1:59:43 - پنج‌شنبه 17 ژانویه 2019
روند افزایشی نرخ بیکاری در استان تا حدودی کنترل شده است
روند افزایشی نرخ بیکاری در استان تا حدودی کنترل شده است
کرمانشاه – ایرنا – معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته روند افزایشی نرخ بیکاری در استان تا حدودی کنترل شده ولی هنوز رتبه یک بیکاری کشور هستیم و باید تلاش های خود را در این زمینه افزایش دهیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا هدایت حاتمی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ویژه شهرستان هرسین که با حضور آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، عدالتخواه رئیس کل دادگستری استان، مدیرکل برنامه ریزی و جذب سرمایه گذاری استانداری، مدیرکل کار و امور اجتماعی در فرمانداری هرسین برگزار شد؛ افزود: اشتغال، تورم و توزیع عادلانه درآمدها بین دهک های مختلف جامعه، سه دغدغه ی مهم مدیریت ارشد استان هستند که آثار آن ها در سایر مقوله های اجتماعی نیز به چشم می خورد.
وی اظهار داشت: اما اشتغال مهم ترین دغدغه ی همه نخبگان و مردم استان است که بر سایر مسائل سایه انداخته است. با حل مشکل اشتغال، آسیب های دیگر حوزه ها نیز کاهش می یابند.
حاتمی گفت: موضوع اشتغال را شهرستان به شهرستان و دستگاه به دستگاه و بانک به بانک رصد می کنیم و جلسات گارگروه اشتغال از جلمه مهمترین جلسات استان محسوب می شوند.
معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه افزود: در جلسه امروز مصوب شد که به ‌فرمانداران و مدیران شهرستانها اختیارات لازم در حوزه اشتغال واگذار شود تا آن ها بتوانند برای حل مشکلات این حوزه تصمیم گیری های لازم را اتخاذ نمایند. همچنین مقرر شد جلسات اشتغال هفته ای ۲ بار در شهرستان ها برگزار شود.
وی ادامه داد: در تمامی شهرستان ها، بخش ها و حتی دهستان ها، دارای مزیت های ثروت ساز هستیم که می توانند به ایجاد اشتغال کمک کنند. فقط لازم است تدبیر، برنامه ریزی و اقدام جهادی و عالمانه انجام دهیم.
این مقام مسدول اضافه کرد: نرخ تورم کرمانشاه طی ۲ سال گذشته بالاتر از متوسط کشوری بود و در رتبه های اول قرار داشت. خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته در چند ماه اخیر با وجود افزایش سطح عمومی قیمت ها در کل کشور و استان، رتبه استان شکل معکوس به خود گرفته و پله پله این جایگاه بهبود پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: براساس آماری که آذر ماه توسط بانک مرکزی منتشر شده است، کرمانشاه در رتبه ششم تورم کشور قرار گرفته و کمتر از یک درصد با میانگین کشوری فاصله دارد.
حاتمی تاکید کرد: در تلاش هستیم با یک برنامه ریزی و سیاست گذاری مناسب و همچنین تامین، توزیع و نظارت مناسب بر بازار بتوانیم نرخ تورم را به پایین تر از نرخ متوسط کشوری بکشانیم تا شاهد یک آرامش در بازار باشیم.
وی اظهار داشت: بانک ها در زمینه ارائه تسهیلات به طرح هایی که سرمایه گذار آن دارای اهلیت، توانمندی و سرمایه کافی است؛ تسهیل گری کنند.
معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: پروژه ی پرورش بز «سانن» فرانسه یک طرح بسیار خوب برای منطقه است. این نژاد معروف اصلاح شده با چند قلوزایی و شیردهی مناسب می تواند ارزش افزوده مناسبی داشته باشد و با تکثیر آن در منطقه شاهد اصلاح نژاد و به صرفه شدن دامپروری در منطقه باشیم. در این زمینه رییس جهاد کشاورزی و رییس بانک کشاورزی جلسه مشترکی را برای حل مشکلات موجود برگزار کنند تا سرمایه گذار هرچه زودتر کار خود را آغاز کند.
وی عنوان کرد: تاکنون بانک ها از محل تسهیلات اشتغال روستائی ۲۲۰ میلیارد تومان پرداخت کرده اند و از محل تسهیلات زلزله نیز ۷۵ میلیارد تومان به طرح های مختلف پرداخت شده است.
این مقام مسئول افزود: کرمانشاه رتبه اول بیکاری است و در این شرایط به هیچ وجه پذیرفتنی نیست عده ای در ادارات و دستگاه های دولتی مانع جذب سرمایه گذاری های جدید و بهبود فضای کسب و کار باشند. کمیته نظارت با بررسی های دقیق، این افراد را شناسایی و معرفی کنند تا با آن ها برخورد قانونی صورت گیرد.
معاون استاندار کرمانشاه در پایان گفت: فرمانداران موظفند در هر شهرستان با توجه به ظرفیت های موجود، حداقل یک زنجیره ی ارزش را برای کالاهای مزیت دارشان تعریف کنند تا به عنوان یک مدل بر مبنای آن برنامه های اشتغال را پیش ببریم. در این میان شهرستان هرسین دارای پتانسیل های متنوعی همچون گلیم، پیاز و نخود است و می تواند چندین زنجیره ارزش افزوده را حول محور آن ها تعریف کرد.
۸۰۶۶

خبر جدید  کار مقاوم سازی 21 بلوک مسکن مهر سرپل ذهاب پایان یافت


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه