3:11:46 - سه‌شنبه 30 آوریل 2019
روی خوش شهردار به قطار شهری /شورایی‌ها کماکان مخالف هستند
روی خوش شهردار به قطار شهری /شورایی‌ها کماکان مخالف هستند
کرمانشاه- نظر مثبت شهردار کرمانشاه با مخالفت برخی از اعضای شورای شهر برای ادامه قطار شهری از مهمترین مباحث جلسه شورای شهر بود.

به گزارش خبرنگار مهر، ادامه یا توقف قطار شهری؛ این موضوع اصلی جلسه امروز شورای شهر کرمانشاه با حضور سعید طلوعی شهردار کرمانشاه بود که پیرامون مسائل آن بحث شد و تا پایان زمان علنی جلسه بی‌نتیجه ماند.

در ابتدا سعید سلیم‌ساسانی، رئیس سازمان قطار شهری کرمانشاه به ارائه توضیحاتی در این خصوص پرداخت و گفت: تا به حال ۲۰۵ میلیارد تومان برای آن هزینه شده و ۱۹ میلیارد تومان هم به مشاور پرداخت کرده‌ایم.

وی همچنین از نیاز مالی ۱۶۸۰ میلیارد تومانی این پروژه برای اتمام فاز اول خبر داد که با مخالفت اعضای شورای شهر روبرو شد.

احسانی عضو شورای شهر که از مخالفان سرسخت قطار شهری است خواستار توقف این پروژه شد و گفت که ما تمام سرمایه‌هایمان را از دست داده‌ایم و دیگر چیزی نداریم که خرج این پروژه کنیم، شهرداری در پرداخت حقوق پرسنل خودش هم مانده چطور می‌خواهد این هزینه را تأمین کند.

وی تصریح کرد: تا زمانی که یک مرجعی مدت زمان اجرای آن‌را تضمین نکند از این به بعد هر نامه‌ای در مورد قطار شهری به حن شورا بیاید با آن مخالفت خواهم کرد.

خبر جدید  داد و ستد ۶۱ هزار سهم و حق تقدم در بورس کرمانشاه

موسوی‌اجاق، سخنگوی شورای شهر هم اظهار داشت: در عرض ۱۰ سال گذشته در بهترین شرایط اقتصادی ۲۰۰ میلیارد تومان به این پروژه تخصیص یافته و تخصیص این ۱,۶۸۰ میلیارد تومان چیزی حدود ۲۵ تا ۳۰ سال دیگر طول می‌کشد و تا آن زمان پروژه هم از حیز انتفاع می‌افتد.

وی خطاب به شهردار کرمانشاه گفت: به عنوان شهردار پاسخ دهید که از چه محلی این اعتبار را می‌خواهید تأمین کنید.

البته این سوال بی‌جواب ماند!

طلوعی شهردار کرمانشاه برای آرام کردن فضا دقایقی صحبت کرد و با دعوت اعضا به تصمیم‌گیری در فضای بدون تنش گفت: تمام اظهارات در مورد قطار شهری و اشتباه بودن آن‌را قبول دارم، اما کاری است که شروع شده و چاره‌ای جز تمام شدن آن نداریم.

وی افزود: تا به حال کارهای زیادی انجام شده و زحمات بسیاری کشیده شده است و با انجام و احداث ایستگاه‌های روی زمین قطعاً نمای بهتری برای مردم خواهد داشت.

خبر جدید  دوهنرمند کرمانشاهی نفر اول چهارمین جشنواره رسانه ای ابوذر شدند

رسول آزادی دیگر عضور شورای شهر هم اجرای این پروژه با اعتبارات شهرداری را غیرممکن دانست و گفت: باید هزینه‌های قطار شهری بررسی و حسابرسی شود.

وی تصریح کرد: این پروژه از نظر ما به سرانجام نمی‌رسد، اما باید حسابرسی شود که این هزینه‌ها در کجا انجام شده است حتی اگر شده خودمان هزینه این موضوع را پرداخت می‌کنیم.

این موضوع با واکنش سلیم‌ساسانی، رئیس سازمان قطار شهری کرمانشاه روبرو بود و در پاسخ به این اظهارات گفت که دیوان محاسبات سالانه حساب‌های سازمان قطار شهری را می‌بندد و مغایرت‌ها را محاسبه می‌کند، نیازی نیست شما از جیب شخصیتان هزینه کنید.

رئیس شورا هم که ظاهراً موافق ادامه قطار شهری است چندین بار مقابل مخالفان ایستاد و از آن دفاع کرد؛ امیری معتقد بود که ادامه دادن یا ندادن این پروژه نیازی به رأی شورای شهر ندارد در حالی که اعضا بر نیاز به تصویب این موضوع در شورا صراحت داشتند!

خبر جدید  چرا کرمانشاه مکانی برای برگزاری مراسم های خاص ندارد؟

طیب حیدری از دیگر مخالفان این پروژه هم گفت که شهرداری برای ادامه این پروژه پول لازم را ندارد و دولت خودش باید برای تمام شدن آن کمک کند.

وی با بیان اینکه دولت با ایجاد تعهدات دست شهرداری را در پوست گردو گذاشته افزود: دولت خودش باید آن‌را تمام کند، زمانی که مترو برای شهرهای دیگر اجرا می‌کرد، ما کجا بودیم؟

البته به نظر این انتقاد بیشتر به شورا وارد است تا دولت؛ جای سوال است که در آن زمان واقعاً شورای شهر کرمانشاه چرا نتوانست سهمی را از این پروژه‌های مهم برای کرمانشاه بگیرد.

در ادامه با بالا گرفتن بحث تعطیلی قطار شهری و مخالفت اعضا رئیس شورای شهر خطاب به احسانی و موسوی اجاق گفت که شما که مخالفت می‌کنید بیشترین سهم را در اجرای آن داشتید.

کد خبر ۴۶۰۳۹۰۹


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه