20:22:40 - جمعه 31 مه 2019
روز قدس مولود انقلاب و تفکر انقلابی است
روز قدس مولود انقلاب و تفکر انقلابی است
کرمانشاه_ امام جمعه کرمانشاه گفت: روز قدس مولود انقلاب و تفکر انقلابی و روز غلبه بر مستکبران است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما در خطبه های عبادی سیاسی این جمعه ضمن دعوت همگان به تقوای الهی ابراز داشت: قرآن نسخه شفا بخش و جامعی است که تمام شئون زندگی انسان را مدیریت می کند.

وی با بیان اینکه قرآن صراط مستقیم است و باطل در آن راه ندارد لذا به این جهت می تواند بهترین راهنمای بشر باشد، افزود: قرآن حبل متین است که یک سر آن در دست خدا و سر دیگر آن در دست خداوند است که بتده را بالا می کشد.

خطیب جمعه کرمانشاه موفقیت های امام و رهبری و انقلاب اسلامی را به برکت قرآن دانست و گفت: امروز در سایه قرآن، اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی به حدی رسیده که استکبار را متحیر و به خشم اورده است.

وی ادامه داد: روز قدس متولد انقلاب و تفکر انقلابی است و امام (ره) با مسیر قرآنی که انتخاب کرد این روز را نامگذاری کرد و امروز اگر روز قدس در اقصی نقاط جهان ریشه دوانده به برکت قرآن است.

خبر جدید  رئیس جمهور آینده با توجه به تولید داخلی به اشتغال جوانان کمک کند

آیت الله علما با بیان اینکه قرآن به ما اعتبار داده است، خاطر نشان کرد: در سایه لطف قرآن است که امروز سیدحسن نصرالله اسرائیل را خانه عنکبوت معرفی کرده است.

خطیب جمعه کرمانشاه افزود: اسرائیلی که روزی ادعای قدرت می کرد امروز دیگر قدرت دفاع از خود را ندارد.

وی گفت: همانطور که امام راحل فرمود روز قدس روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است و می توان گفت که در حال حاضر دنیا با استکبار برخورد قاطع می کند.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت روز قدس گفت: همانطور که رهبر فرمود روز قدس روز فلسطین نیست بلکه روز امت اسلامی است و روز خروش یک میلیارد و نیم مسلمان است.

وی با بیان اینکه روز قدس سلاح کارآمد جهان اسلام علیه معامله قرن است، افزود: روز قدس روز هشدار به آمریکای جهانخوار است که شما دیگر نمی توانید معامله کنید مگر پیش از این با امثال حسنی مبارک معامله نکردید!

آیت الله علما ادامه داد: گذشت آن زمان که ابرقدرت بودید و به تعبیر رهبر انقلاب زمان برن و در رو گذشت امروز اگر بزنید، می خورید و این به یمن برکت قرآن است.

خبر جدید  سند ۲۰۳۰ ابزار و نقشه دشمن برای تربیت سرباز آمریکایی در ایران است

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره با سالروز درگذشت سید مسلمین سید ابوترابی گفت: ۱۲ خرداد سالروز شهادت این مرد بزرگ است مردی که حق بزرگی به گردن ۶۰ هزار آزاده دارد.

امام جمعه کرمانشاه گفت: همچنین ۱۲ خرداد سالروز سخنرانی تاریخی امام (ره) در مدرسه فیضیه و شکستن کمر شاه خائن بود.

وی بیان داشت: ۱۴ خردا سالروز ارتحال امام (ره) است امامی که ۵ میلیون از او استقبال کردند و پس از ۱۰ سال حاکمیت پس از رحلت ۱۱ میلیون نفر در تشییع ایشان حضور داشتند.

آیت الله علما اظهار داشت: پس از امام (ره) بلافاصله جانشین ایشان انتخاب شدند و این خبرگان رهبری نبودند که آیت الله خامنه ای را انتخاب کردند بلکه روح القدس به دل این افراد دمید و زبان آنها بر این چرخید که شخصیتی الهی تعیین شود و ۳۰ سال است که ایشان در دنیا می درخشد.

خبر جدید  کرمانشاه نیازمند توجه ویژه کمیته امداد است

وی همچنین از ۱۵ خرداد به عنوان یوم الله و تاریخ مبداء انقلاب یاد کرد.

خطیب جمعه کرمانشاه در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید و هیات علمی دانشگاهها اشاره کرد و گفت: ایشان در این دیدار فرمود مساله فلسطین بک نساله انسانی نیست بلکه وجدانی و انسانی است.

وی افزود: در این دیدار همچنین رهبر انقلاب اشاره ای به پیشرفتهای دانشگاهها در دهه های اخیر داشت و وجود ۱۴ میلیون دانش آموخته را به دلیل پیشرفت علمی دانشگاهها و جوانانی است که یک پنجم جمعیت کشور را تشکیل می دهند.

آیت الله علما در پایان با تقدیر و تشکر از حضور چشمگیر مردم استان در راهپیمایی روز قدس گفت: ملت ایران تا این ساعت به انقلاب و نظام لبیک گفتند و پشتیبان ولایت بوده اند.

کد خبر ۴۶۳۰۲۳۰


منبع :: روز قدس مولود انقلاب و تفکر انقلابی است

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه