3:08:49 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
روزانه بیش از ۱۵ تن گوشت منجمد در کرمانشاه توزیع می شود
روزانه بیش از ۱۵ تن گوشت منجمد در کرمانشاه توزیع می شود
کرمانشاه – ایرنا – معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: تلاش می کنیم تا روزانه حداقل ۱۰ تن گوشت منجمد و پنج تا ۶ تن مرغ منجمد را در سطح استان توزیع کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، هدایت حاتمی روز شنبه در حاشیه جلسه کمیسیون تنظیم بازار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، به افزایش اخیر قیمت گوشت مرغ و گوشت قرمز در بازار اشاره کرد و افزود: با هدف نظارت و کنترل بیشتر و بهبود وضعیت معیشت مردم، از فردا گوشت گرم و منجمد بیشتری در بازار عرضه می شود.
وی ادامه داد: این فرآورده ها در فروشگاه های زنجیره ای کوروش و فروشگاه های منتخب در سطح شهر عرضه می شود.
حاتمی افزود: همچنین این فرآورده های گوشتی در داخل خودروهای استاندارد دامپزشکی و پشتیبانی امور دام در سطح شهر و شهرک های حاشیه ای با قیمت مصوب و نرخ دولتی توزیع می شود.
وی یادآور شد، امیدواریم بتوانیم براساس هماهنگی های صورت گرفته، هرچه زودتر نیاز مردم و به ویژه اقشار آسیب پذیر را تامین کنیم.
حدود ۶۲۲ تن گوشت منجمد گوساله شامل سردست، ران و گردن از ابتدای امسال تاکنون در سطح فروشگاه های استان کرمانشاه توزیع شده است.
هرکیلوگرم سردست گوساله به قیمت ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ، ران به قیمت ۲۹ هزار و ۵۰۰ و گردن منجمد گوساله با کیلویی ۲۸ هزار تومان در اختیار مردم قرار داده می شود.
همچنین ۳۰ تن گوشت منجمد گوسفندی در اختیار مردم قرار گرفته که هرکیلوگرم ران منجمد گوسفندی با کیلویی ۴۰ هزار تومان، دست با کیلویی ۳۹ هزار تومان و گردن با کیلویی ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است.
در استان کرمانشاه چهار میلیون و ۶۵۰ واحد دامی و بیش از یک هزار و ۳۳۳ واحد دامپروری صنعتی شامل ۷۰۰ واحد مرغداری گوشتی صنعتی، ۱۷۶ واحد گاوداری شیری، ۱۸۱ واحد پرواربندی گوساله و ۲۱۹ واحد پرواربندی بره فعال است.
در این استان همچنین ۲۴ واحد مرغداری تخمگذار، ۱۳ واحد پرورش بوقلمون صنعتی، ۹ واحد مرغ مادر گوشتی، چهار واحد جوجه کشی، ۲ واحد مرکز پرندگان زینتی، پنج واحد پرورش شترمرغ و بیش از ۳۰۹ هزار کلنی زنبور عسل و سایر واحدهای بخش روستایی و عشایری وجود دارد.
در استان کرمانشاه سالانه بیش از ۴۵۱ هزار تن انواع محصولات دامی شامل ۳۳۶ هزار تن شیرخام، ۳۶ هزار و ۳۰۰ تن گوشت قرمز، ۶۳ هزار و ۸۰۰ تن گوشت طیور، ۱۱ هزار و ۱۰۰ تن تخم مرغ و چهار هزار و ۸۳ تن عسل تولید می شود.
اکنون یک کشتارگاه صنعتی دام در شهر کرمانشاه و ۱۱ کشتارگاه سنتی و ۹ کشتارگاه مرغ در استان فعال است.
۷۴۶۰/۸۰۶۶

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  پدر و پسر شیرازی در یکی از بوستان های کرمانشاه فوت کردند
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه