک کشتارگاه صنعتی دام در بیستون و ۱۲ کشتارگاه سنتی نیز در مابقی شهرستان های استان فعال است.
حجت الاسلام میرزایی افزود: همچنین اکنون پنج کشتارگاه صنعتی طیور نیز در استان کرمانشاه فعال است.
سرپرست اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه نیز در این دیدار با بیان اینکه همه کشتارگاه های دام سبک و سنگین و همچنین مرغ زیرنظر بازرسان بهداشتی دامپزشکی و روحانیون ناظر ذبح شرعی هستند، گفت: این نظارت ها برای حفظ سلامت مصرف کننده، ضروری است.
امید حاج محمدی، نظارت بر عرضه فرآورده خام دامی را اولویت دامپزشکی دانست و افزود: در راستای تامین سلامت فرآورده های خام دامی استان، دامپزشکی علاوه بر بازرسی های مستمر و مدون روزانه هر ماه گشت های مشترکی با دستگاه های نظارتی برگزار می کند.
نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری نیز از زحمات و تلاش های اداره کل دامپزشکی در تامین سلامت فرآورده های دامی مردم استان قدردانی کرد.
آیت الله محمدی عراقی سلامت را یکی از مهمترین مقوله های جامعه دانست و افزود: دامپزشکی در تامین سلامت شهروندان در خط مقدم است.
به گزارش ایرنا؛ در استان کرمانشاه چهار میلیون و ۶۵۰ واحد دامی و بیش از یک هزار و ۳۳۳ واحد دامپروری صنعتی شامل ۷۰۰ واحد مرغداری گوشتی صنعتی، ۱۷۶ واحد گاوداری شیری، ۱۸۱ واحد پرواربندی گوساله و ۲۱۹ واحد پرواربندی بره فعال است.
در این استان همچنین ۲۴ واحد مرغداری تخمگذار، ۱۳ واحد پرورش بوقلمون صنعتی، ۹ واحد مرغ مادر گوشتی، چهار واحد جوجه کشی، ۲ واحد مرکز پرندگان زینتی، پنج واحد پرورش شترمرغ و بیش از ۳۰۹ هزار کلنی زنبور عسل و سایر واحدهای بخش روستایی و عشایری وجود دارد.
در استان کرمانشاه سالانه بیش از ۴۵۱ هزار تن انواع محصولات دامی شامل ۳۳۶ هزار تن شیرخام، ۳۶ هزار و ۳۰۰ تن گوشت قرمز، ۶۳ هزار و ۸۰۰ تن گوشت طیور، ۱۱ هزار و ۱۰۰ تن تخم مرغ و چهار هزار و ۸۳ تن عسل تولید می شود.
۳۰۳۳/۸۰۶۶

خبر جدید  یک میلیارد ریال پوشاک و پتوی قاچاق در پاوه کشف شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه